Ana SayfaTeknolojiDiscord Emoji Paketi Ekleme
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Discord Emoji Paketi Ekleme [En İyi Paketler]

Sanal bir konuşmada emojiler, ton ve anlam için değerli bir kısayol olabilir. Discord Emoji Paketi Ekleme işlemi ise son zamanlarda popülaritesi artan sunucular için çok kullanışlı bir yöntem haline geldi. Discord’da bulunduğunuz gruba bağlı olarak çok değerli olabilirler.

Discord’da ifade kullanmak istiyorsanız, önceden yüklenmiş olanları kullanabilir veya kendinizinkini yükleyebilirsiniz.

Mac veya PC’de masaüstü veya tarayıcı uygulamalarını veya bir iPhone veya Android cihazında mobil uygulamayı kullanıyor olsanız da, Discord’da emojileri nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Discord Emoji Paketi Ekleme Nasıl Yapılır

En basit seçenek, Discord hesabı olan herkesin kullanabileceği ifadeleri kullanmaktır. Bunu yapmak için birkaç alternatifiniz var.

Başlamak için emoji menüsüne gidin. Bunu, mesaj alanının sağ tarafındaki gri gülen yüze tıklayarak masaüstünde ve tarayıcı uygulamalarında açabilirsiniz. Mobil uygulamada mesaj kutusunun sol tarafındaki gri mutlu yüze dokunun.

Emoji menüsü hem normal hem de Discord’a özel emojilerin yanı sıra en çok kullandığınız emojileri izleyen bir bölüm içerir.

Ayrıca kullanmak istediğiniz emojinin adını da yazabilirsiniz. Her emojinin iki nokta üst üste ile ayrılmış bir adı vardır ve emoji menüsünde bulunabilir. Örneğin, şu şekilde bilinir: smile: vb.

Başka bir alternatif de kendi özel ifadelerinizi oluşturup bunları Discord hesabınıza göndermektir.

Daha Fazla Oku: Discord Renkli Yazma Kodları

Sunucuya Discord Emoji Paketi Ekleme

Bunları sunucuya ekleme yetkiniz varsa işlem basittir. 128×128 piksele kadar olan fotoğraflar bile Discord tarafından gerekli standartlara uyacak şekilde yeniden boyutlandırılacaktır.

Bu özel emojileri yalnızca yüklendikleri sunucuda Discord Nitro hesabınız yoksa kullanabilirsiniz. Bunları diğer sunucularda kullanmak için bir Nitro hesabı satın almanız gerekir. Animasyonlu emojileri kullanmak için bir Nitro hesabına ihtiyacınız olacak.

Kendi emojilerinizi eklemek için Discord’un masaüstü veya tarayıcı sürümünü kullanmanız gerekecek.

  1. Emoji yüklemek istediğiniz sunucuyu açmak için ekranın sol üst köşesindeki sunucu adının yanındaki aşağı oku tıklayın.
  2. Açılır menüden “Sunucu Ayarları“nı seçin.
  3. Sol kenar çubuğunda “Emojiler“i ve ardından “Emoji Yükle“yi tıklayın.
Discord Emoji Paketi Ekleme
  • Bir resim seçin ve sunucunuza yükleyin.
Discord Emoji Paketi Ekleme

Bunu yaparsanız, varsayılan olarak sunucu başına 50 özel emoji ile sınırlı olacağınızı unutmayın.

Discord Emoji Paketi İndir

Ekstra emoji yuvaları istiyorsanız, Discord Nitro hesapları olan kişilerle sunucunuzu “güçlendirmeniz” gerekir. Yeterli sayıda kişi onu geliştirirse sunucunuza 250‘ye kadar özel emoji ekleyebilirsiniz.

Discord Emoji Paketi Ekleme rehberimiz burada son buluyor. Yukarıdaki butondan Discrod Emoji Paketi İndirebilirsiniz.