Ana SayfaSosyal MedyaSnapchatSnapchat Efektleri Neden Açılmıyor?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Snapchat Efektleri Neden Açılmıyor?

En sevilen sosyal medya uygulamalarından fotoğraf çekerken Snapchat efektleri neden açılmıyor sorusu ile karşılaşabiliriz. Çünkü zaman zaman bu tarz problemler yaşanabilmektedir. Böylesine problemler yüzünden fotoğraf çekme hevesimiz kırılabilir. Ancak her sorunun çözüm olduğu gibi bu sorunun da çözümü bulunmaktadır.

Günlük hayatımızda en çok sevilen kamera efektlerini sunan uygulaması Snapchat’tir. Gerek komik gerek güzellik açısından başarılı efektleri bulunmaktadır. Üstelik kullanıcılar tarafından da efekt hazırlanabilmesi uygulamanın efekt çeşitliliğini arttırmaktadır. Ancak zaman zaman bu efektlere erişemeyebiliriz. Peki o halde gelin Snapchat efektleri neden açılmıyor sorusunun yanıtına birlikte bakalım.

Snapchat Efektleri Neden Açılmıyor?

Bu problem ara sıra karşımıza çıkabilen problemlerden. Bunun sebebi ise birden fazla olabilir. Sizler de bu sebepleri gözden geçirerek ne tür adımlar izleyebileceğinizi düşünebilirsiniz. Hangi sebeplerden dolayı efektlerin açılmadığını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki listeye bakabilirsiniz.

 • İnternet bağlantınız yeteri kadar hızlı değildir.
 • İnternet bağlantınız olsa da internet erişimi olmayabilir.
 • Uygulamanın ön belliğinde bir sıkıntı meydana gelmiş olabilir.
 • Güncelleme sonrası uygulama içerisinde cihazınız ile çatışan bir hata ortaya çıkmış olabilir.
 • Snapchat sunucularında problemler oluşmuş olabilir.

Sizler de yukarıda yer alan sebeplere göz atarak problemin neyden kaynaklandığını öğrenebilirsiniz. Bu problemlerin her birinin kesin çözümü olmasa da bazıları için yapabileceğiniz adımlar bulunmaktadır. Gelin şimdi sizlerle birlikte bu problemin çözümlerine bakalım.

Snapchat Efektleri Neden Açılmıyor Çözümü

Snapchat efektlerinin açılmamasının belli başlı sebepleri olabilir. Bu sebepler doğrultusunda sizler de bazı çözüm adımlarını uygulayabilirsiniz. Eğer ki sizler de bu çözüm adımlarını uygulamak istiyorsanız aşağıda yer alan maddelere bakabilirsiniz.

 • İnternet bağlantınızı yavaşlatan cihazları ya da programları engellemelisiniz. Eğer ki ağ bağlantınız üzerinden bir cihaz indirme yapıyorsa internetiniz en yavaş duruma gelecektir. İndirme işleminin olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 • Cihazınıza internetin gelip gelmediğini araştırmalısınız. Bunun için farklı uygulamaları da deneyerek İnternet olup olmadığını gözlemlemelisiniz.
 • Wi-fi ağına ya da mobil verinize bağlı olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz.
 • Uygulamanın ön belliğinde herhangi bir sorun meydana geldiyse cihaz ayarlarından Snapchat ayarlarına girerek ön belleğini temizlemelisiniz. Hatta bu işlemin bir tek ötesine giderek bütün verileri silebilirsiniz. Bu daha olası bir çözüm olacaktır.
 • Eğer güncelleme sonucu bu hata ile karşılaşmaya başladıysanız en kısa süre içerisinde yeni güncelleme gelecek ve sorunun çözümü gerçekleşecektir.
 • Snapchat sunucularında herhangi bir problem var ise bir sürelik beklemeniz işe yarayacaktır.

Yukarıda yer alan maddeleri dikkatli bir şekilde uygulayarak sizler de Snapchat efektleri neden açılmıyor sorununu çözebilirsiniz. Böylelikle tekrardan Snapchat’in o harika kamera deneyimini yaşayabilirsiniz.

Snapchat Galeriden Snap Atma Özelliği Nasıl Kullanılır? yazımızı okumak isterseniz eğer web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.