Ana SayfaSosyal MedyaTikTokTiktok Keşfet Saatleri Tablosu Türkiye - 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Tiktok Keşfet Saatleri Tablosu Türkiye – 2023

Eğer siz de son günlerde aşırı popüler olan bu uygulamada Tiktok Keşfet Saatleri Tablosu hakkında bilgi almak istiyorsanız bu ayrıntılı rehberimiz tam da size göre. Tiktok Keşfet Saatleri hakkında aradığınız bütün bilgilere bu rehberden ulaşabilirsiniz.

Tiktok Keşfet Saatleri

Tiktok Keşfet Saatleri Hangileri?

Genel olarak, TikTok‘ta paylaşım yapmak için en iyi saatler yani Tiktok Keşfet Saatleri Tablosu 2021 yılında sabah 06.00 ila 10.00 ve akşam 19.00 ila 23.00’dır.

Gelin bu bilgiyi daha yakından inceleyelim.

Influencer Marketing Hub, “TikTok’ta gönderi yayınlamak için en iyi zaman nedir?” Sorusunu yanıtlamak için 100.000’den fazla gönderi üzerinde bir araştırma yaptı.

Haftanın her günü için gönderilecek en iyi zamanları keşfettiler. Türkiye saatine göre yazılmış sonuçlar:

 • Pazartesi: 06:00 / 10:00 / 22:00
 • Salı: 02:00 / 04:00 / 09:00
 • Çarşamba: 07:00 / 08:00 / 11:00
 • Perşembe: 09:00 / 12.00 / 7.00
 • Cuma: 05:00 / 13:00 / 15:00
 • Cumartesi: 11:00 / 19:00 / 20:00
 • Pazar: 07:00 / 08:00 / 16:00

(Kırmızı renkli olan saatler, en yüksek düzeyde görüntülenme alan saatlerdir.)

Çalışma, en yüksek katılım düzeylerinin Salı günü saat 16’da, Perşembe günü akşam 19 da ve Cuma günü öğlen 12’de gerçekleştiğini buldu.

Daha Fazla Oku: TikTok Hediye Fiyatları Eylül 2021

Tiktok Keşfet Saatleri Tablosu 2021’de Herkes İçin Farklıdır

TikTok’ta yayınlamak için en iyi zamanlar, TikTok’a başlamak için mükemmel bir zamamnlardır. Platforma başlayan her içerik oluşturucunun TikTok’da patlamak için seçmesi gereken saatler gerçekten çok önemlidir. Ancak herkese uyan tek bir çözüm vermek bir hayli zor.

Çünkü her içeriğin hedef kitlesi farklıdır. Çocuk, genç, kadın, erkek bunlar hep görüntüleme zamanı farklı olan kitleler.

Dolayısıyla, rekabette bir adım önde olmak istiyorsanız ve TikTok’ta paylaşım yapmak için en iyi zamanı bulma konusunda istekliyseniz, bunu yapmanın birkaç yolu var ve bu makale size tam olarak nasıl olduğunu gösterecek.

En İyi Tiktok Keşfet Saatleri Tablosu

TikTok, içeriğiniz ve takipçileriniz hakkında tonlarca bilgi bulmanın bir yolunu sunar. Peki bu bilgi nerede? Tabi ki de TikTok analitiklerinde .

Kesin bir bilim olmasa da, bir TikTok videosunu yayınlamak için en iyi zamanı bulmak için ihtiyacınız olan her şey hesabınızın analizlerinde saklıdır. Hedef kitlenizin en aktif olduğu zamanlar hakkında ayrıntılı bilgiler de dahil bu kısmı iyi kullanmanız gerek.

Peki, TikTok analitiğine nasıl erişebilirsiniz?

Daha Fazla Oku: Moots ve Mutuals Ne Demek Tiktok

Tiktok Keşfet Saatleri

TikTok Analytics’e Erişmek için Profesyonel Bir Hesap Alın

Analizlerinizi görebilmeniz için önce bir TikTok Pro hesabına yükseltmeniz gerekir – bu sadece bir dakika sürecektir. Ama aylık fiyatı $89 dolar. Tiktok Keşfet Saatleri Tablosu 2021’i en iyi inceleyen olmak isterseniz almanız gerekebilir.

