Ana SayfaSosyal Medyaİnstagramİnstagram Hikaye Arşivi Nerede?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

İnstagram Hikaye Arşivi Nerede?

Bilindiği üzere Instagram son zamanlarda oldukça popülerleşmiş olan bir sosyal medya uygulamasıdır. İnstagram Hikaye Arşivi Nerede sorusunu sormakta haklısınız çünkü bulması zor olabiliyor. Fotoğraf paylaşma, beğenme, fotoğraflara yorum yapma, hikaye paylaşma, eğlenceli videolar çekme, beğendiğiniz şeyleri sevdiklerinizle direkt mesaj yoluyla paylaşma gibi daha birçok özelliği bulunmaktadır.

İnstagram Hikaye Özelliği Nedir?

Gelelim hikayelere… Hikayelerden bahsetmek gerekirse, yer bildirimi ile çeşitli gifler ile veya yazılar ile geçici olarak profilinizde paylaşabileceğiniz videolar ve fotoğraflara hikaye (story) denmektedir. Tabii paylaştığınız hikayeler de siz silmediğiniz sürece yirmi dört saati tamamladıktan sonra bir daha takipçileriniz tarafından görüntülemez fakat otomatik olarak arşive kaldırılır; tabii siz öne çıkarılanlar adlı bir kısım oluşturmazsanız arşivde bekler.

Sizler de bir hafta, bir ay veya bir sene önce ne paylaştığınızı merak ediyor, anılarınızı gözden geçirmek istiyor, yukarıda bahsettiğimiz gibi öne çıkarılanlar kısmı oluşturmak istiyor veya daha önce paylaştığınız hikayeleri tekrar paylaşmak istiyorsanız hikayelerin kaydedildiği arşivden tüm bunları kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Bunları yapabilmek için ise tabii ki öncelikle Instagram üzerinde hikaye arşivleri kısmını bulmanız gerekmekte. Peki ya Instagram hikaye arşivi nerede?

İnstagram Hikaye Arşivi Nerede?

Instagram hikaye arşivi nerede? sorusuna yanıt tabii ki de yazımızda! Şimdi vereceğimiz yönergeler ile ilerlemelisiniz:

  • Bunun için öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapmalısınız.
  • Ardından profilinizde sağ üstte bulunan üç çizgiye tıklamalısınız.
  • Daha sonra ekranda en üstte çıkan seçenekler arasından arşiv kısmına tıklamalısınız.
  • Ekranda yine sol üst tarafta gönderi arşivinin yanı sıra hikaye arşivi de gözükecektir. Hikaye arşivi yazısına da tıkladıktan sonra eskiden paylaşmış olduğunuz hikayeler tarihsel sıra ile gösterilecektir. Hangi gün ne paylaşmışsınız rahatlıkla görebileceksiniz.
İnstagram Hikaye Arşivi Nerede?

Bu hikayelere dilediğiniz gibi bakabilir, paylaşabilir, silebilir veya öne çıkanlar oluşturabilirsiniz; ve endişelenmeyin ki arşivlenmiş hikayelerinizi sadece ve sadece siz görebilirsiniz. Böylelikle Instagram hikaye arşivi nerede diye soran tanıdıklarınız, arkadaşlarınıza da bu yolu anlatabilir ve daha sonra sizler de işiniz olduğunda tekrardan bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Profilime Kim Baktı Ücretsiz