Paylaş
İçindekiler

Minecraft Köylü Meslekleri Verme

Minecraft dünyası, oyuncuların ortaya çıkarması, etkileşim kurması ve eğlence oluşturmasını sağlayan bir dünyadır. Minecraft Köylü Meslekleri Verme meselesi de son zamanlarda Minecraft’ta çok tartışılır ve aratılır oldu. Köylüler, Minecraft dünyanızda bulabileceğiniz sakinlerden biridir ve sahip oldukları çeşitli işler ticaret için özellikle yararlı olabilir. Minecraft’ta köylü işlerini nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İlginizi Çekebilir: Minecraft Okçu Masası Yapımı (Resimli Anlatım)

Minecraft Köylü Mesleklerini Kontrol Etme

Her şeyden önce, bir köylünün tam olarak ne işi olduğunu kontrol etmek isteyeceksiniz. Bazıları sadece İşsiz veya Nitwit olabileceğinden, tüm köylülerin bir mesleği olmayacağını belirtmekte fayda var.

Bunlardan hiçbiri değilse, o zaman bir köylünün ne işi olduğunu giyiminden ve ayrıca etkileşimde bulundukları veya beklemede oldukları iş bloğundan anlayabilirsiniz. Örneğin, Çiftçi Köylüler hasır şapka takarlar.

Köylülerin tüm işlerini, güzel ve hızlı bir şekilde çözebilmeniz için kullanacakları şantiye bloğu ile aşağıda paylaştık. Ayrıca, bir köylüyle konuştuğunuzda, bir köylünün mesleğinin ticaret arayüzünün en üstünde bir unvan olarak görüneceğini de belirtmekte fayda var. Minecraft Köylü Meslekleri Vermeden önce meslekleri bir tanıyalım.

 • Papaz
 • Deri işçisi
 • Kasap
 • Zırh ustası
 • Alet yapımcısı
 • Ok satıcısı
 • Haritacı
 • Silahtar
 • Balıkçı
 • Kütüphaneci
 • Çiftçi
 • Çoban
 • Taş ustası
Minecraft Köylü Meslekleri Verme

Minecraft Köylü Meslekleri Verme

Minecraft Köylü Meslekleri Verme işlemi aslında kolay. Bir köylünün işini değiştirmek için tek yapmanız gereken, şu anda meslek olarak kullandıkları şantiye bloğunu yok etmektir. Örneğin, bir Çiftçi köylünün işini değiştirmek isterseniz, kullandıkları Komposter bloğunu yok edersiniz.

Aptal köyüler Minecraft’ta mesleklerini değiştiremez, bu yüzden bunlarla karşılaşırsanız kendinize biraz zaman ayırın ve devam edin.

Bir köylünün kullandığı iş bloğunu kırdığınızda size oldukça kızacaklarını unutmayın.

Bununla birlikte, başka bir iş bloğunun boş olduğundan ve köylünün kabaca 48 blok civarına yerleştirildiğinden emin olursanız, sonunda yeni bir iş aramaya gidecekler, blokla karşılaşacaklar ve Minecraft’ta köylü işlerini otomatik olarak değiştirecekler.

Bu nedenle, eski çiftçinizi bir Zırhçıya dönüştürmek istiyorsanız, hemen yanına bir Yüksek Fırın yerleştirir ve onlara biraz zaman verirsiniz, sonunda sizden herhangi bir girdi gerekmeden bir Zırhçıya dönüşmeleri gerekir.

Minecraft Köylü Meslekleri ve Ticaret

Oyuncular, köylülerle ticaret yapabilir ve bu süreçte o köylüyü sıralayabilir. Onlarla ticaret yaparak bir köylüyü sıralamak, takas edebileceğiniz daha fazla eşyanın kilidini açacaktır. Zümrütler her zaman ticaret sürecinin bir parçası olacaktır. Örneğin, bir Köylü farklı öğeler sunuyorsa, onlarla ticaret yapmak için Zümrütlere sahip olmanız gerekir. Zümrütleri varsa, o köylü için ‘takas‘ seçeneğinde listelenen eşyalarla takas ederler.

Bir köylünün zümrütleri eşyalarla mı yoksa eşyaları zümrütlerle mi takas ettiği rastgeledir ve değişir.

Her Minecraft köylü mesleği, ticaret yapmak için farklı ürünler sunacak. İşsizler ve aptal köylülerinin ticaret yapacak hiçbir şeyleri yok. Yukarıdaki iş bloklarından birini yakınlarına yerleştirerek işsiz köylülerle takas edilebilir. Minecraft köylüleriyle ticaret yaparken mevcut olan eşyaların tam listesine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Minecraft Köylü Meslekleri Verme yazısı burada sonlanıyor.

İlginizi Çekebilir