Ana SayfaTeknolojiWhatsapp Bağlanıyor Hatası iPhone
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Whatsapp Bağlanıyor Hatası iPhone

Türk Telekom, Turkcell yada Vodafone’da karşılaşılan WhatsApp bağlanıyor hatası iPhone sorunu ilginç bir şekilde ev yada iş yerlerinde ki sabit internet kullanıcıları tarafından yaşanmamaktadır. Bu hatanın neden oluştuğu ile ilgili bazı haber sitelerinde basmakalıp açıklamalar bulunsa da WhatsApp tarafından resmi bir açıklama henüz yapılmamıştır.

Diğerler bir yandan bu sorundan Facebook’un da etkilendiği ve diğer ülkelerde de görüldüğü biliniyor. Yurt dışında genellikle sabah saatlerinde görülen hatanın WhatsApp ile aynı merkezden yönetildiğinden dolayı şirketin tüm servislerini etkilemiş durumda.

iPhone Telefonlarda Bu Sorun Nasıl Düzeltilir?

iPhone telefonlarda WhatsApp’a bağlanma da sorun yaşanması genellikle internet bağlantısında ki ya da cihaz operatöründeki bir sorundan dolayı oluşmaktadır. WhatsApp bağlanıyor hatası iPhone için kullanılabilecek çözüm adamları ise şunlar olmaktadır.

WhatsApp tarafından da onaylanan çözüm yolunu şu adımları içermektedir. Öncelikle telefonun yeniden başlatılması ya da açılıp kapatılması gerekmektedir.

Bu adım genellikle hatanın sona ermesini sağlar. Ancak bu işlemden bir sonuç alınamazsa WhatsApp’ın en son sürümünün yüklü olup olmadığını kontrol edilmesi gerekir. Eğer en son sürümü mevcut değilse o zaman sürümünün güncellenmesi genellikle sorunu çözmektedir.

Whatsapp Bağlanıyor Hatası iPhone

Telefonu kapatıp açtınız, en son sürüm kullanıyorsanız ancak yine de sorun çözülmüyorsa o zaman telefonunuzun ayarlar bölümünde yer alan ağ ve internet bölümünün aşağısındaki uçak modunu açıp kapamanız önerilmektedir.

Bunun yanında WhatsApp bağlanıyor hatası iPhone bazı zamanlardan tüm telefonlarda görülen ortak bir sorun oluyor ve kısa süre içerisinde kendiliğinden çözülüyor

Daha Fazla Oku: Whatsapp Hakkımda Sözleri : Öğrenci, Kısa, Ağır, Aşk