TikTok Pro Hesabı Nasıl Alınır?

 • İlk olarak, profilinizin sağ üst köşesinde bir menüyü gösteren üç noktaya dokunun.
 • Ardından, “Hesabımı yönet“e dokunun.
 • Buradan, işleme başlamak için “Pro Hesaba Geç” seçeneğine dokunun.
 • Hesap türünüzü seçin ve işlemi tamamlamak için talimatları izleyin.
 • İşiniz bittiğinde, hesap menünüze geri gönderileceksiniz ve bir TikTok pro hesabına yükselttiğinizi açıklayan bir bildirim almalısınız.
 • Bu noktada yeni bir menü öğesi görebileceksiniz: Analytics!

İlginizi Çekebilir: Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

TikTok Analytics İncelemesi

Tiktok Keşfet Saatleri Tablosu 2021 için en iyi bilgiyi almak amacılya analytics’e bir göz atalım

Analitik bölümünde üç farklı sekme bulacaksınız:

 • Genel Bakış: Bu sekme, video görüntülemelerinizin, takipçilerinizin ve profil görünümlerinizin kuşbakışı görünümünü sağlar.
 • İçerik: Burada, gönderilerinizle ilgili görüntülemeler, beğeniler, yorumlar ve ortalama izlenme süresi gibi metrikleri bulabilirsiniz.
 • Takipçiler: Bu sekme, takipçi artışınız, hangi içerikle etkileşime geçtikleri ve nerede bulundukları hakkında bilgi keşfetmenize olanak tanır.

Kitlenizin Konumunu Öğrenin

TikTok’ta paylaşım yapmak için en iyi zaman, esas olarak hedef kitlenizin bulunduğu yere bağlıdır. Yani ilk önce kontrol edeceğimiz şey bu. Tiktok Keşfet Saatleri Tablosu 2021 yılında kitlenize göre değişebilir.

Takipçiler sekmesine gidin ve en iyi bölgeleri görüntülemek için aşağı kaydırın. Bu bölüm, takipçilerinizin nerede olduğunu öğrenmenizi kolaylaştırır.

Aşağıdaki TikTok uzmanı Rachel Pederson’ın verdiği örnekte, izleyicilerinin büyük çoğunluğunun ABD’de olduğunu görebilirsiniz – Irak’ta da çok sayıda takipçisi var.

Tiktok Keşfet Saatleri 2021

Takipçilerinizin çoğunun nerede olduğunu öğrendikten sonra, kitlenizin çevrimiçi olma olasılığının en yüksek olduğu zamanı tahmin etmek için yukarıda bahsedilen TikTok’ta yayın yapmak için günün en iyi zamanlarını kullanabilirsiniz.

Kitleniz hakkında daha detaylı bilgi edinmenin yolları mevcut.

Bir Göz At: TikTok Cuma Mesajları

Takipçilerinizin En Etkileşimli Olduğu Zamanları Keşfedin

Kitlenizin en çok ne zaman etkileşime girdiğini belirleyerek TikTok’ta yayınlamak için en iyi zaman hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Tiktok Keşfet Saatleri Tablosu 2021 yılında en iyi sizin TikTok hesabınızdan görüntülenebilecektir.

Bunu yapmak için Takipçiler sekmesine gidin ve takipçi etkinliğinizi görmek için aşağı kaydırın.

TikTok uzmanı Rachel Pedersen’den başka bir örnekte, takipçi etkinliğinin hafta boyunca hemen hemen aynı olduğunu görebilirsiniz.

Tiktok Keşfet Saatleri 2021


Ayrıca, belirli bir gün için etkileşimi gösteren aşağıdaki resimde, Pederson’ın takipçi etkinliğinin en yüksek saat 11:00 ile 19:00 arasında olduğunu görebilirsiniz – 16:00 ile 19:00 arasında hızla yükseliyor.

