Ana SayfaSosyal MedyaWhatsapp İşletme Hesabı Nasıl Açılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Whatsapp İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Birçok işletmede gördüğümüz whatsapp işletme hesabı nasıl açılır sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Eğer ki siz de bu işletme hesabının nasıl açıldığını öğrenmek istiyorsanız çok basit bir şekilde olduğunu söyleyebiliriz. Diğer kullanıcılara ek olarak daha farklı özelliklere sahip bir whatsapp olduğundan sıklıkla tercih edilir.

İşletmeler tarafından olmazsa olmaz uygulamalardandır. Müşteriler ile olan iletişimi daha sağlam bir şekilde kurmak için gerekir. Eğer ki siz de bir işletme sahibi iseniz Whatsapp işletme hesabı açmalısınız. Bunun için Whatsapp Business uygulamasını kullanmanız gerekir. Daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız gelin birlikte görelim.

Whatsapp İşletme Hesabı Açma

Whatsapp işletme hesabı nasıl açılır sorusunu soran kişiler, öncelikle Whatsapp Business uygulamasını yüklemesi gerekir. Bunun için AppStore ve Play Store uygulamalarını kullanarak kolayca kurulum sağlayabilirsiniz. Ardından ise aşağıdaki adımları takip etmelisiniz

  • Uygulamayı cihazınıza indiriniz.
  • Telefon numaranızı giriniz.
  • SMS doğrulamasını yapınız.
  • Ardından İşletme adınızı ve açıklamanızı yazınız.

Yukarıdaki adımları takip ederseniz eğer Whatsapp Business kurulumunu başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kurulum aşamasında normal Whatsapp’tan tek farkı Whatsapp Business uygulamasının kullanılmasıdır.

Whatsapp İşletme hesabı açmak için indirmeniz gereken Whatsapp Business indirme linkleri aşağıdaki gibidir.

Whatsapp işletme hesabı nasıl açılır

Whatsapp İşletme Hesabı Özellikleri

Whatsapp işletme hesabı nasıl açılır sorusunu soranlar bu hesabın ne gibi özellikleri olduğunu da merak etmektedir. Diğer Whatsapp’tan ayrılan özelliği müşterilere otomatik cevap vermeyi sağlamasıdır. Birisi sizlere herhangi bir mesaj attığında siz aktif olmasanız bile otomatik mesaj vererek müşterilerin yapması gereken yönergeleri onlara izah eder.

Whatsapp Business’ın kullanılması işletmeler için otorite kurmada işe yarar. Yani sizinle iletişime geçmek isteyen birisi normal Whatsapp hesabından ziyade sizin işletme hesabınızı görünce daha da güven duyar. Profesyonel bir işletme olmak istiyorsanız whatsapp işletme hesabı açmanız size yardım sağlayabilir.

Bir de ek olarak işletmenin e-posta, web sitesi ya da daha birçok özelliği profile yerleştirmesini sağlar. Bu da müşterilerin kolay bir şekilde ürünler veya hizmetler hakkında fikir olmasını sağlar. Whatsapp işletme hesabının en önemli özelliklerinden birisi de budur.

Whatsapp işletme hesabı nasıl açılır sorusunun ardından Whatsapp Rahatsız Etme Modu Kapatma hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklerimize göz atabilirsiniz.