Ana SayfaOyunPUBGiPhone 7 Plus PUBG Kaç FPS? 2024
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

iPhone 7 Plus PUBG Kaç FPS? 2024

Günümüzde oldukça popüler olan PUBG için birçok oyuncu iPhone 7 Plus PUBG kaç FPS sorusunu sormaktadır. Siz de bu soruyu soruyorsanız eğer doğru yere geldiniz. Yazımızda yer alan bilgiler sayesinde iPhone 7 Plus üzerinde PUBG oynarken kaç FPS alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Öncelikle yazımıza geçmeden önce iPhone 7 Plus cihazının özelliklerini bilmekte fayda vardır. Buna göre siz de telefonu satın alabilir ya da PUBG mobile oynamak için tercih edebilirsiniz.

  • Ekran Yenileme Hızı – 60 Hz
  • Batarya Kapasitesi – 2900 mAh
  • Yonga Seti – Apple A10 Fusion
  • CPU Frekansı – 4 x 2.34 GHz
  • Bellek (RAM) – 3 GB
  • Depolama – 32 GB

Yukarıda yer alan özellikler iPhone 7 Plus cihazının özellikleridir. Genel hatlarıyla incelediğimiz zaman 2023 standartlarında yeterli bir cihaz olmadığını söyleyebiliriz. Günümüzde iPhone 14 Pro Max gibi cihazlar bulunurken donanımsal olarak iPhone 7 Plus bir tık geride kalmaktadır. O halde şimdi iPhone 7 Plus PUBG kaç fps sorusunun yanıtına gelelim.

iPhone 7 Plus PUBG Kaç FPS?

Oyunu App Store üzerinden indirip kurulum işlemlerini de tamamladıktan sonra oyuna girdiğimizi varsayıyoruz. Ayrıca cihazın donanımlarının geçmişten günümüze eskidiğini de varsayarak düşündüğümüzde aşağıdaki değerleri almak mümkündür.

  • Kalabalık – aksiyonun bol olduğu ortamlarda 30 – 40 FPS
  • Sakin, hareketin kısıtlı olduğu ortamlarda 60 FPS

Yukarıda yer alan değerler tam anlamı ile olması gereken değerler değildir. Yani cihazı bir müddet kullandıktan sonra ısınacak ve bu değerlerde düşüş yaşanması beklenecektir. Ayrıca batarya ömrü daha da az olan cihazlarda performans azalışı da olduğu için bu değerleri tam olarak elde edemeyebilirsiniz.

iPhone 7 Plus PUBG Kaç FPS

iPhone 7 Pubg Kaç FPS?

Oyunun ayarlarına baktığımız vakit performans ayarlarında en fazla 60 FPS alabileceğinizi de görebilirsiniz. Hem ekran desteği olmaması hem de diğer işlemci gibi donanımların yetersiz olması oyun performans ayarını arttırmanızı engellemektedir.

Siz yine de oyunu oynarken kaliteli ayarlarını düşürmeli ve performans açısından alabileceğinizi en yüksek değerleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü oyunu oynarken FPS droplarının olmaması adına bu tarz ayarlar sizi kurtaracaktır. iPhone 7 Plus PUBG kaç FPS sorusu için bu ayarları da performans açısından en iyi şekilde ayarlayarak bahsettiğimizi de söylemekte fayda var.

Pubg Mobile İndirmeden Oynama hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklere göz atabilirsiniz.