Ana SayfaOyunPUBGTencent Gaming Buddy Nedir? (Pubg Mobile)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Tencent Gaming Buddy Nedir? (Pubg Mobile)

Tencent Gaming Buddy ile pubg mobile deneyimini bilgisayar üzerinde yaşamak isteyen kişiler çoktan tanışmış olsa da halen ne işe yaradığını bilmeyen kişiler mevcut. Bu yazımızda sizlerle birlikte Tencent Gaming Buddy ne işe yarar bunu öğreneceğiz.

Tencent Gaming Buddy Nedir?

Tencent Gaming Buddy, Pubg Mobile’in üreticisi olan Tencent firması tarafından piyasaya sunulmuştur. Emulator yazılımı olarak kullanılan bu program sizlere en kaliteli Pubg Mobile deneyimini aktarmaktadır. Optimizasyonu diğer emulatorlere göre Pubg Mobile için daha stabildir. Tencent Gaming Buddy kullanarak sizler de bu eğlenceyi klavye ve Mouse aracılığı ile daha profesyonel hale getirebilirsiniz. Cihazınızda herhangi bir virüs tehlikesi oluşturmayacak bu programa güvenebilirsiniz.

Tencent Gaming Buddy Nasıl İndirilir?

Tencent Gaming Buddy kullanmak isteyen kişiler nasıl kurulum yapacağına dair birçok soruya sahip olabilirler. Gelin sizlerle bu soruya maddeli anlatımımız ile cevap verelim.

 • Arama motoru üzerinden Tencent Gaming Buddy indir tarzında bir araştırma yaparak kendinize güvenli bir web sitesi bulup .exe formatlı dosyayı indirmelisiniz.
 • Dosya indirildikten sonra açarak kurulumu gerçekleştirin.
 • Tencent Gaming Buddy emulatorunu kurduktan sonra açın. Ardından internet hızınıza göre bir indirme süresi gerçekleşecek.
 • İndirme işlemi bittikten sonra emulator içerisinde yer alan Pubg Mobile oyununu indirmeniz gerekecektir. Bu da internet hızınıza göre değişken sürelere sahip olabilir.
 • İndirildikten sonra karşınıza çıkacak uyarılara Tamam butonuna basarak devam edebilirsiniz.
 • Oyun kurulumu tamamlandıktan sonra açmanız yeterli olacaktır. Açtıktan sonra oturum açma yöntemi belirlemeniz gerekecektir. Facebook ya da Twitter tarzı sosyal medya hesaplarınızı kullanarak oturum açabilirsiniz. Ardında ise bizlere iyi eğlenceler demek düşer.

Tencent Gaming Buddy indirmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar da vardır. Bunlar cihazınızın gerektirdiği sistem gereksinimleridir. Tencent Gaming Buddy sistem gereksinimleri nelerdir sorusuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tencent Gaming Buddy Sistem Gereksinimleri

Tencent Gaming Buddy emulatorunu cihazınıza kurmak için bilgisayarınızın birtakım özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bunlar da aşağıdaki gibidir.

 • Windows 10, 8.1, 8, 7
 • RAM olarak minimum 3 GB
 • 1.8 GHz hızına sahip çift çekirdekli INTEL, AMD işlemci
 • NVIDIA GeForce 8600/9600GT ya da ATI/AMD Radeon HD2600/3600
 • DirectX: 9.0c
 • Depolama alanı olarak minimum 1 GB

Minimum sistem gereksinimlerini karşıladığınızı düşünüyorsanız önceki başlığa göz atarak sizler de bilgisayarınıza Tencent Gaming Buddy kurulumu yapabilirsiniz. Şunu unutmayınız ki bu emulator ile oynarken sadece emulator ile oynayan kişiler ile eşleşebileceksiniz. Bu sebeple mobilden giren arkadaşlarınız ile oynarken sorun yaşayabilirsiniz. Ayrıca “Msp Türkiye PUBG Mobile 2022” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.