Ana SayfaSosyal MedyaWhatsapp Anket Oluşturma (Adım Adım)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Whatsapp Anket Oluşturma (Adım Adım)

Son gelen güncellemenin ardından birçok kullanıcı Whatsapp anket oluşturma hakkında araştırmalar yapmaktadır. Siz de bu konuda merak sahibi iseniz yazımızda yer alan bilgilerden sonra aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz. Oldukça kolay bir şekilde oluşturulan bu anketler ile eğlenceli dakikalar yaşayabilir ya da test maksatlı sorular sorulabilir.

Telegramda yer alan anket özelliğinin Whatsapp’a gelmesinin ardından birçok kullanıcı heyecanlı bir şekilde bu özelliği kullanmak istemektedir. Whatsapp’ın daha aktif kullanılıyor olması anket kullanmak isteyen kişiler için daha etkili olmaktadır. O halde Whatsapp anket oluşturma hakkında daha detaylı bilgi için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

whatsapp anket oluşturma

Whatsapp Anket Oluşturma

Aşağıda yer alan adımları dikkatli bir şekilde uygularsanız eğer siz de sorunsuz bir şekilde anketleri oluşturabilirsiniz. Gelin anket nasıl oluşturulurmuş birlikte görelim.

  • Öncelikle bir sohbete girmelisiniz. (Kişisel sohbetlerde de kullanabileceğiniz gibi grup sohbetlerinde de kullanabilirsiniz. Kullanıcı sayısı gruplarda daha fazla olduğu için orada kullanmanız tavsiye edilir.)
  • Sonrasında sağ altta yer alan ataç simgesine tıklayınız.
  • Karşınıza gelen ekranda en sonda yer alan anket özelliğine tıklayınız.
  • En üst kısımda anketin sorusunu yazınız.
  • Alt kısma ise ekleyeceğiniz şıkları yazınız. (En fazla 12 şık ekleyebilirsiniz)
  • Sonrasında gönder butonuna basarak oluşturduğunuz anketi gönderebilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımları uygularsanız eğer siz de Whatsapp anket oluşturma hakkında gerekli tüm bilgiye sahip olabilirsiniz. Eğer ki bu özellik sizde henüz yok ise Google Play ya da App Store üzerinden güncelleme yapmayı deneyebilirsiniz.

Whatsapp Anket Nasıl Oluşturulur?

Yeni gelen güncellemeden sonra Whatsapp anket nasıl oluşturulur sorusu sıklıkla gündeme gelmektedir. Yukarıda yer alan bilgiler doğrultusunda anket oluşturabilir ve sonrasında birçok amaç için bu anketi kullanabilirsiniz.

  • Sınava hazırlık gruplarında öğrencileri teşvik edici paylaşımlar yapmak için kullanılabilir.
  • Arkadaş sohbet gruplarında ortak bir karara varmak için bu özellik kullanılabilir.
  • Eğlenceli muhabbetler etmek için kullanılabilir. Bu özellik üzerinden arkadaşlarınıza şakalar yapabilirsiniz.

Ve daha birçok işlev için de tercih edilebilir. O halde siz de hemen bu özelliği denemeye koyulun. Sonrasında da eğlenceli, öğretici dakikalar geçirin.

Whatsapp Kendine Mesaj Atma yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklere göz atabilirsiniz.