Ana SayfaTeknolojiOtomatik Onarıma Hazırlanıyor Hatası
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Otomatik Onarıma Hazırlanıyor Hatası [Çözüm]

Otomatik onarıma hazırlanıyor hatası bilgisayar çalışırken aniden yeniden başlatmadan sonra siyah ekran verme durumudur. Bunun yanında kapalı cihazlar açıldıktan sonra marka logosunun arkasında siyah ekran bulunması da aynı şeyi ifade eder. Bu hatanın sebep olduğu sorun ise bilgisayarın masaüstüne bağlanmada sorun yaşamasıdır. Sistem donanımında ya da Windows’da yer alan bir hata sebebiyle oluşur.

Bilgisayarı Yeniden Başlatma Yöntemi

Başlangıçta bilgisayarın siyah ekranda kalması ve hiçbir işlem yapılamaması durumuna otomatik onarıma hazırlanıyor hatası olarak adlandırılmaktadır. Bu durumda ilk olarak yapılması gereken bilgisayarın yeniden başlatılmasıdır. Bu işlem bazı zamanlarda birkaç kez üst üste yapılması gerekir.

Otomatik Onarıma Hazırlanıyor Hatası İçin Diğer Çözüm Yolları

Eğer yeniden başlatma işlemi başarısız oldu ise o zaman takip edilmesi gereken başka adımlar bulunmaktadır. Otomatik onarıma hazırlanıyor hatası genel olarak bilgisayarda bulunan harddiskten kaynaklanmaktadır.

  • Bunun için öncelikle bilgisayarınızı yeniden başlatarak shift tuşuna basılı tutun.
  • Daha sonrasında sorun gider butonuna basın.
  • Bu aşamadan sonra karşınıza iki seçenek çıkacaktır.
  • Soruna neden olacak birçok sebep olabileceği için öncelikle sıfırla seçeneğinin seçilmesi daha iyi olacaktır.
  • Bu seçenekten sonra bilgisayarın kendisine format atmasını beklemeniz gerekir.
  • Eğer işlem bittikten sonra sorun devam ediyor ise o zaman tekrar sorun gider kısmına tıklamalısınız.

Sonuç

Daha sonrasında yapılacak işlemler bilgisayarın yaşı ve kondisyonu ile yakından ilgilidir. Eğer bilgisayarınızın harddiskinde herhangi bir problem olduğunu düşünüyorsanız o zaman sistem geri yükleme, önceki sürüme geri dönme, komut sistemi ve başlangıç onarma işlemi vardır.

Sorunun çözümlenmesi için tavsiye edilen çözüm yöntemi önceki sürüme geri dönmektir. Bu seçenekte Windows önceki sürümüne geri yüklenerek olası hataların düzelmesi sağlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Windows Yazıcıya Bağlanamıyor Hatası (Kesin Çözüm)