Ana SayfaSosyal MedyaTiktok İzleme Geçmişi Nasıl Bulunur?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Tiktok İzleme Geçmişi Nasıl Bulunur?

Tiktok platformunda izlenen komik ya da güzel bir videoyu daha sonra tekrar izlemek için kaydedebilirsiniz. Ancak videoyu kaydetmeyi unuttuğunuz durumlarda, tekrar aynı videoyu aramak ve bulmak oldukça zor olacaktır. Özellikle de bu konuda sorun yaşayan kişiler Tiktok izleme geçmişi nasıl bulunur sorusunun cevabını araştırmakta. Peki Tiktok’ta izlenme geçmişine nasıl bakabiliriz?

Tiktok En Son İzlediğim Videolar

Tiktok platformunda daha önceden izlediğiniz videoları görmek, izlenme geçmişinize bakmak mümkündür. Ancak bu işlem için bazı önemli adımların takip edilmesi gerekir. Bunlar android ve ios kullanıcılarına göre değişim gösterecektir. Çünkü her iki işletim sistemi için farklı yöntemler bulunmaktadır. Peki tiktok izleme geçmişi nasıl bulunur?

Android ile Tiktok İzleme Geçmişi Nasıl Bulunur?

Tiktok platformu her ne kadar Youtube gibi geçmiş ya da izlenenler adında bir ara yüz barındırmasa da izlenme geçmişini öğrenmek mümkündür. Tiktok izlenme geçmişi bulma için aşağıdaki adımları sırası ile takip edebilirsiniz.

  • Tiktok uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Hesap sayfanızın sağ üst bölümünde yer alan üç nokta işaretine tıklayın ve ” Settings & Privacy” seçeneğini seçin.
  • Karşınıza çıkan menüden kilit simgesine (Privacy) dokunun ve “Personalization and data” seçeneğini seçin.
  • Karşınıza çıkan sayfada ise sırası ile Download your data > Request data file seçeneklerine dokunun.

Bu işlemin ardından izlenme geçmişi verilerinizi istediğinize dair bir bildirim alacaksınız. Bir süre sonra ise sizlere gönderilen kaynağı açarak Tiktok izlenme geçmişinizi tek bir dosyada görebileceksiniz.

İOS ile Tiktok İzleme Geçmişi Nasıl Bulunur?

Android cihazlarda olduğu gibi İOS işletim sistemine sahip cihazlarda da tiktok geçmişinizi veri halinde indirmek mümkündür. Bu işlemleri gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Tiktok uygulamasını açın ve hesabınızın yer aldığı sayfaya gidin.
  • Sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayın ve sırası ile Settings & Privacy > Privacy > Personalization and data > Download your data > Request data file adımlarını takip edin.

Bu sayede İOS cihazlar üzerinden de tiktok geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca benzer bir içeriğimiz olan “Tiktok Özel Hesap Görme 2022” adlı makalemize de göz atabilirisiniz.