Ana SayfaTeknolojiEn İyi WiFi Şifre Kırıcı 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

En İyi WiFi Şifre Kırıcı 2023

Günümüz dünyasında hemen hemen her evde internet bağlantısı bulmak mümkün. En İyi WiFi Şifre Kırıcı 2022 yılında fazlaca aratılıyor. Bunun sebebini herkesin kendi WiFi cihazının şiresini unutumuş olmasına bağlıyoruz. Farklı hız ve kıtaya sahip olan ev internetlerinin %90’nı ise kablosuz internet bağlantıları olmaktadır.

Ancak ülkemizde uygulanan AKK dolayısıyla birçok kimse başka ağlara bağlanmayı hayal ediyor. Ancak bunun sağlanabilmesi için ya kablosuz ağların şifrelerinin bulunması ya da en iyi WiFi şifre kırıcı 2022 programlarından birinin bulunması gerekiyor. Bizler de bu yazımızda sizlerle Android cihazlarda kullanabileceğiniz en iyi WiFi şifre kırıcı 2022 programlarını paylaşacağız.

2022 Yılı En İyi WiFi Şifre Kırıcı Programları Listesi

Reaver

RfA olarak da adlandırılan Reaver en iyi WiFi şifre kırıcı programlarından birisi olmaktadır. İstediğiniz zaman devre dışı bırakabileceğiniz program, WPS PIN’lerine saldırmasının yanı sıra WPA/ WPA2 şifreleme sistemlerini de çözebilmektedir. Android telefonlar için tasarlanmış olan Reaver kolay kullanım sunmaktadır. WPS pinlerine karşı kaba kuvvet saldırısı oluşturan Reaver’ı çalıştırabilmek için root yetkisine ihtiyaç duyulur. Rootlu bir cihaza uygulamayı kurarak bağlanabilirsiniz. Bunların yanında harici komut dosyalarını da desteklemektedir.

En İyi WiFi Şifre Kırıcı 2022

WIBR+

Android cihazlar için en iyi WiFi şifre kırıcı WIBR+ olmaktadır. Temel çalışma mantığı ise tek tek şifreleri deneyerek ağa bağlanma denemesini yapmaktadır. Uygulama saldırıda kullandığı karakterler için çeşitli seçenekler sunmaktadır. Bu seçeneklerin içerisinde sadece küçük harf, sadece büyük harf, ya da sadece rakam bulunmaktadır. Ayrıca bu seçeneklerin üçlü ya da ikili kombinasyonları kullanılabilmektedir. İsteyenler bu seçeneklere özel karakterleri de dahil edebilirler.

WIBR+ sahip olduğu özelliklerin içerisinde daha öncesinde bağlanan ağların şifrelerini görüntülemek de mümkün olmaktadır. Ancak bu özelliğin kullanılabilmesi için telefonun rootlu olması gerekir.

Wifi Brute Force

Ağlara kaba kuvvet uygulayarak saldırı yapan bir diğer uygulama ise Wifi Brute Force, en iyi WiFi şifre kırıcı listesi içerisinde yer almaya layık uygulamalardan birisi olmaktadır. Yeterli süre verildiği sürece kıramayacağı hiçbir şifre bulunmayan Wifi Brute Force, ağ üzerindeki tek tek şifre denemesi yaparak doğru şifreyi bulmaktadır. Yaptığı denemeleri ise hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

En İyi WiFi Şifre Kırıcı 2022

WPS WPA Tester

Son derece popüler olan WPS WPA Tester’ın yapılış amacı wifi ağlarında bulunan açıkları tespit etmektir. Uygulamanın hem rootlu hem de rootsuz cihazlarda çalışabilme özelliği bulunmasının yanı sıra çeşitli saldırılar düzenleyerek wifi ağındaki wPS pinlerini bularak bağlantı kurmaya çalışmaktadır.

Çalışma prensibi içerisinde kullanıcıların girdiği veya programda hali hazırda bulunan WPS pinlerini kullanarak wifi şifrelerini kırmaya çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilir: En iyi iPTV Uygulamaları Listesi – Android TV

DSploit

En iyi WiFi şifre kırıcıl istesinde yer alan bir diğer program DSploit olmaktadır. DSploit de wifi ağlarındaki güvenlik açıklarını tespit etmek için oluşturulmuş olan bir şifre kırıcı programıdır. Bu uygulamanın bir diğer özelliği ise wifi ağı hakkındaki tüm bilgileri analizini yapabilmesi ve gerekli kontrolleri sağlayabilmesidir.

DSploit’i diğer şifre kırıcı programlardan ayıran en büyük özelliği ise sadece wifi ağını hacklemekle kalmayıp aynı zamanda modeme bağlı olan cihazları görme ve bu cihazları kontrol edebilme özelliğine de sahip olmasıdır.

En İyi WiFi Şifre Kırıcı 2022

WPS Connect

Kullanımı son derece kolay olan WPS Connect aynı zamanda sade bir ara yüze de sahip olmaktadır. İstediğiniz özellikle wifi ağınızın güvenliğini test etmek ise o zaman güvenebileceğiniz uygulamaların başında WPS Connect gelmektedir.

Son derece popüler uygulamalardan birisi olan WPS Connect sadece rootlu cihazlarda kullanılmaktadır. Uygulama herhangi bir güvenlik açığı bulunan wifi ağlarını yeşil renkte gösterirken, güvenlik açığı bulunmayan wifi ağlarını ise kırmızı olarak göstermektedir.

WPS Connect uygulamasında kendi pinlerinizi ve WPS Pin girilebilecek bölüm de yer almaktadır.

Router Keygen

En iyi WiFi şifre kırıcı programlardan birisi olan Router Keygen, her nerede olursanız olun internete bağlanabilmenizi sağlamak için oluşturulmuş bir programdır. Bu sebeple de birçok farklı yönlendirici modemi ile uyumlu çalışmaktadır.

Router Keygen çevrenizde bulunan wifi ağlarını tarar ve bunlar içerisinde uygun şifre üretebileceklerini bulmaya çalışır. Uygulamanın bulduğu ağa bağanmaya çalıştığınızda ise bu ağa uygun şifreleri üretmeyi çalışır.

Wifi Warden

Wifi Warden başta wifi şifresi olmak üzere ağ ile ilgili birçok bilgiye ulaşmayı sağlamaktadır. Bu bilgiler içerisinde BSSID, SSID, Kanal numarası, yönlendirici üreticisi, kanal bant genişliği, mesafe ve güvenlik bilgileri yer almaktadır.

Daha Fazla Oku: Türkiye’nin En İyi İnternet Servis Sağlayıcısı Hangisidir? (2022)

Hijacker

Hem ağlar hakkında bilgi toplamak hem de saldırıda bulunmak için kullanılan uygulamalardan birisi de Hijacker olmaktadır. En iyi WiFi şifre kırıcı programlarından birisi olan Hijacker, Reaver, mdk3 ve Aircrack-ng suite programlarının yer aldığı bir arayüz olmaktadır. Bu sebeple de şifre kırma işlemlerini bu uygulamalar gerçekleştirir.

Penetrate Pro

Android tablet ve telefonlarda kullanılabilen Penetrate Pro, wifi şifrelerini kırmak için en iyi uygulamalardan birisi olmaktadır. Penetrate Pro wifi yönlendiricileri  için WEP/ WPA anahtarlarını hesaplayarak şifrenin bulunmasını sağlar.

Çalışması için root yetkisine ihtiyaç duyan uygulama, birçok farklı model ile birlikte çalışabilmektedir.