Ana SayfaKripto ParaEn İyi Coin Uygulaması Hangisi?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

En İyi Coin Uygulaması Hangisi? [Yatırım]

Kripto para birimi son yıllarda popülaritesini artırırken, kullanıcı sayısı hala düşük. En İyi Coin Uygulaması listesini de size güvenilir coin uygulamaları sunmak için yazdık. En popüler kriptolar arasında, her biri son bir yılda önemli hareketler görmüş olan Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin bulunmaktadır. Bu oldukça spekülatif varlıkların oynaklığından önemli miktarda para kazanma potansiyeli var. En İyi Coin Uygulaması yazımızda kesilen komisyonları da göstereceğiz.

Giderek, tüccarların kripto para birimlerine erişmek için daha fazla yolu var. Aslında, telefonunuzda ticaret yapmanızı sağlayan bir uygulamanız zaten olabilir. Örneğin, PayPal veya Venmo uygulamanız varsa, en az birkaç farklı kripto para birimi satın alabilir ve satabilirsiniz. Ancak diğer uygulamalar daha geniş bir seçime erişmenizi sağlar – kelimenin tam anlamıyla binlerce vardır – veya daha düşük maliyet gibi başka avantajlar sunar.

Aşağıda En İyi Coin Uygulaması listesi ve bilmeniz gereken bazı önemli şeyler bulunmaktadır.

En İyi Coin Uygulaması Listesi

Aşağıdaki En İyi Coin Uygulaması listesi bazı tipik telefon tabanlı ticaret uygulamalarını, bazı genel finansal uygulamaları ve özel kripto borsalarını içerir. Her uygulamanın kapsamı hakkında bir fikir edinebilmeniz için, uygulamanın ticaret yapmanıza izin verdiğinin yanı sıra fiyatlandırmayı da ekledik. En İyi Coin Uygulamasını bulmak size kalmış. Ama biz sürprizi en sona sakladık.

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin ile özel olarak ticaret yapmakla ilgileniyorsanız, size onlarca başka uygulama sunan bir uygulamayla gitmek mantıklı olmayabilir. Öte yandan, şu anda sıcak olan her şeyi takas etmek istiyorsanız, daha çeşitli bir uygulama düşünün.

En İyi Coin Uygulaması
En İyi Coin Uygulaması

7- Robinhood

En İyi Coin Uygulaması listesinde Robinhood’u hisse senetleri, opsiyonlar ve ETF’lerle bağdaştırıyor olabilirsiniz. Ancak aynı zamanda kripto para birimlerine de genişletilmiştir. Ayrıca komisyonsuz yapısını kripto dünyasına taşıyor. Ticaret ücretsiz gibi görünse de, Robinhood doğrudan bir komisyon yerine bir marj marjı talep ediyor, bu da maliyetlerin bir coinin alım veya satım fiyatına dahil edildiği anlamına geliyor. Robinhood’un anında aktarım özelliğiyle hemen kullanmaya başlayabilirsiniz, bu yüzden sadece indirin ve başlayın.

Maliyet: 0 ABD doları veya komisyonsuz, ancak bir al-sat marjı var.

Ticaret için mevcut coinler: Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum dahil yedi tanesi.

Daha Fazla Oku: En İyi Kripto Telegram Grupları [Altcoin]

En İyi Coin Uygulaması
En İyi Coin Uygulaması

6- Webbull

En İyi Coin Uygulaması olarak görülebilecek olan Webull, ticaret uygulamaları için poster çocuğu olmayabilir, ancak özellik seti Robinhood’un bir adım üstünde hissediyor. Tanınmış rakibi gibi, Webull da cepten komisyon olmadan hisse senetleri, opsiyonlar, ETF’ler ve kripto para birimleri sunuyor. Ve benzer şekilde, Webull kripto alım satımları için bir yayılma marjı üzerinde çalışıyor, bu nedenle maliyetiniz alım satıma dahil ediliyor. Ayrıca Cardano da dahil olmak üzere Robinhood’da yapabileceğinizden birkaç tane daha fazla jeton takas edebilirsiniz.

