Ana SayfaSporMenemen Spor Hangi Şehirde, Ligi ve Ne Zaman Kuruldu
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Menemen Spor Hangi Şehirde, Ligi ve Ne Zaman Kuruldu

Menemen Spor Kulübü İzmir’in Menemen ilçesinde kurulan bir futbol takımıdır. Menemen Spor Hangi Şehirde diye soruyorsanız vereceğimiz ilk cevap İzmir olacaktır. 1942 yılında kurulan ve 1992 yılında kapanan Menemenspor’un devamı olan kulüptür. Şuan TFF 1. Lig’de mücadelesine devam etmektedir. Maçlarını 6500 kişilik Menemen İlçe Stadyumu’nda oynamaktadır.

Menemen Spor Kulübü Hangi Ligde Mücadele Ediyor?

Menemen Spor TFF 1Lig’de mücadele etmektedir. 2020-2021 sezonunu iyi geçiremeyen ve 15. sırada tamamlayan Menemen Spor diğer sezonda bu ligde devam etmeyi garantilemiştir.

Menemen Spor Hangi Şehirdedir?

Menemen Spor ismini de aldığı İzmir’in Menemen ilçesinde kurulmuş ve İzmir takımı olarak mücadelesine devam etmektedir. Göztepe, Karşıyaka, Altay. İzmirspor gibi İzmir ilinin önemli takımlarındandır. Maçlarını İzmir ilinin Menemen ilçesinde Menemen İlçe Stadyumu’nda oynamaktadır.

Menemen Spor Ne Zaman Kuruldu?

Resmi olarak 1942 yılında kurulan kulüp daha sonra 1992 yılında kapanarak Menemen Belediyespor olarak varlık göstermiştir. 2019 yılında tekrar isim değişikliğine giderek Menemen Spor olarak futbol hayatına devam etmiştir. 2019-2020 sezonunda TFF 1 Lig’de mücadele etmeye başlayan Menemen Spor Kulübü ilk senesinde başarılı bir grafik çizerek sezonu 9. sırada tamamlamıştır.

Ertesi sezon bu başarılı oyununu devam ettiremeyen takım 2020-2021 sezonunu 15. sırada bitirerek ligde kalmayı başarmıştır. İzmir şehrinin önemli bir kulübü olan Menemen Spor Kulübü’nün başkanlığını Kazım Hürol Taklak, teknik direktörlüğünü ise Galatasaray futbol takımının ve Türk futbol tarihinin efsane isimlerinden biri olan Ümit Karan yapmaktadır. Menemen Spor Hangi Şehirde sorusu kadar hangi ligde sorusu da önemlidir.

Menemen Spor Hangi Ligde, Kaçıncı Sırada?

İzmir temsilcisi Menemen Spor Kulübü 2020-2021 sezonunda TFF 1. Ligde mücadele etmiştir. Bir önceki seneye nazaran iyi futbol oynayamayan Menemen Spor Kulübü ligi 15. sırada tamamlamış ve bir sonra ki, sene de TFF 1. Ligde mücadeleye devam etmeye hak kazanmıştır. Son maçında ligin lideri Adana Demirspor’a 4-1 yenilerek sezonu mağlubiyetle kapatmıştır. İzmir şehrinin önemli bir kulübü olan Menemen Spor Kulübü, 2021-2022 sezonunda da mücadelesine devam edip, Türkiye’nin en üst ligi olan Süper Lig’e çıkmak için ve İzmir şehrini temsil etmek için mücadelesine devam edecektir. Menemen Spor Hangi Şehirde makalemizi umarım beğenmişsinizdir.

Daha Fazla Oku: Exxen Spor Üyelik Nasıl Yapılır?