Ana SayfaSpotifySpotify Kullanıcı Adı Bulma
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Kullanıcı Adı Bulma

Zaman zaman Spotify uygulamasında oturum açarken e-postamızı unuttuğumuz için Spotify kullanıcı adı bulma hakkında fikir sahibi olmak isteyebiliriz. Bu kullanıcı adları sayesinde sizler de başarılı bir şekilde oturum açabilirsiniz.

Sizler de Spotify kullanıcı adı bulma işlemleri sayesinde herhangi bir oturum açmadan hesabınızın giriş işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu işlem için şifrenizi de hatırlıyor olmanız gerekir. Sonrasında ise bu iki bilginin kombinasyonuyla hesabınızda oturum açabilirsiniz. Peki o halde gelin sizlerle birlikte bu işlemler nasıl yapılır birlikte görelim.

Spotify Kullanıcı Adı Bulma

Spotify Kullanıcı Adı Bulma

Spotify kullanıcı adı bulma işlemleri için daha önceden sizi takip eden bir kişiye ihtiyacınız bulunuyor. Eğer ki böyle birisini bulamazsanız daha önceden oluşturduğunuz çalma listesini bulmanız gerekir. Bunları temin ettikten sonra gelin sizlerle birlikte nasıl yapacağınızı adım adım görelim.

  • Öncelikle sizi takip eden hesaptan profilinizin linkini paylaşmasını istemelisiniz.
  • Eğer ki sizi takip eden hesap yok ise daha önceden Spotify oluşturduğunuz çalma listesini bulmalı ve onun sahibinden profil linkinizi kopyalamalısınız.
  • Profil linkinizi kopyaladıktan sonra bir takım düzenleme işlemleri gerekmektedir. Bu link içerisinde sizin kullanıcı adınız bulunmaktadır. Ancak tamamen sayısal değerlerden oluştuğu için kopyalanması zor olabilir.
  • Link içerisinde yer alan user kısmından sonra harf ve sayılardan oluşan metin sizin kullanıcı adınızdır.
  • Yaklaşık olarak 25 haneli olan bu kullanıcı adının en sonunda soru işareti gelene dek bulmanız gerekir. Kullanıcı adında soru işareti yoktur. Sadece oraya kadar olan kısımdır.

Bu adımların ardından elde ettiğiniz veri sizin kullanıcı adınızdır. Artık oturum açarken bu kullanıcı adını kullanabilir ve e-postanıza ihtiyaç duymanıza gerek kalmayacaktır. Çok basit bir işlem olduğu görülmekte ancak birtakım bilgilere ihtiyacınız olduğundan herkes yapamayabilir.

Spotify Kullanıcı Adına Nereden Bakılır?

Eğer ki Spotify hesabınıza erişiminiz var ise kullanıcı adınızı daha kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun için tarayıcı üzerinden Spotify’a girmelisiniz. Sağ üstte yer alanına hesap alanına tıklamalısınız. Ardından ise hesap genel görünümü başlığı altında yer alan kullanıcı adınızı görebilirsiniz.

Bu kullanıcı adını yedeklemeniz ileride e-posta adresini unuttuğunuzda size yardım sağlayabilir. Bu adımlar sayesinde siz de Spotify kullanıcı adı bulma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Her ne kadar çok gereksiz gözükse bile zaman zaman hayat kurtaran bilgilerden biri olarak görülebilir. Ancak bu kullanıcı adı için her zaman hesabınıza erişiminiz gerekmez. Hesabınıza erişim olmadan da kullanıcı adınıza sahip olabilirsiniz. Bunun için yazımızın üst kısmında yer alan bilgiler yeterli olacaktır.

Spotify Bir Şarkı Kaç MB yazımızı okumak isterseniz eğer web sitemiz bulunan içeriklere göz atabilirsiniz.