Maliyet: Komisyonsuz, ancak yüzde 1’lik marj marjı (100 baz puan).

Ticaret için mevcut coinler: Bitcoin, Ethereum ve Cardano dahil 11 farklı tür.

En İyi Coin Uygulaması
En İyi Coin Uygulaması

5- CashApp

Kripto para birimini düşündüğünüzde, ilk başta CashApp’i düşünmeyebilirsiniz. Finansal uygulama daha çok nakit yönetimi hesabı ve hatta hisse senedi ve ETF ticareti yapma yeteneği ile bilinir. Ancak aynı zamanda yalnızca bir tane de olsa kripto ticareti yapma olanağı sunar – Bitcoin. Bitcoin’i diğer kullanıcılara ücretsiz olarak gönderebilseniz de, CashApp, coin ile işlem yapmak için “küçük bir ücret” olarak adlandırdığı bir ücret alır ve bunu siz işlemi yapmadan önce açıklar. Bu, ticaretin kendisinde yerleşik bir yayılma işaretlemesine ek olarak. Ne yazık ki, tam ücret yapısını açıklamamaktadır.

Maliyet: Marj marjı artı işlem ücreti.

Ticaret için mevcut coinler: Sadece Bitcoin.

En İyi Coin Uygulaması
En İyi Coin Uygulaması

4- PayPal

En İyi Coin Uygulaması listesind ene işi var diyebilirsiniz. Türkiye’de yasak olsa da koymazsak olmazdı. CashApp gibi, telefonunuzda zaten PayPal yüklü olabilir ve öyleyse, şu andan itibaren tam anlamıyla saniyeler içinde kripto para birimini kullanmaya başlayabilirsiniz. Başkalarına kripto ödeyemez veya gönderemezsiniz, ancak takas edebilirsiniz. PayPal, herhangi bir işlem için bir ücret ve ayrıca işlemlerindeki marj marjında ​​fiyatlar alır. Ücret, 25 doların altındaki işlemler için 50 sentten başlar, daha sonra 1.000 doların üzerindeki işlemler için yüzde 1,5’e kadar düşen bir yüzdeye geçer. Faydalı bir şekilde PayPal, ücret yapısını herkesin görebileceği şekilde listeler. PayPal’ın kardeş uygulaması Venmo, aynı hizmetleri benzer koşullarda sunuyor.

Maliyet: Yayılma marjı artı 50 sentten başlayan ve yüzde 1,5’e düşen işlem ücreti

Ticaret için mevcut coinler: Dört farklı kripto – Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash

En İyi Coin Uygulaması
En İyi Coin Uygulaması

3- Coinbase

En İyi Coin Uygulaması listesinde çok kulanılan Coinbase, en son sayıma göre 107 olan bir grup dijital para birimiyle ticaret yapmanıza izin veren özel bir kripto para borsasıdır. Tabii ki Bitcoin de dahil olmak üzere en iyi coinlerin çoğunu içerdiğinden, bu aralık muhtemelen kripto kaşıntınızı kaşıyacaktır. Ama temel hizmeti kullanmak için ne ödeyeceksiniz? Ne yazık ki, Coinbase, son zamanlarda web sitesinde ücret yapısını gizleyerek ticaret yapmak için ne ödeyeceğiniz konusunda daha fazla bilgi sahibi oldu.

Görünür olduğunda, ücret yapısı en hafif tabirle karmaşıktı. Yaklaşık yüzde 0,5’lik bir marj marjı ve işlemin boyutuna ve finansman kaynağına bağlı olarak bir işlem ücreti ödersiniz. Coinbase Pro için, 10.000 doların altındaki işlemler için yüzde 0,5’ten başlayan ve 100.000 dolara kadar olan işlemler için yüzde 0,15’e düşen ücretler ödersiniz ve ardından daha da düşersiniz.

