Ana SayfaOyunPUBGPUBG Yeni Sürüm Hatası
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

PUBG Yeni Sürüm Hatası [Çözüm]

Bu kısa rehberde, PUBG Yeni Sürüm Hatasının ne olduğunu, nedenlerini ve çözümünü göstereceğim. PUBG Yeni Sürüm Hatası yeni güncellemeden sonra çokça karşılaşılan bir hatadır. PUBG Mobile oyununa girmemizi engelleyen çok can sıkıcı bir hatadır.

İşte oturum açmaya çalışırken ekranda görünen şey.

“Bu hesap ile yeni bir sürümden giriş yapıldı.”

Oyun Pubg Mobile‘ın Daha Yeni Bir Sürümüyle Hesap Açıldı
Giriş sayfasının görünmesi için Pubg Mobile’ın güncellenmiş sürümünü kullandığınızdan emin olmalısınız.

Play Store veya App Store’daki “mevcut güncelleme”den bahsetmiyorum, uygulama içindeki güncellemeden bahsediyorum. Oyunu başlattıktan sonra bu tür güncellemelerle karşılaşmış olmalısınız.

PUBG Yeni Sürüm Hatası

İşte senaryo, ancak önce olağan işlemi hatırlayın: Oyunu başlattı > Güncelleme Gerekli > Güncelleme Yapıldı > Giriş Görünüyor > Oyuna Google Play veya başka bir giriş seçeneği ile başarıyla giriş yapıldı.

Şimdi bu aksaklıklar nedeniyle “hesaba giriş yapıldı…” mesajı ekrana geliyor.

 • Oyun başlatıldı > Güncelleme gerekli > Güncellemeye tıklandı > Güncelleme tamamlanmadan oturum aç görünüyor (%100’e ulaşılamıyor) > “Hesaba giriş yapıldı…” gösteriliyor.
 • Oyun başlatıldı > Giriş ekranı beliriyor (herhangi bir uygulama içi güncelleme olmadan) > “Hesapta oturum açıldı…” gösteriliyor.

Uygulamayı herhangi bir uygulama içi güncelleme görünmeden başlatmak, bize Pubg Mobile tarafından atanmış bir güncelleme olmadığını gösteriyor.

Daha Fazla Oku: Kore PUBG Nasıl İndirilir – iOS, Android, PC

PUBG Yeni Sürüm Hatası Nedeni

Herhangi bir güncelleme gerçekten mevcut değilse veya gerekliyse sorun değil, ancak uygulamayı başlattıktan sonra hala görünmüyorsa, bunun nedeni herhangi bir hata olabilir.

Şimdi asıl noktayı anladınız: hesabınız üzerinden giriş yapabilmeniz için uygulamayı güncellemek önemlidir (uygulama içindeki).

PUBG Yeni Sürüm Hatası

Ancak, “Hesapta oturum açıldı…” mesajını görüntüleyen giriş ekranına ulaşmış olabileceğiniz için “Güncelleme gerekli” istemi artık gösterilmiyor. Ne yapalım? PUBG Yeni Sürüm Hatasını nasıl çözelim.

Tüm oyunu tekrar silip yüklemek zorunda değilsin, PUBG Yeni Sürüm Hatasını düzeltmek için yapabileceğin bir şeyler var.

PUBG Yeni Sürüm Hatası Çözüm

Çözüme gitmeden önce, tekrar indirmenize gerek kalmaması için OBB dosyanızı yedeklemek isteyebilirsiniz.

Yedeklemek için dosya yöneticisi (hangisini kullanırsanız kullanın) > Dahili Depolama > Android > OBB’ye gidin. Bu noktada com.tencent.ig dosyasını bulun ve OBB dışında başka bir klasöre kopyalayıp yapıştırın.

“Hesaba oyunun daha yeni bir sürümüyle giriş yapıldı” sorununu çözmek için adımları izleyin. Lütfen en yeni sürüme güncelleyin.”

 • Adım 1: PUBG Mobile uygulamasına uzun basın ve Uygulama bilgisi’ni seçin.
 • Adım 2: Depolamaya gidin.
 • Adım 3: Önbelleği Temizle ve Verileri Temizle’ye tıklayın.
  • Burada Dosya Yöneticisi > Dahili Depolama > Android > OBB’ye geri dönün. Artık com.tencent.ig dosyası olmadığını fark edeceksiniz. [Adım 3 nedeniyle]
  • Şimdi yedeği aldığınız klasöre gidin ve tekrar kopyalayıp (com.tencent.ig) OBB’ye yapıştırın.
 • Adım 4: Pubg Mobile uygulamasını tekrar çalıştırın.
 • Adım 5: Güncellemenin görünmesini bekleyin.
 • Adım 6: Oyunu %100’e kadar güncelleyin ve giriş yapmayı deneyin.

Artık Pubg Mobile’ın en son sürümünü kullandığınız için hesabınız üzerinden giriş yapabileceksiniz.

Sonuç

PUBG Mobile’ın güncellenmiş sürümünü kullanmadığınız için “Bu hesap ile yeni bir sürümden giriş yapıldı” görünüyor.

Play Store veya App Store’da bir güncelleme mevcut olsa bile, yine de oyunu uygulama içinden güncellemeniz gerekiyor.

Güncelleme seçeneği, yeni bir yüklemeden sonra oyunu ilk kez çalıştırdıktan sonra veya uygulamayı başlattıktan sonra görünen düzenli uygulama içi güncellemeler yoluyla görünür. Ancak bazen, bazı aksaklıklar nedeniyle bu uygulama içi güncelleme görünmüyor. Ve PUBG uygulaması, önceden oluşturulmuş oyun hesapları üzerinden giriş yapmaya çalışırken yeni sürüm bildirimini istemeye başlıyor.

Oyunu uygulama içinden güncelledikten sonra hesabınızla giriş yapabileceksiniz. PUBG Yeni Sürüm Hatasını bende o zamanlar yaşamıştım bu şekilde çözmüştüm.

Umarım rehberi faydalı bulmuşsunuzdur. Lütfen bir teşekkür karşılığı olarak sosyal medyada paylaşın. PUBG Yeni Sürüm Hatası yazımız burada sonlanıyor.