Ana SayfaTeknolojiSteam Alışveriş Sepetinizdeki Bir Yada Birden Fazla Ürünün Hatası
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Steam Alışveriş Sepetinizdeki Bir Yada Birden Fazla Ürünün Hatası

Steam Hesabınızda bekleyen başka bir işlem olduğundan Steam Alışveriş Sepetinizdeki Bir Yada Birden Fazla Ürünün hatası oyun satın almanızı engelliyor. Bu sorun, ağınızdaki veya oyun platformunun sunucusundaki bir bağlantı sorunundan da kaynaklanabilir. Bu aksiliği en azından geçici olarak atlatmak için uygulamanız yerine web sitelerini kullanmayı deneyebilirsiniz.

Steam, oyunlar için en önde gelen web dağıtım platformlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Favori oyunlarınızı doğrudan uygulamadan satın alabilir ve oynayabilirsiniz. Bu aynı zamanda ideal bir iletişim aracıdır çünkü diğer kullanıcıların deneyimlerini görebilir ve gözden geçirebilir ve hatta oyunla ilgili önemli gerçekleri öğrenmek için sohbet edebilirsiniz. Ancak, bazı kullanıcılar Steam forumunda tekrarlanan bir hata hakkında paylaşımda bulundular: Steam Alışveriş Sepetinizdeki Bir Yada Birden Fazla Ürünün Hatası.

Steam, bir satın alma işlemi gerçekleştirmeye çalıştıklarında belirli kullanıcılar için bu mesajı görüntüler. Bu sorun ortaya çıktığı zaman oyunlar için gerekli olan işlemler tamamlanamaz.

İlginizi Çekebilir: Steam Random Key Nedir?

Steam Alışveriş Sepetinizdeki Bir Yada Birden Fazla Ürünün Hatası Neden Oluşur?

Bir işlem yapmaya çalışırken bu sorunların ortaya çıkmasının yalnızca birkaç nedeni vardır ve bunları kısaca özetleyeceğiz:

  • Bağlantı hataları – Başarısız bir işlemin ana nedeni, ister yerel bir ağ sorunundan kaynaklansın, ister Steam hizmetlerinin kapalı olmasından kaynaklansın, Steam sunucusuyla ilgili bir bağlantı sorunu olabilir.
  • Bekleyen diğer işlemler – Hata mesajının açıkça belirttiği gibi, sepetinizde bekleyen başka işlemler ve öğeler olabilir, ancak aşağıdaki çözümlerimizden biri bunu hızlı bir şekilde düzeltmenize yardımcı olacaktır.
  • VPN yazılım sorunları – Sanal özel ağlar, gizliliğinizi korumak ve bölgesel sınırlamaları aşmak için harikadır ancak bazen bu tür hatalar üretebilirler. Bu durum aşağıdaki çözüm seçeneklerinden biri ile düzeltilebilir.
Steam Alışveriş Sepetinizdeki Bir Yada Birden Fazla Ürünün Hatası

Steam Alışveriş Sepetinizdeki Bir Yada Birden Fazla Ürünün Hatasını Nasıl Düzeltebilirim?

1-Bekleyen diğer işlemleri iptal edin:

  • Steam’i açın ve kullanıcı hesap adınıza tıklayın.
  • Hesap ayrıntıları seçeneğini tıklayın.
  • Ardından, Steam işlemlerinin bir listesini açmak için Satın alma geçmişini görüntüle seçeneğine tıklayın.
  • Beklemekte olan birden fazla satın alma bulunuyorsa, bekleyen satın almalardan bir tanesini seçin.
  • Ardından Bu işlemi iptal et seçeneğini seçin.
  • Satın almamı iptal et’i tıklayın.

2- Steam web sitesi üzerinden satın almayı deneyin:

Alternatif olarak, istemci yazılımı yerine Steam web sitesinden oyun satın almayı deneyin . Steam’i bir web tarayıcısında açın. Ardından giriş üzerinde web sitesinden ve oradan oyun almak deneyin. Tabii ki, bu sadece geçici bir çözüm ama sadece bir oyun indirmeniz gerekiyorsa yeterince iyi.

3-VPN ve IP proxy yazılımını devre dışı bırakmayı deneyin

Eğer VPN veya IP Proxy yazılımı bilgisayarınızda açıksa devre dışı bırakarak bu hatadan kurtulabilirsiniz. Bu üç çözümden biri mutlaka çalışacaktır.

Daha Fazla Oku: Steam En İyi Ücretsiz Oyunlar [Güncel]