Maliyet: Tipik olarak en az yüzde 1,99 (Coinbase Pro ile daha düşük)

Ticaret için mevcut coinler: Bitcoin, Ethereum, Cardano ve Solana dahil olmak üzere bir kuyruklu 107 coin.

Daha Fazla Oku: Coinbase Kimlik Doğrulama Hatası [Çözüm]

En İyi Coin Uygulaması
En İyi Coin Uygulaması

2- Kraken

En İyi Coin Uygulaması listesinde önemli bir yere sahip olan Kraken, olağan finansal uygulamalarda tipik olarak bulunmayan bazılarının (Solana, Uniswap, Cardano ve daha fazlası) yanı sıra en popülerleri de dahil olmak üzere bir ton farklı coin ile ticaret yapmanıza izin veren başka bir özel kripto para borsasıdır. Toplamda, borsa 91 kriptoda alım satımı desteklemektedir. Kraken, hizmetlerini New York ve Washington eyaleti sakinlerine sunmuyor.

Kraken genellikle yüzde 1,5 (veya sabit paralar için yüzde 0,9) ücret alır, ancak banka veya kredi kartı işlemleri yüzde 3,75 artı 25 euro sent ücrete tabidir ve bir banka aracılığıyla fon sağlarsanız yüzde 0,5 çevrimiçi bankacılık işlem ücreti alabilirsiniz. . Ancak Kraken Pro kullanıyorsanız fiyatlar önemli ölçüde düşer. Oradaki ücretler, en düşük hacim seviyelerinde yüzde 0,16 ila 0,26 aralığında başlar ve son 30 gün içinde 10 milyon dolar veya daha fazla hacimle yüzde 0 ila 0,1 aralığına düşer. Yüksek net değerli tüccarlar, satın alma güçlerini (ve risklerini) artırarak marj ticaretine de erişebilir.

Maliyet: Yüzde 1,5 ücret, artı kartlar ve çevrimiçi bankacılık ücretleri (Kraken Pro ile daha düşük)

Ticaret için mevcut coinler: Bitcoin, Ethereum, Solana ve Uniswap dahil olmak üzere 91 tanesi

En İyi Coin Uygulaması
En İyi Coin Uygulaması

1- Binance

En İyi Coin Uygulamasını en sona sakaldık. Bize göre Türkiye’de kullanıma en uygun olan uygulamadır. Hep çok geniş coin yelpazesi ile hem de Türkiye’de güvenilirlik olarak en üstte yer almasıyla birinci sıraya oturuyor. Çok anlaşılır arayüzler sunan Binance üzerinden istediğiniz kart ile işlem yapmanız mümkün. Sıkı güvenlik uygulamaları da bulunan Binance üzerinden çeşitli ödeme yöntemleriyle yatırım yapabilirsiniz. Fiyat takibi ve al satlar için de muhteşem bir altyapı sunan Binance ye tam üye olmak için yüz taraması ve kimlik kartı gibi güvenlik kontrollerinden geçmeniz gerekecek. Her girişinizde ise telefon ve mail adresinize şifre gönderen Binance’de gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz. Binance üye olmak isteyenler için aşağıya linki bırakıyoruz.

Binance Üye Olma Linki

Binance TR Üye Olma Linki

Sonuç

Sizin için En İyi Coin Uygulaması ihtiyaçlarınıza göre değişir. Çok çeşitli dijital para birimleriyle ticaret yapmak istiyorsanız, bunu yapmanıza izin veren bir uygulama düşünün. Ancak esas olarak Bitcoin, Ethereum ve bir avuç diğerleri gibi büyük olanlara bağlı kalmayı tercih ederseniz, burada bahsedilen uygulamaların çoğu işi halledebilir. Ancak maliyet de önemli bir husustur, bu nedenle bir hesap açmadan önce bunu aklınızda bulundurun. En İyi Coin Uygulaması listesi ile ilgili sorularınızı yorumlara yazabilirsiniz. Yatırım Tavsiyesi Değildir.