Ana SayfaKripto ParaKripto Komisyon Oranları Binance vs Paribu
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Kripto Komisyon Oranları Binance vs Paribu

Paribu mu Binance mi? Kripto ve coin işleri ile uğraşan ve düşük komisyon oranlarına önem veren Türk yatırımcıların en sık sorduğu sorulardan biri de bu. Ve bu soruyu sormaları da gayet doğal. Yüksek meblada işlemler yaparken o çok küçük gözüken komisyon oranları çok büyük giderler oluşturabiliyor. Bu yüzden biz de sizler için bu konuyu araştırdık.

Peki, borsaları birbirinden ayıran bu özellikler tam olarak nelerdir? Öncelikle, kripto para piyasası, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin alınıp satıldığı bir yerden çok daha fazlasıdır. Yeni kripto paraların çıkışı, airdrop’lar, NFT’ler, mining havuzları ve benzer türden diğer hizmetlerde bu sektörde oldukça önemli bir yere sahiptir.

Son derece gelişmiş bir sistemden bahsediyoruz. Sonuç olarak, hangi Kripto sitesinin veya borsasının sizin için en uygun olduğunu merak etmek en doğal hakkınız. Makalemizin özüne geçmeden önce ufak bir özet niteiliğinde açıklama yapmak gerekiyor.

Binance mi yoksa Paribu mu?

Şunu söylemeliyiz ki Binance, Paribu’ya göre çok daha gelişmiş bir borsa. Bunun belli başlı nedenleri var. Her şeyden önce Binance, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsasıdır. Bu kadar fazla tercih edilmesi ve güçlü olması haliyle Binace’yi en güvenilir kripto borsası haline getirmiş durumda.

Aynı zamanda Binance birçok karmaşık ve kullanışlı özellikler de sunuyor ve bunları rehber makaleleri sayesinde en güzel şekilde anlatıyor. Binance, marj ticareti, kaldıraçlı işlemler, madencilik havuzları, airdrop desteği ve NFT ticaret platformu dahil olmak üzere birçok alanda Paribu’dan daha iyi performans gösteriyor.

Daha Fazla Oku: Takas Farming ile Para Kazanma – Riskleri ve Avantajları

Binance’in Öne Çıkan Özellikleri

Binance vs BTC Türk Komisyon Oranları

Düşük Komisyon

Başlangıç olarak, Binance inanılmaz derecede düşük komisyon ücretlerine sahiptir. Yani Paribu ile kıyaslandığında Binance’in komisyon oranları gerçekten makul. 30 günlük işlem hacminiz 50 Bitcoin’den azsa Binance yüzde 0,1 komisyon talep edecektir. Komisyon ödemek için BNB kullandığınızda fiyat yüzde 0.075’e düşer. Bu bağlantı aracılığıyla Binance’e kaydolursanız, komisyon oranınız da %10 düşecektir.

O zaman komisyon oranları neden önemlidir? Başlangıç olarak komisyon oranları, sadece coin alıp satmaktan fazlasını içerir. Mevcut olan diğer özelliklerden bazılarını rehberimizin devamında anlatacağız. Örneğin, kaldıraçlı işlemlerde komisyon oranları diğerlerine nazaran daha can sıkıcı olabilir. Yüzlerce dolar bile bazı işletmeler tarafından komisyon olarak ödeniyor. Bu sebeple hem URL’yi hem de sunacağımız BNB’yi kullanmanız faydalı olacaktır. Aksine, Paribu bu seçeneği sunmaz.

Kripto Komisyon Oranları Binance vs Paribu

VIP Sadakat Programı

VIP programı, onlara ekstra avantajlar ve avantajlar sağlayarak, yüksek hacimli yatırımcıların kendilerini benzersiz hissetmelerine yardımcı olur ve kâr elde etme yeteneklerini artırır. VIP programında, her biri daha fazla işlem hacmi gereksinimi olan ancak daha iyi ödülleri olan dokuz aşama vardır.

VIP tüccar olmak için iki şartı yerine getirmelisiniz. Cüzdanınızda en az 50 BNB bulundurmak ilk ve en temel gereksinimdir. İkinci şart, spot ticaret için en az 50 BTC veya vadeli işlemler için en az 250 BTC’lik 30 günlük bir işlem hacmidir. Bu iki şartı yerine getirmeden başvuru yapamazsınız. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Binance VIP komisyon oranlarını alabilirsiniz.

https://www.binance.com/tr/fee/vip

Slipaj Oranları

Düşük likiditeli veya çok değişken piyasalarda piyasa kaymasının adıdır Slipaj. Bir satış beklenenden veya gerekli olandan farklı bir fiyatla kapandığında, buna Slipaj denir.

