Ana SayfaSosyal MedyaTelegramTelegram İndirilen Dosyalar Nerede? (ÇÖZÜM)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Telegram İndirilen Dosyalar Nerede? (ÇÖZÜM)

İnsanlar Telegram indirilen dosyalar nerede sorusunu sıklıkla sormaktadır. Telegram indirme konumunun nerede olduğunu bilmiyorsanız bu yazı tam size göre. Birkaç yıl önce Telegram bu kadar popüler değildi, ancak birdenbire çeşitli nedenlerle Telegram her insan arasında popüler hale geldi.

Telegram’dan herhangi bir şey indirirseniz, indirme cep telefonunuzda olacaktır. Yani Telegram indirilen dosyalar nerede sorusuna cevap olarak, Telegram’da indirilenlerin telefonunuzda saklanacağını anlıyorsunuz.

Telegram İndirilen Dosyalar Nerede

Cep telefonunuzda, her Android telefonda bulunan Android adlı bir klasör olacaktır. Android klasöründe gerekli olan farklı klasör türleri vardır ve gerekli olmayan birkaç klasör vardır.

  • Android klasörünü açın.
  • Data adlı klasörü seçmelisiniz.
  • Veri klasörünü açtıktan sonra, org.thunderdog.challegram isimli klasörü bulmanız gereken çeşitli tipte tutucularla karşılaşacaksınız.
  • Ayrıca bu ada sahip klasörünüz yoksa Data adlı klasörü açtıktan sonra tüm klasörleri açın ve Telegram’ın indirilen dosyasının bir yerde olduğunu görün.
  • Klasörlerin adlarını da okuyabilirsiniz. İsimleri okusanız bile bir klasörün ne işe yaradığı hakkında bir fikir edineceksiniz.
  • Klasörü açtıktan sonra tüm dosyaları alacaksınız. Bir video indirdiyseniz veya şarkı veya uygulamanın ayrı bir klasörü varsa, bu klasörleri taşıyabilir veya kopyalayabilirsiniz.
  • Bu klasörleri kopyalayarak ister Android mobilde başka bir klasöre ister hafıza kartında istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Telegram indirilen dosyalar nerede sorusu bazen bilgisayarlar için de sorulmaktadır. Telegram Desktop’tan bir şey indirdiyseniz ve indirme klasörünün nerede olduğunu bulamıyorsanız, tek yapmanız gereken indirdiğiniz dosyanın adını kopyaladıktan sonra bilgisayarınızda klasörü veya dosyayı aramaktır.

Daha Fazla Oku: Telegram Otomatik İndirme Kapatma [PC ve Mobil]

Telegram İndirilen Dosyalar Nerede

Videolar Neden Galeride Gösterilmiyor?

Telegram’dan bir video indirdiyseniz ve video galeride görünmüyorsa bu sorunun çözümü Telegram indirme klasörünü kopyalayıp başka bir klasöre yapıştırmaktır. Başka bir deyişle, Telegram’daki tüm dosyalar Android adlı klasöre indirilir, bu durumda indirilen tüm fotoğraflar veya videolar veya şarkılar, video oynatıcıdaki galeride görmüyoruz.