Ana SayfaSosyal MedyaDiscord Ekran Paylaşımı Ses Gitmiyor Sorunu
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Discord Ekran Paylaşımı Ses Gitmiyor Sorunu

Discord ekran paylaşımı ses gitmiyor problemi son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen konulardan birisi olmuştur. Siz de bu tarz bir problem ile karşı karşıyaysanız eğer deneyebileceğiniz belli başlı adımlar bulunmaktadır. Böylelikle sorunun kaynağı belirlenebilir ve gerekli adımlar hakkında işleme geçebilirsiniz.

Discord ekran paylaşımı, başka kişilere ekranınızda yer alan içeriği en iyi şekilde yansıtabileceğiniz önemli sistemlerden birisidir. Kolay ve kullanışlı olan bu sistem zaman zaman problemler oluşturabilmektedir. Ancak bunun için de endişe etmenize gerek yoktur. Doğru adımlar izlenmesi durumunda çözülmeyecek problem yoktur. Bunlardan birisi de Discord ekran paylaşımı ses gitmiyor problemidir. Peki nasıl mı çözülecek? Gelin görelim.

Discord Ekran Paylaşımı Ses Gitmiyor

Discord ekran paylaşımı için sesinizin gitmemesine birçok problem sebep olabilir. Bunların en başında mikrofonunuz gelmektedir. Sorunların kaynağına doğru ilerlediğinizde ilk sırada mikrofonunuzun sağlam olup olmadığını öğrenmeli, başka uygulamalarda sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olmalısınız.

Eğer ki mikrofonunuzda herhangi bir problem yok ise diğer adımlara geçebilirsiniz. Diğer adımlara geçmeden önce de bilgisayarınızı bir kere yeniden başlatmanız tavsiye edilmektedir. Zaman zaman donanım algılama problemleri olabilmektedir. Bunun için ideal bir çözüm yöntemidir.

Discord Ekran Paylaşımı Ses Gitmiyor

Discord Ekran Paylaşımı Ses Gitmiyor Çözümü

  • Discord uygulamasında mikrofonunuz yapılandırılmamış olabilir.
  • Bunun için uygulamaya girdikten sonra sol alt kısımda kullanıcı ayarları butonuna basınız.
  • Sonrasında sol tarafta yer alan sekmelerde ses ve görüntü alanına tıklayınız.
  • Bu kısımda üstte yer alan giriş aygıtı ve çıkış aygıtı bölmelerindeki verileri default olarak ayarlayınız.
  • Eğer ki hali hazırda default olarak seçiliyse mikrofonu bularak seçmeniz tavsiye edilir. Giriş aygıtı kısmından bulabilirsiniz.
  • Sonrasında giriş modunu için bas konuş yerine ses etkinliği yapmanız tavsiye edilir.

Yukarıda yer alan adımları uyguladığınızda problemin ana kaynağı muhtemel olarak giderilecek ve Discord ekran paylaşımı ses gitmiyor çözümü gerçekleşecektir. Sorunun giderilmemesi durumunda ise yapılacak diğer adımlardan birisi uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol etmektir. Güncel ise uygulamayı kaldırıp tekrardan yüklemeyi de deneyebilirsiniz. Bu adımlar ile sorun muhtemelen giderilecektir. Ayrıca eğer ki sorun giderilmezse discord yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Discord RTC Bağlanıyorda Kalıyor Hatası çözümü için sitemizde yer alan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.