Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Telegram Benzeri Uygulamalar

Mesajlaşma uygulamaları söz konusu olduğunda, orada sayısız seçenek var. En iyilerinden biri Telegram’dır. Telegram Benzeri Uygulamalar da bundan dolayı çok aratılıyoru. Pek çok kişi, güvenli ve özel olduğu için Telegram’ı kullanmayı sever, bu nedenle güvenlik endişesi yoktur. Ek olarak, kendi programlarınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz açık bir API’ye sahiptir. Ancak, herkes arayüzünü sevmiyor ve Telegram’a alternatifler arıyor.

Bu yazıda deneyebileceğiniz en iyi Telegram alternatiflerini tartışacağız. Bu sohbet uygulaması WhatsApp veya Facebook Messenger kadar popüler olmasa da ekip iletişimi için en iyi seçeneklerden biri olmaya devam ediyor.

Mesajlarınızı okuduktan sonra silen başka bir uygulama mı arıyorsunuz, yoksa bazı proje yönetimi işlevleriyle birlikte gelen bir uygulama mı arıyorsunuz?

Telegram Benzeri Uygulamalar Listesi

Telegram Benzeri Uygulamaları aşağıda listeledik. Hepsini yazımızda sırayla açkılayacağız.

  • Signal
  • WhatsApp
  • Viber
  • Threema
  • Skype
  • Tox
  • Line
  • Google Hangouts
  • Snapchat

Signal

Signal, yüksek düzeyde gizlilik ve kullanıcı güvenliğine sahip popüler bir sohbet uygulamasıdır. Ayrıca mesajlarınızı otomatik olarak silen bir zamanlayıcı ile birlikte gelir.

Tıpkı Whatsapp’ta olduğu gibi, kolayca kısa mesaj gönderebilir, grup sohbetleri oluşturabilir, dosya paylaşabilir ve görüntülü/sesli aramalar yapabilirsiniz. Signal ayrıca kullanım için ücretsizdir ve sıfır reklam ile birlikte gelir.

Signal’in Telegram’a harika bir alternatif olmasının nedenlerinden biri.

Telegram Benzeri Uygulamalar
Telegram Benzeri Uygulamalar

WhatsApp

WhatsApp, gezegendeki en popüler sohbet uygulamalarından biridir. 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahiptir ve sesli aramalar ve görüntülü aramalar gibi güçlü iletişim özellikleri sunar.

Kişisel kullanım veya iş için istikrarlı bir çözüm arıyorsanız, WhatsApp kesinlikle en iyi seçeneklerden biridir. Bununla birlikte, Whatsapp’ın sınırlamalarından biri, yalnızca 4 üyeye kadar bir grup görüntülü görüşme oluşturmanıza izin vermesidir. Daha fazla kişiyle grup görüşmesi yapmak istiyorsanız hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Daha Fazlası İçin: Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Telegram Benzeri Uygulamalar
Telegram Benzeri Uygulamalar

Viber

Viber, basit bir mesajlaşma aracından daha fazlasıdır, çok çeşitli iletişim özellikleri sunar. Her yerden herkesle ücretsiz ve güvenli görüntülü görüşme yapmanıza, grup sohbetleri oluşturmanıza, video veya sesli mesajlar kaydedip göndermenize veya GIF’ler ve çıkartmalar aracılığıyla kendinizi ifade etmenize olanak tanır.

Göndermek istemediğiniz mesajları kolayca silebilirsiniz. Viber ile gizliliğiniz korunur.

Telegram Benzeri Uygulamalar
Telegram Benzeri Uygulamalar

Threema

Telegram Benzeri Uygulamalar listesinin gizli kahramanlarından biri. Threema, Whatsapp’a benzer bir arayüze sahip mobil cihazlar için bir sohbet uygulamasıdır. Bu araçla sohbette resimler, metin mesajları ve GPS konumları gönderebilirsiniz. Ayrıca, uygulamanın kullanıcılarını kolayca bulabilmeniz için tüm kişi listelerinizi senkronize eder.

