Paylaş
İçindekiler

Search Blocked Hatası Nedeni ve Çözümü

Search Blocked Hatasının ihtimal dahilindeki nedenlerini ve çözüm önerilerini sizler için sıralıyoruz. Google, bilgisayar ağınızdan gelen ve Hizmet Şartları’nı ihlal ediyor gibi görünen istekleri otomatik olarak algıladığında “Olağandışı trafik” sayfası görünür. Engelleme, talepler durduktan kısa süre sonra sona erecek. Bazen size bir reCAPTCHA resmi gösterilebilir; bunu çözmek, Google hizmetlerini kullanmaya devam etmenize olanak tanır.

Search Blocked Hatası Nedeni

Google’ın otomatik trafik olarak değerlendirdiği konular:

  • Bir robottan, bilgisayar programından, otomatik hizmetten veya arama kazıyıcıdan arama gönderme
  • Bir web sitesinin veya web sayfasının Google’da nasıl sıralandığını görmek için aramaları Google’a gönderen yazılımı kullanma.
  • Kısa sürede çok sayıda arama yapmak için bir uygulama, program veya komut dosyası kullanma
  • Bu trafik, bir tarayıcı eklentisi veya otomatik istekler gönderen bir komut dosyası/program kullanılarak veya kötü amaçlı yazılımlar tarafından kasıtlı olarak gönderilmiş olabilir.
  • Ağ bağlantınızı paylaşıyorsanız, ağ yöneticinizden yardım isteyin – aynı IP adresini kullanan farklı bir bilgisayar sorumlu olabilir.
  • Robotların kullandığı bilinen gelişmiş terimler kullanıyorsanız veya çok hızlı istek gönderiyorsanız, bazen “Olağandışı trafik” mesajı tetiklenebilir.
Search Blocked Hatası

Kısacası, olağan dışı trafiğin kendi cihazlarınızdan veya ağınızdan kaynaklanmamasını sağlamak için kontrolünüz dahilindeki her şeyi yaptığınızdan memnunsanız, bir sonraki adım İnternet Servis Sağlayıcınızla iletişime geçmektir.

Search Blocked Hatası Çözümü

Google, Hizmet Şartlarını ihlal ediyor gibi görünen bir bilgisayar ağından gelen istekleri otomatik olarak algıladığında ağ kullanıcıları için bir reCAPTCHA görünebilir. Engelleme, talepler durduktan kısa süre sonra sona erecek.

Bu arada, reCAPTCHA’nın çözülmesi, bir kullanıcının bir tarayıcı çerezi ayarlayarak Google hizmetlerini kullanmaya devam etmesine izin verecektir (bir kullanıcı CAPTCHA sayfasını almaya devam ederse, çerezlerin temizlenmesi yardımcı olabilir).

Bazen, robotların kullandığı bilinen gelişmiş terimleri kullanıyorlarsa veya çok hızlı istek gönderiyorlarsa, kullanıcılardan reCAPTCHA’yı çözmeleri istenebilir.

Search Blocked Hatası

VPN programlarının veya eklentilerinin kullanımı da Search Blocked Hatasını tetikleyebilir.

İlginizi Çekebilir: e-Nabız Mernis Hatası Çözümü

Proxy sunucularının veya grup politikalarının daha eski bir dize kullanarak google arama URL’sini yeniden yazmak üzere ayarlanmadığını kontrol etmeniz önerilir. Herhangi bir URL yeniden yazmaıp sonra kapatmayı deneyin ve bunun yardımcı olup olmadığına bakın.

Tüm ağ için reCAPTCHA’yı tetiklemek için ağdaki tek bir “kötü niyetli” cihaz yeterlidir, bu nedenle olağan dışı trafiğin kaynağının hangi cihaz olabileceğini belirlemek için ağ trafiğini izlemeniz gerekir. Özellikle endişe verici olan, özel sektöre ait cihazlar olacaktır.

İlginizi Çekebilir