Ana SayfaSosyal MedyaSnapchatSnapchat Hesap Kilitlendi Nasıl Açılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Snapchat Hesap Kilitlendi Nasıl Açılır?

2011 yılından bu yana birçok kişi tarafından kullanılan Snapchat bazen sorun çıkarabiliyor. Snapchat Hesap Kilitlendi Nasıl Açılır da bu problemlerden biri. Snapchat en popüler sosyal medya mecralarından birisi olma özelliğini uzun zamandır koruyor. Ses ve görüntü paylaşımı sağlanan bir platform olan Snapchat kullanıcıları bazı zamanlarda sorunlarla karşılaşmaktadır.

Bu sorunlardan birisi de Snapchat hesaplarının kilitlenmesi olmaktadır. Eğer sizler de bu sorunu yaşıyorsanız o zaman Snapchat hesap kilitlendi nasıl açılır sorusunun cevabını arıyor olmalısınız.

Snapchat Hesapları Neden Kilitlenmektedir?

Snapchat hesaplarının kilitlenmesinin en büyük sebebi kullanım şartlarına aykırı paylaşımlar olmaktadır. Özellikle gizlilik sözleşmelerinde bulunan kuralların ihmal edilmesi Snapchat hesaplarının sıklıkla kilitlenmelerine sebep olmaktadır. Hesapların uzun süreli kapatılmasına sebep olan etkenlerin içerisinde ise cinsel içerikli paylaşımlar ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca ağır hakaret ve olumsuz davranış içeren davranışlar da aynı şekilde cezalandırılmaktadır.

Daha Fazla Oku: Snapchat Bana Özel Şifre Değiştirme Rehberi

Snapchat Hesap Kilitlendi Nasıl Açılır?

Yukarıda belirtilen sebeplerden dolayı kilitlenen Snapchat hesaplarının tekrar açılması için Snapchat hesap kilitlendi nasıl açılır sorusunun cevabını arıyorsanız o zaman kilitlenmelerinin sürelerinin farklılık gösterdiğini bilmeniz gerekmektedir. Uyarı niteliğinde ki kilitlenmeler 24 ile 48 saat arasında kilitlenmeler olmaktadır. Bu kilitlenmelerin açılması için süre sonunda hesaba yeniden giriş yapılması gerekmektedir.

Eğer bekleme süresinin sonunda hesap açılmıyorsa o zaman orta süreli kilitlenme söz konusu olmaktadır. Bu süre ise 1 ay olmaktadır. Sürenin sonunda yine hesaba giriş yapılarak kilit kaldırılabilir.

Snapchat kural ihlallerine uygulamış olduğu bir diğer ceza ise uzun süreli olmaktadır. Bu kilitlemenin süresi ise 1 yıl olmaktadır ve kullanıcılar ancak bu süre sonunda tekrardan hesaplarına ulaşabilmektedir.

Snapchat Hesap Sınırsız Olarak Kitlendi Çözümü

Eğer bu süre sonunda hesap otomatik olarak açılmıyorsa o zaman gelen mesajların kalıcı olduğu sonucuna varılması gerekmektedir. Bu durumda hesap tamamen kapatılmıştır. Bu durumlarda Snapchat hesap kilitlendi nasıl açılır sorusunun cevabı ise destek ile iletişime geçmektir. Bu linke tıklayarak destek sayfası ile iletişime geçebilirsiniz.

Snapchat Hesap Kilitlendi Nasıl Açılır