Ana SayfaSpotifySpotify Aynı Anda Müzik Dinleme
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Aynı Anda Müzik Dinleme

Spotify yaptığı yeni güncelleme ile arkadaşların birlikte müzik dinleme keyfini yaşamalarını sağladı. Spotify Aynı Anda Müzik Dinleme özelliği ise bunlardan sadece bir tanesi. Son bir yılda platformda birçok yeniliğe giden Spotify’ın yapmış olduğu yenilikler arasında en dikkat çekeni arayüz yenilemesi olurken aynı zamanda kullanıcılarının daha iyi bir müzik deneyimi yaşayabilmeleri için de birçok atılımda bulundu.

Spotify’ın beta aşamasında sunduğu Spotify aynı anda müzik dinleme özelliği sayesinde artık grup olarak aynı şarkıyı dinlemeye imkanı dav sunuyor. Ayrıca Spotify’ın bu özelliği ile Skype, FaceTime  ya da Discord gibi harici programlar ile birleştirildiğinde ise sanal bir eğlence ortamının oluşmasına katkıda bulunuyor.

Spotify Aynı Anda Müzik Dinleme Özelliği Var mı?

Bu birkaç basit işlemden sonra Spotify aynı anda müzik dinleme özelliğini aktive edebilir ve arkadaşlarınız sizlerden ne kadar uzak olursa olsun birlikte parti yapmanın keyfine varabilirsiniz.

Daha Fazla Oku: En İyi Spotify Çalma Listesi İsim Önerileri (Güncel)

Spotify Aynı Anda Müzik Dinleme Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz parti kurma özelliğinden yararlanabilmek ve sizden uzak arkadaşlarınız ile aynı müziği dinleyerek eğlenmeniz için Spotify aynı anda müzik dinleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Bu özelliği kullanmak için öncelikle Spotify uygulamasını açmanız ve dinlemek istediğiniz şarkıyı seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra şarkı ekranının sol alt köşesinde yer alan kullanılabilir cihazlar sekmesine tıklayarak grup oturumu başlat butonunda yer alan Spotify kodunun ekran görüntüsünü arkadaşlarınıza göndermeniz gerekmektedir. Arkadaşlarınız ise aynı işlemleri yaparak aynı ekranı ulaşmaları ve daha sonrasında karşı taraf kendi kodları altında yer alan Katılmak İçin Tara düğmesine dokunarak sizin kodunuzu taratmaları gerekmektedir.