Ana SayfaKripto ParaArpa Coin Ne Zaman Çıktı? Arpa Chain Nedir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Arpa Coin Ne Zaman Çıktı? Arpa Chain Nedir?

Arpa Coin son zamanlarda ünlenmeye başladı. Arpa Coin Ne Zaman Çıktı ve Arpa Chain Nedir soruları da bu yüzden çok sorulur oldu. Yazımızda Arpa Coin ile ilgili her şeyden bahsetmeye çalışacağız. Arpa Coin Ne Zaman Çıktı sorusunun cevabını da yazımızın ilerleyen kısımlarda sizler için vereceğiz.

Daha Fazla Oku: En Çok Kazandıran NFT Oyunlar

 • Arpa, Çok Taraflı Hesaplamadan (MPC) yararlanarak gizliliği koruyan bir hesaplama ağı olmayı öngörüyor.
 • MPC, veri yardımcı programını mülkiyetten ayırmaya ve böylece veri kiralamayı etkinleştirmeye dayanır. Daha sonra, her bir tarafın veri girişini özel ve güvenli tutarken, birden fazla varlığın verileri işbirliği içinde analiz etmesi ve veri sinerjileri çıkarması mümkündür. ARPA Zinciri, özel verilerin gizlice paylaşılmasına izin verir ve hesaplamanın doğruluğu, bir Mesaj Kimlik Doğrulama Kodu aracılığıyla doğrulanabilir.
 • Arpa, yaygın olarak kullanılabilen bir blockchain-agnostik katman-2 çözümüdür. Proxy akıllı sözleşmeleri, blok zinciri ve güvenli iletişim ağını birbirine bağlamak için bir köprü olarak kullanılır.
 • ARPA belirteci, hesaplama maliyeti, veri ve model kullanım ücreti, bir güvenlik teminatı yatırmak ve topluluk yönetimine katılmak için kullanılabilir.

Arpa Chain Nedir

ARPA, kriptografik Çok Taraflı Hesaplama (“MPC”) tarafından etkinleştirilen, gizliliği koruyan hesaplama için blok zinciri tabanlı bir katman 2 çözümüdür. Peki bu Arpa Coin Ne Zaman Çıktı?

ARPA’nın amacı, veri yardımcı programını mülkiyetten ayırmak ve veri kiralamayı sağlamaktır. ARPA’nın MPC protokolü, her bir tarafın veri girişini gizli ve güvenli tutarken, birden çok varlığın verileri işbirliği içinde analiz etmesi ve veri sinerjileri çıkarması için yollar yaratır.

Bazı acil kullanım örnekleri arasında kredi dolandırıcılığı önleme, güvenli veri cüzdanı, hassas pazarlama, ortak AI modeli eğitimi veya anahtar yönetim sistemleri yer alır. Örneğin, ARPA ağını kullanan bankalar, müşteri verilerini veya mahremiyetlerini ifşa etmeden risk yönetimi amacıyla kredi kara listelerini birbirleriyle paylaşabilirler.

Arpa Chain Nedir Ekonomisi

Tedarik dağılımı aşağıdaki gibidir:

 • Özel Satış 1: Haziran 2018’de jeton başına ortalama 0,02 ABD doları oranında 100.000.000 ARPA için gerçekleştirildi ve toplam jeton arzının %5’i için toplam 1.370 ETH ve 1.383.500 USDT( 2.00MM USD topladı.
 • Özel Satış 2: Aralık 2018’de jeton başına ortalama 0,02$ oranında 100.000.000 ARPA için gerçekleştirildi ve toplam jeton arzının %5’i için toplam 2.000.000 USDT topladı.
 • Halka Açık Satış: 25 Nisan 2019’da 140.000.000 ARPA için ortalama 0,018 ABD Doları tutarında bir IEO aracılığıyla gerçekleştirildi ve toplam token arzının %7’sini satarak toplam 2.520.000 USDT topladı.

Arpa Coin Ne Zaman Çıktı sorusu yukarıdaki bilgiler için önemli.

ARPA Sahiplik Dağılımı (%)

Arpa Coin Ne Zaman Çıktı

Arpa Chain Stratejisi – Arpa Coin Ne Zaman Çıktı

ARPA, başlangıçta Asya ve Avrupa’da iş geliştirme ve topluluk oluşturmaya odaklanacak. Proje popülerlik kazandıkça, topluluk büyümesinin odağı yavaş yavaş diğer pazarlara yayılacaktır. Arpa Coin Ne Zaman Çıktı sorusunun cevabı 2019 Nisandır.

ARPA’nın mevcut topluluk büyüme stratejileri şunları içerir:

 • Sosyal medya ve toplulukta kullanıcı büyümesini teşvik etmek için uluslararası topluluk ödül programları.
 • ARPA’yı küresel olarak tanıtmak için küresel süper düğüm programı, yerel topluluk oluşturucu ve medya ortağı programı.
 • Potansiyel kullanıcılar ve destekçilerle etkileşim kurmak için blok zinciri ve kriptografi ile ilgili konferanslara, çalıştaylara ve buluşmalara ev sahipliği yapın ve katılın.
 • Çin, Kore ve Güney Doğu Asya’da aylık buluşmalar.
 • Çok dilli, iki haftada bir teknik ve topluluk güncellemeleri.
Arpa Coin Ne Zaman Çıktı


Mainnet lansmanından sonra ARPA’nın gelecekteki topluluk büyüme stratejileri şunları içerir:

 • Blok zinciri, kriptografi, mahremiyet ve mahremiyeti koruyan hesaplama gibi konularda küresel buluşmalara, hackathon’lara ve konferanslara ev sahipliği yapın.
 • Gizliliği koruyan hesaplamanın uygulanması konusunda en iyi yerel işletmeler ve teknoloji odaklı topluluklarla ortaklıklar.
 • En iyi medya kapsamı ve araştırma kurumları, politika yapıcılar ve düşünce kuruluşları ile ortaklık.

Arpa Coin Ne Zaman Çıktı sorusunu ve Arpa Chain nedir sorularını bu yazımızda cevapladık. Yatırım Tavsiyesi Değildir. En güncel coin yorumları, coin geleceği tahminleri ve coin nedir sorunuza cevap almak istiyorsanız coininiz.com websitesini ziyaret edebilir ve yatırım yapmadan önce araştırma yapabilirsiniz.