Ana SayfaSosyal MedyaİnstagramInstagram Günlük Yoklama Kapatma
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Instagram Günlük Yoklama Kapatma

Instagram günlük yoklama kapatma çoğu Android kullanıcısı tarafından merakla araştırılan konulardan birisidir. Sohbette yer alan günlük yoklama oluşturma işlemi sayesinde eğlenceli etkinlikler yapabilmektesiniz. Ancak bir yerden sonra bu durum can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Bunun içinse Instagram günlük yoklama kapatma nasıl yapılır sorusu gelmektedir.

Siz de bu soruyu soruyorsanız eğer doğru yere geldiniz. Yazımızda yer alan bilgiler doğrultusunda bu yoklamayı kapatabilir ve artık can sıkıcı durumdan kurtulabilirsiniz. Peki nasıl mı gelin birlikte görelim.

Instagram Günlük Yoklama Kapatma

Instagram günlük yoklama kapatma işlemi bazı Android telefonlarda ne yazık ki yapılmamaktadır. Bunun için bazı adımları takip etmelisiniz.

  • Öncelikle bu özellik yeni geldiği için eksikleri zamanla giderilmektedir. Yani ara sıra Google Play üzerinden güncelleme gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz.
  • Eğer ki zaten telefonunuzda bu kapatma özelliği var ise yoklamaya bir kere tıklayarak sağ üstte yer alan üç nokta işaretine basmalısınız. Buradan günlük yoklamayı kapatabilirsiniz.
  • Ancak cihazınızda bu özellik henüz yok ise farklı bir iOS cihazını kullanmanız gerekecektir. Bu cihazlardan kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Zaman içerisinde iOS cihazların tamamında yer alan bu özellik Android kullanıcılara da gelmesi beklenmektedir. Hatta hali hazırda şu an bile birçok Android kullanıcısına verilmeye başlanmıştır.

Instagram Günlük Yoklama Kapatma

Instagram Günlük Yoklama Nedir?

Instagram günlük yoklama sayesinde gruplara ve özel sohbetlere anlık atma eğlencesi kullanıcılara getirilmiştir. Bu etkinliği her gün rastgele zamanlarda gelecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bunun için 5 dakikalık süre tanımlanmıştır. Bu 5 dakika içerisinde atma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ayrıca fotoğraf atmadan da diğer atılan fotoğrafları görmeniz mümkün değildir.

Oldukça başarılı olan bu özelliği gruplarda birçok kişi kullanmaktadır. Ortaya ise eğlenceli fotoğraflar çıkmaktadır. Birçok kişi birbirinden daha da haberdar olmakta ve arkadaşlık bağı güçlenmektedir. Bu özelliği ayarlarken yoklamaya istediğiniz soruyu koyabilirsiniz, ayrıca her gün rastgele zamanlarda çıkıp çıkmamasını sağlayabilirsiniz.

Instagram Günlük Yoklama Kapatma

Instagram Günlük Yoklama Açma

Instagram günlük yoklama kapatma sorusu gibi açma soruları da gelmektedir. Ne yazık ki bu özellik her kullanıcıya tanımlanmamış olup zaman içerisinde her kullanıcıya gelmesi planlanmaktadır. Eğer ki sizlere de tanımlandıysa sohbet ekranında iken klavye üzerinde yer alan GIF atma tuşunun hemen yanındaki tuşa basmalısınız.

Karşınıza gelen ekranda ise günlük yoklamanın özelliklerini belirleyebilirsiniz. Hangi sorunun sorulacağı, günlük olarak rastgele zamanlarda atılıp atılmayacağı gibi birçok özelliği özelleştirebilirsiniz.

İnstagram Gizli Hesap Görme Yöntemleri hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.