Ana SayfaSosyal MedyaTelegramTelegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü... Hatası
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü… Hatası

Telegram Whatsapp’ın skandalından sonra Türkiye’de kullanımı artan bir uygulama. Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü Hatası da son zamanlarda çok aratılan konular arasına girmiş durumda. Eğer siz de bu hatayı alıyorsanız muhtemelen Telegramda girilmemesi gereken +18 gruplara giriyorsunuz demektir. Bu gruplar sizden herhangi bir ücret almadan içerik üreten ve topluma zehir enjekte eden gruplar. Peki hiçbir ücret almadan bu kadar uğraşın içine neden giriyorlar? Yazımızda anlatacağız.

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü Hatası

Birçok Telegram kanalı, telif hakkı sorunları nedeniyle engellenmiş veya geçici olarak kullanılamıyor ya da hassas içerik barındırıyor olabilir. Bu nedenle birçok Telegram kanalı yasaklandı veya erişime kapatıldı. Birçok telgraf kullanıcısı, bazı film kanallarına katılarak, filmlerin, web dizilerinin ve daha pek çok telif hakkı içeriğinin yayınlanmasının hemen ertesi günü indirmekten keyif alabiliyor. Bu telif hakkı sorunları nedeniyle birçok Telegram kanalı yasaklama kararı aldı. Bu gizlilik politikası nedeniyle birçok Telegram kullanıcısı yeni filmlerin ve web dizilerinin keyfini çıkarırken ve daha pek çok şey için hiçbir ücret ödemeden kullanma hakkını elde ederken artık engelle karşılaşmaya başladı.

Bu politikada, telif hakkı politikası kurallarını ihlal eden birçok kanal da engellenmiştir. Bu nedenle, artık kullanıcı asla o kanalları açmaya çalışmaz, ‘Bu kanal görüntülenemiyor’ veya ‘Bu kanal şu ​​anda mevcut değil’ mesajını gösterir. Ancak artık bu tür kanallar için Telegram kullanıcılarının endişelenmesine gerek yok. Çünkü bu kanalların çoğu hali hazırda Telegram kullanıcınsa zarar veren kanallar.

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü hatasını aldığınız bir kanala veya grupa üyeyseniz sizden hiç vakit kaybetmeden çıkmanızı öneririz. Çünkü bu grupların %99.99’u kötü niyetli insanlar tarafından oluşturulmuş gruplar. Bu insanların sizi paranızı çalmaktan başka hiçbir amaçları yoktur. Peki bunu nasıl yaparlar?

Daha Fazla Oku: Telegram Maç Linkleri -Telegram Canlı Yayın Veren Kanallar Listesi (2021)

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü

Telegramdan Virüs Trojen Bulaşır Mı?

Günümüzde bir çok kullanıcı kişisel bilgisayarını virüslerden korumak için çeşitli yollara başvuruyor. Ancak aynı hassasiyeti bütün banka bilgilerini ve kişisel bilgileri sakladığı telefonuna yapmıyor. Peki bu telefonlar çok mü güvenli? Cevap tabii ki de hayır. Virüs ve trojen dediğimiz kötü niyetli yazılımlar pekala telefonlarınıza da girebilir. Bu tarz gruplar ve kanallar telefona sızmak konusunda çok yeteneklidirler. Sizi en büyük zaaflarınızdan vurup bir gün ansızın varınızı yoğunuzu alıp sizi tehdit eder duruma gelebilirler. Telefonunuzdaki uygunsuz görüntülerle size santaj yapıp banka hesaplarınızdan para çalmaya kadar ilerleyebilirler.

Telegram uygulaması da mesajları ne kadar şifrelese de gönderilen dosyası %100 hiç değiştirmeden gönderilmesine olanak tanıyor. Bu yolla kötü niyetli kişiler virüslü dosyalarını büyük kitlelere kolayca ulaştırabiliyor. Eğer daha yolun başındaysanız, Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü hatasını yeni aldıysanız, bu gruplardan çıkıp telefonunuza en kısa sürede format atmanızı öneririz.

Trojen Virüsü Telefonuma Ne Yapabilir?

Eğer dediklerimizi yapmaz iseniz telefonunuza sizin ruhunuz duymadan bir trojen yerleştirirler ve aşağıda sıraladığımız olaylar başınıza gelebilir.

 • Telefonunuzda bulunan kayıtlı bütün şifrelere erişimi sizi bu saçma gruplara davet eden arkadaşların eline vermiş olursunuz
 • Uzun uğraşlar sonucu kurduğunuz ve bir çok tanıdığınızın bulunduğu sosyal medya hesaplarınız hacklenebilir ve kötü işler için kullanılabilir.
 • En kötüsü ise bu virüsler çok kolay bir şekilde sizin telefonunuzun kamerasına erişim sağlayıp sizin istemediğiniz görüntülerinizi kaydedebilirler. Hatta eskiden çekmiş olduğunuz fotoraflara bile ulaşım sağlayabilirler.

Daha Fazla Oku: Telegram Hesap Silme

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü Hatası Çözümü

Eğer yukarıda bahsettiğimiz kanallar dışında canlı yayın linki veren veya film önerileri paylaşılan kanallarda Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü hatasını alıyorsanız bunu çözmenin bir yolu var.

 • Başlamak için “Play Store” veya ”App Store” uygulamasını başlatın.
 • Ardından “Nicegram” uygulamasını arayın.
 • Uygulamayı bulduğunuzda, telefonunuza “Yükleyin”.
 • Ardından uygulamayı başlatın ve “Kayıt Ol” alanına telefon numaranızı girin.
 • Ardından, doğrulama kodunu görmek için “Telegram” uygulamasını yeniden açın.
 • Bu yüzden kodu alın ve “Nicegram” uygulama kutunuza yapıştırın.
 • Ardından “Devam” ve ardından “İzin Ver” iznini seçin.
 • Bundan sonra, “Nicegram” uygulamasını bir kez daha simge durumuna küçültün, ardından Telegram uygulamasına gidin, “Nicegram Bot” u arayın, kişiyi bulun ve ardından açın ve Telegram uygulamasından karşınıza çıkan iki ayarı etkinleştirin.

İlginizi Çekebilir: Telegram Tradingview Botu Nasıl Eklenir

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü… Hatası ile ilgili yazımızın sonuna geldik. Umarım sizler için faydalı olmuştur. Uyarılarımızı lütfen dikkate alın.