Ana SayfaHabere-Nabız Mernis Hatası Çözümü
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

e-Nabız Mernis Hatası Çözümü

e-Nabız sistemine kayıt olurken eşleştirme hatası alanlar için e-Nabız Mernis Hatası yazımızı yazıyoruz. Eğer siz de bu şekilde hata mesajı alan kişilerdenseniz yazımızda bu hatanın nedeninin ve çözümünü yazacağız. e-Nabız sistemi kurulduğundan bu yana en çok kullanımı pandemi döneminde almış olabilir. E haliyle kullanımı bu kadar artınca hatalar da peşinden geliyor. Bu aşı ve test için gerekli olan e-nabız uygulamasına e-devlet üzerinden giriş yapmanız mümkün.

İlginizi Çekebilir: Okullara Güvenlik Alımı Ne Zaman Başlayacak? 2021

e-Nabız Mernis Hatası Nedeni

E nabız sistemine girerken eşleştirme hatası alıyorsanız bunun ilk nedeni bilgilerinizi yanlış giriyor olma ihtimalidir. Eğer kesin kontrol ettiyseniz ve bilgilerinizi doğruysa bu hatanın nedeni isim ve soy isminizi küçük harflerle giriyor olmanız olabilir. Yani Boşluklara isminizi ”ömer çan” gibi giriyorsanız ve Türkçe karakterli bir isimse ve küçük giriyorsanız sistem hata verebiliyor.

e-Nabız Mernis Hatası

e-Nabız Mernis Hatası Çözümü

hata almadan üye olabilmeniz için;
AD ve SOYAD kısmını BÜYÜK HARFLER ile girerseniz sorun düzeliyor.

I, i, Ç, Ğ, Ü, Ö, Ş, Ğ gibi karakterler isminizde veya soyadınızda varsa sistem büyük harfle girilmediğinde şaşırıyor ve yanlış eşleştirme olarak nitelendiriyor.
Diyelim isminiz Ömer Çan,

Ömer Çan, ömer çan, ömer ÇAN, ÖMER çan, bu verdiğimiz örneklerin hepsinde hata çıkma ihtimali var. Doğru giriş yöntemini ise aşağıya yazıyoruz.

Ad : ÖMER
Soyad : ÇAN

Küçük girmenize rağmen hata çıkmamışsa Türkçe karakter olmadığındandır. Yani ben küçük yazdım oldu diyenlerin ismi muhtemelen ”ali kaya” gibi bir şey olabilir. Umarım yazımızın faydası olmuştur ve sorununuz çözülmüştür.

e-Nabız Mernis Hatası yazımızın sonuna geldik. Hala hata alıyorsanız yorumlara belirtebilirsiniz. Hatanızın çözümünü bulmaya çalışacağız.