Şu durumu bir düşünün: Piyasadan 100 doların üzerinde bir şey satın almanız gerekiyor, ancak bunu yapacak likiditeniz yok. Bu nedenle, siparişinizin tamamı dolana kadar aşağıdaki siparişleri (100$ üzeri) kabul etmelisiniz. İşleminizin ortalama fiyatı 100$’ın üzerinde olduğunda, kayma meydana gelir.

Daha Fazla Oku: Binance 20 Referans Kodu 2022 (%100 Resimli Kanıt)

Binance Sıfır Alım-Satım Komisyonu Promosyonu

Binance, Stablecoin ticaret çiftlerinde likiditeyi artırmak ve tüm tüketiciler için ticaret deneyimini geliştirmek için Sıfır Ticaret Komisyonu Promosyonunu tüm USD stabilcoin eşleşmelerini içerecek şekilde genişletiyor.

Yazdığımız para çiftlerinde ücretsiz komisyon ile işlem yapabilirsiniz; BUSD/DAI, BUSD/USDT, BUSD/VAI, SUSD/USDT, TUSD/BUSD, TUSD/USDT, USDC/BUSD, USDC/USDT, USDP/BUSD, USDP/USDT, USDT/DAI, UST/BUSD ve UST/USDT

Promosyonun Geçerli olacağı dönem: 21/02/2022 03:00 – 30/06/2022 03:00

En Güvenilir Borsa

Hem BTC hem de kripto para borsası endüstrilerinde Binance iyi bilinen bir isimdir. Herhangi bir güven sorunu yaşamadan Binance’e katılabilir ve “En büyük her zaman daha güvenilirdir” özdeyişini benimseyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi bitcoin borsaları kişisel verilerinizi istemeye başladı. Bu adımlar varlıklarımızı korumak için atıldı. Şahsen, konu kimlik bilgilerime güvenmek olduğunda Binance’i yarım yamalak bir takasa tercih ederim.

Paribu Öne Çıkan Özellikleri

Kripto Komisyon Oranları Binance vs Paribu

Komisyon Oranları

Paribu’nun komisyon oranları Binance’in komisyon oranlarından daha yüksek görünüyor. İncelemelerimize göre Ape Coin çekmek için 3 Ape Coin komisyon olarak alıyor. Solana’da bu oran ise 0.01 SOL. TRY çekmek isteyenler ise her çekme işleminde 3 TL ücret ödemek zorundalar. Bu çekme işlemleri ise EFT saatleri içinde olmalı. Binance’de böyle bir durum söz konusu bile değil ve komisyon 0 TL. Genel olarak ise her işlemde %0.25 komisyon kesen Paribu, bazı konularda kendisini geliştirmesi gerekiyor.

Paribu ise herhangi bir kripto para biriminden yoksundur. Referans sistemi olmadığı için indirim almanın bir yolu yoktur.

Listelenen kripto para birimleri

Paribu Türkiye’de çok fazla reklam veren bir kripto para borsalarından biri olmasına rağmen, mevcut kripto para birimi sayısı ne yazık ki sınırlıdır. Ancak bu, Paribu için önemli bir sorun olarak görünmüyor. Çünkü Paribu aslında yüksek kaliteli, içi boş ve sağlam bir temeli olmayan projelerden kripto paraları listelemez. Ama listelediği kripto paraları hesabınıza çekerken çok saçma komisyon ücretleri kesebiliyor.

Para Yatırma ve Çekme Yöntemleri

Paribu sadece bir para yatırma ve çekme seçeneği sunar. Bu, yalnızca kendi adınıza bir banka hesabınız varsa mümkündür. Binance ve Paribu’nun şu anda önemli ölçüde farklılaşıp farklılaşmadığını değerlendirmek zor. P2P ticareti ise Binance platformunda daha yaygın gibi gözüküyor

İşlem Hacmi

Paribu, Binance ile aynı miktarda işlem çiftine sahip değildir. Ancak daha önce de belirtildiği gibi Paribu, belli kripto para birimlerinde daha aktif diyebiliriz. Ancak Global marka olan Binance ile karşılaştırmak imkansız.

Paribu’nun işlem hacmi gayet iyi ancak Binance’in gerisinde kalıyor. Paribu, yüksek likiditesi nedeniyle elbette normal bir kripto para borsasında bulunabilir.

Sonuç

Bizim incelemelerimize göre Binance, Paribu borsasına göre çok daha gelişmiş. Kullanıcı sayısının bir hayli fazla olması da bunun göstergesi. Hem düşük komisyon oranları hem de güvenilirliği Binance’i birinci sıraya taşıyor. Bunun yanı sıra sunduğu para yatırma yöntemleri ve P2P avantajları da cabası. Eğer siz de bizim gibi düşünüyor ve Binance katılmak istiyorsanız bu linki kullanabilirsiniz.