Paylaş
İçindekiler

PUBG Görünmez Harf Nasıl Yapılır?

PUBG de isim bulmak zaten yeterince zor bir de bulduğunuz isim önceden alınmışsa insanın tepesi atıyor. PUBG Görünmez Harf Nasıl Yapılır? diye aratıp şuan bu yazıyı okuduğunuz için şanslısınız. İsmin benzerlerini sayıyla sembolle yazıp cebelleşmek de bir seçenek ama çok tavsiye etmiyoruz. Birazdan size isimde nasıl boşluk bırakabileceğinizi ve görünmez harfi nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

PUBG Görünmez Harf Nedir?

PUBG oynarken ‘Sirius Black’ gibi boşluk kullanılarak yazılmış isimleri görüp nasıl diye sorgulamışsınızdır. Bildiğiniz üzere PUBG de isim yazılırken boşluk kullanmaya izin verilmiyor. Peki isimleri bu şekilde boşluklu olanlar padişah torunu mu diye sorduğunuzu duyar gibiyim, cevabımız hayır. Aşağıda sıraladığımız iki yöntemle ister mobil cihazınızdan isterseniz de emülatör üzerinden isminize boşluk koyabileceksiniz.

PUBG Görünmez Harf Nasıl Kullanılır? (Mobil Cihazlar)

Yöntemlere geçmeden önce iki işlemin de daha önceden tarafımızca denenmiş ve sorunsuz çalıştığını hatırlatmak isterim. Bu yüzden bir problemle karşılaşmanız durumunda bir sorumluluk almamakla birlikte adımları tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

İlk yöntemimiz basit bir kopyala-yapıştır taktiği. Aşağıda sıraladığımız adımları takip ederek kolayca isminizde boşluk kullanabilirsiniz.

  • İlk olarak oyunu açıp profil sayfasına girin.
  • Profil sayfanızda, isminizin yanında bir kalem işareti göreceksiniz. Ona tıklayarak isim düzenleme penceresini açın.
  • Açılan pencereye kullanmak istediğiniz ismi yazın.
  • İsimde boşluk kullanmak istediğiniz yere ‘ Ħ ‘ veya ‘ Ī ‘ harflerinden birini kopyalayıp yapıştırın.
  • Onayladıktan sonra isminize yapıştırdığınız bu karakterler boşluk olarak gözükecek. Sistem isminizde boşluk olmadığı için hata vermeyecek fakat koyduğunuz karakterler tanımlı olmadığından orayı boşluk olarak gösterecektir.

Daha fazla oku : PUBG Kurmalı Tüfekler Hangileri? PUBG Mobile 2021

PC ve Emülatör Üzerinden PUBG Görünmez Harf Nasıl Kullanılır?

ikinci yöntemimiz de aslında birinciyle aynı mantıkta çalışıyor. PC veya Emülatör kullanıyorsanız bu yöntem size hitap ediyor. Çünkü bu yöntemi mobilden uygulamak pek mümkün değil. Lafı fazla uzatmadan izlemeniz gereken adımlara geçiyoruz.

  • İlk olarak oyunu açıp profil sayfasına girin.
  • Profil sayfanızda, isminizin yanında bir kalem işareti göreceksiniz. Ona tıklayarak isim düzenleme penceresini açın.
  • İstediğiniz ismi yazarken boşluk kullanmanız gereken yere geldiğinizde ‘alt’ tuşuna basılı tutarken ‘0160’ yazın.
  • ‘alt+0160’ kombinasyonu karakter tablosundaki boşluk karakterinin kısayoludur. Bu kısayol sayesinde normal boşluk yerine karakter olan boşluk işaretini kullanmış olacağız. Bu sayede oyun boşluk karakterini kabul edecek ve hata vermeyecektir.

Bu taktiği başkalarıyla paylaşıp paylaşmamak size kalmış artık PUBG görünmez harf nasıl kullanılır? sorusunun cevabını biliyorsunuz. Bildiğiniz veya öğrenmek istediğiniz başka taktikler varsa yorum bırakarak bize ulaşabilirsiniz. Az ping’li bol kill’li oyunlar dileriz.

İlginizi Çekebilir