Ana SayfaSosyal MedyaSnapchatSnapchat Koyu Tema Nasıl Yapılır? (Android)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Snapchat Koyu Tema Nasıl Yapılır? (Android)

Android kullanıcılarının yaşadığı büyük sorunlardan birisi de snapchat koyu tema nasıl yapılır sorusudur. Apple kullanıcıları kolay bir şekilde koyu tema kullanabilirken Android kullanıcıları basit bir şekilde yapamamaktadır. Bunun sebebi Snapchat’in Apple tarafından tam optimize bir şekilde çalışmasıdır.

Bu durumu Apple cihazlarda Snapchat’te çekilen fotoğrafların kalitesinin daha yüksek olmasından anlayabilirsiniz. Android cihazlarda normal kamerada çektiğiniz fotoğraflar Snapchat’te çektiğinizden daha kaliteli olması Snapchat’in Android cihazlarda tam anlamıyla optimize olmamasıdır. Snapchat koyu tema nasıl yapılır sorusuna gelecek olacaksak eğer, Android cihazlarda da mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Nasıl olduğunu merak ediyorsanız eğer gelin birlikte görelim.

Snapchat Koyu Tema Nasıl Yapılır?

Snapchat’e koyu tema uygulama her Android cihazda olmamaktadır. Bunun için Android sürümü yüksek olan, karanlık temanın uygulanabildiği modeller olması gerekir. Eğer ki bu koşulları sağlıyorsanız aşağıda yer alan adımlara geçebilirsiniz.

  • Cihazın ayarlar uygulamasına girmelisiniz.
  • Cihaz hakkında kısmı içerisinde yapım numarasına 5-6 kere basarak Geliştirici seçeneklerini açmalısınız.
  • Geliştirici seçeneklerini açtığınız zaman cihazınızın ayarlar uygulamasında görebilirsiniz. Ardından buraya girmelisiniz.
  • Donanım hızlandırmalı oluşturma sekmesi adı altında yer alan Karanlık modu kullanmaya zorla butonunu açmalısınız.

Bu mod sayesinde uygulamalar karanlık mod desteklemeseler bile karanlık mod uygulama imkanı bulabilirsiniz. Ancak bu modun uygulama içerisinde birtakım sorunlar oluşturabileceğini söylemeliyiz. Bu sebepten dolayı bu modu kullandığınızda sorun yaşarsanız eğer tekrardan bu ayarı kapatmalısınız.

Hatta birçok Xiaomi cihazlarda yazı renkleri ile karanlık mod çakıştığı için yazılar okunamayabilir. Bu durumla karşılaştığınızda direkt olarak karanlık modu kapatmalısınız. Eğer ki kapatırsanız sorununuz çözülecektir.

Snapchat Koyu Tema Nasıl Yapılır? İos

Apple cihazlarda uygulama içerisinde kendiliğinden bu mod bulunmaktadır. Eğer ki bu modun nerede olduğunu bulamadıysanız aşağıda yer alan adımları takip ederek sorununuzu çözebilirsiniz.

  • Uygulama içerisinde profilinizde sağ üstte yer alan ayarlar butonuna basınız.
  • Ayarlar kısmına girdiğinizde görünüm sekmesini bulmalısınız. Aşağı kaydırdıkça karşınıza çıkacaktır.
  • Ardından içerisinde girerek “Her zaman karanlık” seçeneğini aktif hale getirmelisiniz.

Bu ayarın aktif edilmesinin ardından cihazınız aydınlık temada olsa dahi sizler karanlık modu kullanıyor olacaksınız. Bu adımların ardından sizler de Snapchat koyu tema nasıl yapılır sorusunun yanıtını bulabilirsiniz.  

Snapchat Cameo Silme Nasıl Yapılır?  yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklere göz atmanızı tavsiye ederiz.