Ana SayfaSosyal MedyaSnapchatSnapchat Beni Engelleyenleri Görme
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Snapchat Beni Engelleyenleri Görme

Snapchat’te birinin sizi arkadaşlıktan çıkardığını veya engellediğini düşünüyorsanız ama kararsızsanız, Snapchat Beni Engelleyenleri Görme rehberi sayesinde bu kararsızlığınızı giderebilirsiniz. Biri kızıp sizi arkadaşlıktan çıkarmış olabilir. Veya gerçekten kızıp sizi engellemiş de olabilir. Hatta ve hatta delirip Snapchat hesabını kapatmış bile olabilir. Bu üç ihtimalden hangisinin gerçek olduğunu anlamak için aşağıda belirteceğimiz 3 adımı uygulamanız gerekir.

Bilinmesi Gerekenler

  1. Onlarla yakın zamanda etkileşim kurduysanız, yazışmalarınızda görünmelidirler. Eğer göremiyorsanız bu engellendiğinizi gösterir.
  2. Eğer o kişi sizi engellerse, onun adını arattığınızda bir sonuç alamazsınız. Eğer göremiyorsanız ya sizi engellemiştir, ya da hesabı kapatmıştır.
  3. Eğer kullanıcıyı başka bir hesaptan arattığınız zaman görünüyorsa kesin engellenmişsinizdir demek.

Snapchat Beni Engelleyenleri Görme

Eğer Snapchat’te engellendiğiniz düşünüyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir. O zaman engellenip engellenmediğiniz konusunda emin olabilirsiniz. Ama 2. bir hesaba sahip olmanız gerekebilir.

İlginizi Çekebilir: Snapchat Mesaj Renkleri Ne Anlama Gelir?

1-Geçmiş Sohbetinizi Gözden Geçirin

Snapchat Beni Engelleyenleri Görmek için ilk yapmanız gereken, sohbet geçmişinizde görünüp görünmediğini kontrol etmeniz. Bu yöntem, yalnızca Snapchat konuşmalarınızı temizlemeden önce sizi engellemiş olabilecek kişiyle görüştüyseniz işe yarar.

Snapchat uygulamasını açın ve konuşmalar sayfasına gitmek için ekranın alt kısmındaki kamera ek düğmesinin solundaki konuşma balonu sembolüne dokunun. Sizi engellediğini düşündüğünüz kullanıcı, kendisiyle yakın zamanda etkileşim kurmanıza rağmen sohbet listenizde görünmüyorsa, bu önemli göstergedir. Ancak, sizi engellediğini kesinleştirmek için bir sonraki adıma geçmelisiniz.

Söz konusu kişiyle yakın zamanda sohbet etmemiş olabilirsiniz veya geçmişinizi temizlemeyi unutmuş olabilirsiniz. Bu durumda aşağıdaki adıma geçin.

Snapchat Beni Engelleyenleri Görme

2- Engellediğini Düşündüğünüz Kişinin Tam Adını veya Kullanıcı Adını Aratın

Snapchat’te birini aradığınızda, sizi engellemişlerse bu kişiyi bulamazsınız. Snapchat Beni Engelleyenleri Görmenin ikinci yolu da budur. Ancak sizi engellemediyse ve sadece arkadaş listelerinden çıkarmışlarsa, onları arayarak bulabilmeniz gerekir.

Snapchat’te engellenmek ve silinmek arasındaki farkı anlamak çok önemlidir. Bir kullanıcı sizi engellerse, hesabının herhangi bir kaydını bulamayacağınız için, engellenen hesabınızdan onunla hiçbir şekilde iletişim kuramazsınız.

Bir kullanıcı sizi Arkadaş listesinden silerse, onları yine Arkadaşlar listenizde görebilir ve onlara anlık görüntüler gönderebilirsiniz. Ancak, yalnızca arkadaşlarının kendileriyle iletişim kurmasına izin verirlerse, Snapchat gizlilik ayarlarına bağlı olarak onları alamayabilirler.

Ancak eğer o kişi hesabını sildiyse de onu arattığınızda göremezsiniz. Bundan dolayı emin olmak için aşağıdaki adıma geçmeniz gerekir.

3- Başka Bir Hesaptan O Kişinin Adını veya Kullanıcı Adını Aratın

Bir önceki aşamada aradığınız kullanıcıyı bulamamış olmanız, sizi engellemiş olma ihtimalini yükseltir; yine de, bu onu doğrulamak için yeterli değildir. Kullanıcıyı başka bir hesaptan arayarak, hesabının hala var olduğunu doğrulayabilirsiniz. İki seçenek arasından seçim yapabilirsiniz:

  • Bir arkadaşınızın kullanıcıyı aramak için hesabını kullanmasını isteyin veya,
  • Bu kullanıcıyı aramak için hesabınızdan çıkış yapın ve yeni bir tane oluşturun.

İlk seçenek en basit olanıdır çünkü yeni bir hesap oluşturmak için gereken tüm gereksiz adımları ortadan kaldırır. Sizi engellediğini düşündüğünüz kullanıcıyla arkadaş olmayan bir Snapchat arkadaşı, akrabası, iş arkadaşı veya başka bir tanıdık seçin. Kullanıcıdan kullanıcı adını (biliyorsanız) veya tam adını kullanarak aramasını isteyin. Snapchat Beni Engelleyenleri Görme işini kesin olarak çözmüş olacaksınız.

Snapchat Beni Engelleyenleri Görme ile ilgili makalemiz de böylelikle sonlanmış oluyor.