Tiktok Keşfet Saatleri 2021


Bu bilgiler, etkileşimi en üst düzeye çıkarmak için bir TikTok videosu yayınlamak için en iyi zamanı belirlemenize yardımcı olabilir.

En Çok Gösterilen İçeriğinizden Öğrenin


Şimdi, TikTok’ta yayınlamak için en iyi zamanı bulmaya devam etmek için en yüksek performanslı içeriğinize bir göz atalım. Tiktok Keşfet Saatlerini bu içerik için iyi seçmiş olmalısınız.

Başlamak için TikTok analiz sayfasının üst kısmındaki “İçerik“e dokunun. Burada gönderilerinizin son yedi gün içinde nasıl performans gösterdiğini görebileceksiniz.

Trend olan videolarınızı görmek için sayfayı aşağı kaydırın, ardından daha fazla ayrıntı görmek için bir gönderiye dokunun.

Her gönderi için kaç görüntüleme, beğeni, yorum ve paylaşım aldığını görebileceksiniz. Ayrıca, ortalama izlenme süresini ve gönderinin görüntülenmelerinin nereden geldiğini de öğreneceksiniz.

Peki, TikTok’ta paylaşım yapmak için en iyi zamanı bulmak için bu bilgiyi nasıl kullanabilirsiniz?

En başarılı gönderilerinizin metriklerine bakarken, gönderiyi paylaştığınız tarih ve saati kontrol edin; bu, sayfanın üst kısmında video küçük resminin altındadır.
Şimdi amaç, gönderiyi paylaştığınız saat ve gün ile elde ettiği sonuçlar arasında bir bağlantı kurmaya çalışmaktır. Bir bağlantı gözüküyor mu?

Örneğin, en başarılı postlarınızın tümü Perşembe sabahları yayınlandıysa, bunun TikTok’ta yayınlamak için en iyi zamanlardan biri olduğunu bilirsiniz!

Zaman İçinde İçerik Performansınızı İzleyin

TikTok analizlerinizdeki kalıpları güvenilir bir şekilde tespit etmek zor olabilir. Verdiğiniz herhangi bir karar biraz yanlış olacak ve bazı tahminler içerecektir.

Dahası, uygulama yalnızca son yedi günün içeriğini gösterir ve yalnızca 28 gün sonra analitik verileri siler.

Bu nedenle, gerçekten TikTok’ta paylaşım yapmak için en iyi zamanı bulmak istiyorsanız, biraz bilimsel olmanız gerekir. Tiktok Keşfet Saatleri 2021 yılında bilimsel sonuçlara güvenmenizi gerektiriyor.

Bunun yolu da çok basit yani Excell 🙂 Bu biraz zaman alıcı olabilir, ancak bu basit bir işlemdir. Tek yapmanız gereken bir Microsoft Excel veya Google E-Tablosu oluşturmak ve her bir gönderi için verileri girmek.

Zamanla, bu bilgiler çok değerli olabilir. Bu bilgileri görüntülemelere veya bölgelere göre sıralayabilir ve TikTok’ta yayınlamak için en iyi zamanları keşfetmek için kullanabilirsiniz.

Bu bilgileri, hangi tür içeriğin en iyi performansı gösterdiğini bulmak için de kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası İçin: TikTok Logosuz Video indirme

Diğer Sosyal Medya Hesaplarınıza Göz Gezdirin

Instagram ,YouTube veya Twitter gibi başka bir platformda aktif bir kitleniz var mı? Aynı hedef kitle için benzer içerikler üretiyor musunuz?

Öyleyse, TikTok’ta paylaşım yapmak için en iyi zamanı belirlemenize yardımcı olması için diğer sosyal medya hesaplarınızı kullanabilirsiniz. Diğer hesaplarınıza gidin ve analizlere bir göz atın.

Tiktok Keşfet Saatleri Tablosu 2021 yazımızın sonuna geldik. Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur.