Ana SayfaTeknolojiTürkiye'nin En İyi İnternet Servis Sağlayıcısı Hangisidir? (2023)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Türkiye’nin En İyi İnternet Servis Sağlayıcısı Hangisidir? (2023)

Türkiye’de iyi bir internet sağlayıcısı bulmak gerçekten çok zor olabiliyor. Bundan dolayı kullanıcılar Türkiye’nin En İyi İnternet Servis Sağlayıcısı Hangisidir sorusunu sormaya başladı. Biz de sizler için Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcısını bulmaya çalıştık. Umarım yazımız sizler için faydalı olur ve kendinize göre bir internet sağlayıcısı bulmanıza yardım ederiz.

İnternet Servis Sağlayıcısı Nedir?

Telefon ile görüşme esnasında sesin karşı tarafa iletilmesini sağlayan baz istasyonları gibi bilgisayar ve diğer çoğu elektronik cihazında kendi yetenekleri sergileyebilmeleri ve insanlarla olan iletişimlerini devam ettirebilmeleri için internet erişimlerinin olması gerekmektedir. Bu internet erişiminin sağlıklı bir şekilde oluşabilmesi için bir internet servis sağlayıcısına ihtiyaç duyulmaktadır.

2022 yılı itibariyle teknolojinin bu denli ilerlemesi de insanların işlerinin hata kabul etmemesi ve aksatmamasını da beraberinde getirmiştir. İşlerinin yarıda kalmamasını isteyen çalışanlar da bu sorunlardan dolayı Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcısını tercih etmeleri gerekmektedir.

Türkiye’deki İnternet Servis Sağlayıcıları Nelerdir?

Türkiye’de her geçen gün yeni marka sayısı ve sunucu sayısı artmasından ötürü internet bağlantıları ve servis sağlayıcılarının hizmetleri de artış göstermektedir. Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcılarının arasında Turkcell, Superonline, Vodafone Net, TurkTelekom, Turknet, Kablonet, Millenicom ve Digiturk gelmektedir. Fiyat, altyapı ve hizmet kalitesi olarak farklılaşan bu markalar kullanıcılarına en iyi internet hizmeti verme amacındadırlar.

Bir internet bağlantısının en ideal şekilde olabilmesi sadecee internet servis sağlayıcından değil bulunan bölgenin coğrafi koşulları, hava şartları, büyük sunuculara olan uzaklık ve bina yapısı gibi etkenlerden de kaynaklanmaktadır.

Sabit fiyat ve sabit hız olarak genelde TurkTelekom, Vodafone Net ve Turkcell Superonline bilindiği için Türkiye’de müşteri yoğunluğu olarak en çok bu üç marka tercih edilmektedir. Ancak Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcısı kullanıcıdan kullanıcıya göre farklılık göstermektedir.

Türkiye’deki En İyi İnternet Servis Sağlayıcısı Hangisidir?(2022)

Özellikler 25 yaş ve altı bireyler internet kullanımında daha ön plana çıkmaktadır. Bundan ötürü genellikle internet bağlantısında sorun yaşayan gençler sık sık firma değiştirmektedir. Bir interner servis sağlayıcısının sadece hızlı bir altyapısının olması yeterli değildir. İnternet servis sağlayıcısı hem hızlı hem de ping yani gecikme süresinin minimum olduğu bir interneti kullanıcılarına sunmalıdır. 2021 ve 2022 yılında yapılan anket ve değerlendirmeler sonucu Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcısı Turknet olarak belirlenmiştir. En iyi internet sağlayıcısının Turknet olarak seçilmesinin temel sebeplerini sıralayacak olursak;

  1. Altyapıya göre alınabilecek en yüksek hızı verebilmeleri,
  2. Ping, yani oyundaki yaşanan gecikme sorunlarının ve sunucuların en optimal seviyede olması,
  3. Fiyat ve faturalandırma olarak diğer markalara göre Turknet’in en ucuz olması,
  4. Beğenilmemesi ve vazgeçilmesi gibi durumlarda hiçbir şekilde taahhüt ve ceza gibi ekstra bedellerin müşteriye ödetilmemesidir.

Bir İnternet Kullanıcısının Tercih Etmesi Gereken Servis Sağlayıcısı Nasıl Olmalıdır?

İnterneti yoğun olarak kullanan kişilerin internet servis sağlayıcılarını tercih ederken dikkat etmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Sadece fiyat olarak yüksek olup olmamasında bakılmadan hizmetin kalitesi internet bağlantısının sağlıklı olup olmadığı ve müşteri hizmetlerinin ilgisi de dikkat edilmesi gerekenler arasındadır.

Türkiye'nin En İyi İnternet Servis Sağlayıcısı

İnternet bağlantısı yaptıracak olan bireyin öncelikle yaşadığı çevresini iyice araştırması ve altyapısı kontrol etmesi gerekmektedir. Birçok internet servis sağlayıcısının web sitesine giriş yapıldığında kendi ev adresinin girilmesi sonrasında alabileceği maksimum indirme ve yükleme hızı ekranda belirecektir. Bu değerler doğrultusunda bireyler kendilerine en uygun internet servis sağlayıcısını tercih etmesi tavsiye edilenler arasındadır.

Daha Fazla Oku: İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler 2022

Türkiye’nin En İyi İnternet Servis Sağlayıcısı Sıralaması

Aşağıya sizler için Türkiye’nin En İyi İnternet Servis Sağlayıcısı listesini hazırladık.

  1. Turkcell Superonline: Turkcell Superonline, en iyi internet servis sağlayıcıları arasında ilk sırada yer almaktadır. Türkiye’nin birçok yerinde fiber internet sağlayan modern fiber ağı ile en hızlı iletişim ağına sahip olmasıyla dikkat çekiyor.
  2. Turknet: Köklü bir internet sağlayıcısı olmasına rağmen, Turknet son yıllarda önemli bir artış kaydetti ve birçok evde kullanılmaya başlandı. Turknet, hızla büyüyen abone sayısıyla listede ikinci sırada yer alıyor.
  3. Türksat Kablo: Türksat Kablo veya Kablonet olarak da bilinen bu firma, en iyi internet servis sağlayıcıları arasında üçüncü sırada yer almaktadır. 16, 25 ve 100 mps ile onlarca farklı paket seçimi sağladığı için yüksek müşteri kabiliyetine sahiptir.
  4. Vodafone Net: Elbette, Vodafone Net en büyük internet servis sağlayıcılarından biridir. Türk Telekom ve Turkcell Superonline’ın ardından Vodafone Net en fazla müşteriye sahip üçüncü şirkettir.
  5. Millenicom: Millenicom, Azerbaycan’da bir internet servis sağlayıcısıdır. Para çekme ücreti kapsamı, e-posta yoluyla hızlı üyelik ve 7/24 müşteri hizmetleri açısından en büyük internet kuruluşlarından biri olmasına rağmen ülkemizde tavsiye edilen bir firma değildir.
  6. Türk Telekom: Türk Telekom, Türkiye’nin En İyi İnternet Servis Sağlayıcısı listesinde altıncı sırada yer alarak Türkiye’de en çok müşteriye sahip internet sağlayıcısıdır. Fiber altyapı ağının geniş olmasına rağmen, birçok işletme buna güveniyor.