Ana SayfaSosyal MedyaTwitter Sarı Tik Nedir? (Tüm Renkler)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Twitter Sarı Tik Nedir? (Tüm Renkler)

Elon Musk’ın yaptığı açıklamalar sonrasında Twitter’a gelen güncellemede birçok kullanıcı Twitter sarı tik nedir sorusunu sormuştur. Siz de sarı tikin anlamını merak ediyorsanız eğer doğru yere geldiniz. Yazımızın devamında yer alan bilgiler sayesinde siz de Twitter’da yer alan tik çeşitlerini, hangi renk tikin ne anlama geldiğini görebilirsiniz.

Farklı renklerde tiklerin olması, hesapların doğrulamasını ve hangi açıdan ne kadar başarılı bir doğrulama olduğunu göstermektedir. Bu da hesaplara olan güveni daha da arttırmaktadır. O halde gelin şimdi sizlerle birlikte Twitter sarı tik nedir sorusunun yanıtını görelim. Devamında ise diğer tiklere değineceğiz.

Twitter Sarı Tik Nedir?

Twitter sarı tik nedir sorusunun yanıtına gelecek olursak bir topluluğu ifade eden hesaplara tanımlanmaktadır. Örnek vermek gerekirse Fenerbahçe Twitter sayfasını incelerseniz hesabın sarı tiki olduğu görebilirsiniz. Fenerbahçe gibi topluluklarda bu tarz tikler kullanılmakta ve Twitter kullanıcılarının daha güvenilir bir ortama sahip olmaları sağlanmaktadır.

Twitter Sarı Tik Nedir

Bu ve buna benzer daha farklı tikler de bulunmaktadır. Her biri de sarı tik gibi kendine özel anlam içermektedir. Aşağıda yer alan listeye bakarsanız eğer Twitter’da aktif olarak bulunan tikleri görebilirsiniz.

  • Sarı Tik
  • Gri Tik
  • Mavi Tik

Yukarıda da görebileceğiniz gibi 3 renk tik bulunmaktadır. Gri tik ve mavi tik, sarıdan farklı olarak daha farklı hesaplarda karşınıza çıkacaktır. O halde o tiklerin de ne işe yaradığını gelin birlikte görelim.

Twitter Gri Tik Nedir?

Twitter sarı tik nedir sorusundan sonra gelen sorulardan birisi de gri tik nedir sorusudur. Siz de bu sorunun yanıtını merak ediyorsanız eğer şu şekilde açıklayabiliriz. Devlet bünyesinde yer alan kamu ve kuruluşlar için gri tik verilmektedir. Biraz daha resmi kurumlar için bu tikin alındığını görebilirsiniz.

Twitter Mavi Tik Nedir?

Twitter mavi tik önceden de olduğu gibi aktif olarak kullanılmaya devam etmektedir. Bu tikin anlamı ise ünlü kişilerin hesabını doğrulamak amacı ile kullanılmasıdır. Bir aktör, futbolcu, spiker ya da daha birçok alanda ismini duyurmuş kişiler için kullanılmaktadır. Böylece Twitter kullanıcılarının doğru kullanıcıya yönelmesi sağlanmaktadır.

Twitter Sarı Tik Kimlere Veriliyor?

Twitter sarı tik nedir sorusunu yanıtladıktan sonra kullanıcılar bu tikin kimlere verildiğini merak etmektedir. Fenerbahçe SK Twitter hesabını incelerseniz eğer, hesaba sarı tikin tanımlandığını görebilirsiniz. Henüz diğer spor kulüpleri sarı tik için onay almamış olsa da zaman içerisinde tüm topluluklar gibi onlar da sarı tik alacaktır.

Twitter Sarı Tik Nedir

Böylece mavi tik ile sarı tik ayrımı çok daha kolay olacaktır. Sistem yeni olarak devreye girdiği için farklı hesaplar arasında tik geçişi bir süre daha devam edebilir. Bunun için şu andan ziyade ilerleyen süreçlerde daha aktif olarak iş yapacağını söyleyebiliriz.

Twitter Priv Hesap İsim Önerileri hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklere göz atabilirsiniz.