Threema ayrıca güvenliği ve gizliliği ilk sıraya koyar, böylece başka birinin mesajlarınızı okuması konusunda endişelenmenize gerek kalmadan arkadaşlarınız, aileniz ve ekibinizle sohbet edebilirsiniz.

Telegram Benzeri Uygulamalar
Telegram Benzeri Uygulamalar

Skype

Skype, görüntülü aramalar için dünyanın en iyi bilinen uygulamasıdır. Skype, bir kullanıcıya mesaj, resim, dosya göndermenize, görüntülü ve sesli arama yapmanıza olanak tanıyan güncellenmiş yeni bir tasarıma sahiptir.

Evden Çalışmanın normalleştiği bir dünyada Skype daha da önemlidir. Hem masaüstünde hem de akıllı telefonda kullanabilirsiniz, ancak size mesaj gönderebilecek spam göndericilere dikkat edin.

Telegram Benzeri Uygulamalar
Telegram Benzeri Uygulamalar

Tox

Telegram Benzeri Uygulamalar listesinde en bilinmeyen uygulama. Tox, ekibiniz, arkadaşlarınız veya ailenizle bağlantı kurmanıza olanak tanıyan ücretsiz ve güvenli bir yazılımdır.

Özellikleri arasında anında mesajlaşma, sesli ve görüntülü iletişim, ekran paylaşımı, dosya paylaşımı ve grup sohbetleri bulunur.

Kullanımı ücretsiz, şifreli ve sıfır reklam içeren Tox, çevrimiçi iletişim için güvenli bir çözümdür.

Telegram Benzeri Uygulamalar
Telegram Benzeri Uygulamalar

LINE

LINE, sesli ve görüntülü arama yapmanıza, mesaj göndermenize, fotoğraf paylaşmanıza ve hatta çıkartmalar aracılığıyla iletişim kurmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir iletişim uygulamasıdır.

LINE ile arkadaşlarınızı ve ailenizi istediğiniz sıklıkta, istediğiniz kadar arayabilirsiniz. Ayrıca, uluslararası sesli ve görüntülü aramaları ücretsiz yapabilirsiniz.

Telegram Benzeri Uygulamalar
Telegram Benzeri Uygulamalar

Google Hangouts

Google Hangouts, kurumsal iletişimi hedefleyen bir video konferans aracıdır.

Hangouts, bir sınırlama olarak kabul edilebilecek en fazla 10 kişiden oluşan bir video görüşmesi grubu oluşturmanıza olanak tanır. Ancak, grup sohbetleri söz konusu olduğunda, ekleyebilirsiniz.
150 kişiye kadar.

Erişilebilir ve düşük maliyetli Hangouts, çalışanlarınızla bağlantı kurmanıza veya müşterilerinizle konuşmanıza olanak tanır. Hangouts ile iletişim olanakları sonsuzdur.

Telegram Benzeri Uygulamalar
Telegram Benzeri Uygulamalar

Snapchat

Snapchat, herkesle sohbet etmenizi sağlayan popüler bir uygulamadır. Ayrıca ücretsiz olarak resim, video gönderebilir ve hatta sesli veya görüntülü arama yapabilirsiniz. Filtre yelpazesi, bu aracı kullanmayı gerçekten eğlenceli hale getiriyor!

Snapchat ayrıca, alıcı onları gördükten sonra tüm mesajlarınızı silen benzersiz bir özellikle birlikte gelir. Ayrıca, konuşmanızın ekran görüntüsünü alırlarsa size bilgi verilir. Çevrimiçi gizlilik konusunda endişe duyanlar için mükemmel bir uygulama.

İlginizi Çekebilir: Snapchat İsim Önerileri (2021)

Telegram Benzeri Uygulamalar yazımız burada son buluyor. Sizin de kullandığınız veya aklınıza gelen Telegram Benzeri Uygulamalar varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Ana SayfaSosyal MedyaTelegramTelegram Benzeri Uygulamalar