Ana SayfaTeknolojiDiscord Sunucu Kurallar Örnekleri 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Discord Sunucu Kurallar Örnekleri 2023

Discord sunucuları eğitim, iş ve eğlence gibi amaçlarla binlerce kişinin bir araya gelmesini sağlayan bir platformdur. Discord Sunucu Kurallar Örnekleri eğer bir sunucu sahibiyseniz sizlerin işinize yarayacaktır. Bu kadar kullanıcısı olmasından dolayı da Discord sunucu kurallar örnekleri incelendikten sonra hitap ettiği topluluğa en uygun kuralların belirlenmesi zorunlu bir hal almaktadır. Aksi takdirde kanallarda düzensizlik baş gösterecektir.

Ayrıca iletişimde yaşanan kopukluklar ve kargaşa da kuralların konulması zorunlu hale getirmektedir. Diğer bir yandan iyi bir planlama yapılarak oluşturulan kuralların varlığı her şeyin muntazam bir düzen içerisinde ilerlemesini sağlamaktadır.

Daha Fazla Oku: Discord Renkli Yazma Kodları

Diğer Sunucuların Uygulamış Olduğu Kurallar

Kurallar planlanırken öncelikle sunucunun kimler tarafından kullanıldığının ve hangi amaç ile kullanıldığının net bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Bunun yanında sesli ve yazılı olarak hangi kanalların kullanılacağının da belirlenmesi gerekmektedir.

Bu çerçevede kurallarını oluşturmak isteyen ve başka sunucuların koyduğu discord sunucu kurallar örnekleri incelemek isteyen için ise örnekleri aşağıda sizlerle paylaştık.

Discord Sunucu Kurallar Örnekleri

Öncelikle Discord sunucu kurallar örnekleri değerlendirirken kullanıcıların menfaatlerinin ön planda tutulması gerektiği unutulmamalıdır. Burun yanında kuralların çok fazla katı olmamasına da dikkat edilmesi gerekir. Çünkü katı kurallar üyelerin sürekli olarak kural ihlali yapmasına neden olmaktadır. Bu sebeple belirlenecek kuralların dozunun iyi ayarlanması gerekir. Bunlardan sonra diğer sunucuların belirledikleri örneklere geçebiliriz.

  • Sunucuya yüklenebilecek her türlü cinsel ve şiddet içerikli paylaşımlar anında cezalandırılacaktır. Bunun için üyeler ikinci bir şans verilmeden sunucudan atılacak ve içerikler anında silinecektir.
  • Siyaset, dil, ırk ve cinsiyet ile ilgili olarak tartışmalara yol açabilecek ifadelerin kullanımı yasaktır. Bu başlıklar hakkında mizah yapılması dahi kabul edilemez.
  • Yazılı sohbet kanallarının engellenmemesi için sohbet yasaklanmıştır.
  • Yetkililerin bilgisi ve izni olmadan reklam içerikleri paylaşılmayacaktır.
  • Başka discord sunucularında davetiye paylaşmak yasaktır.
  • Görgü kurallarının rehberliğinde davranıldığı sürece herkes hak ettiği rolleri alabilecektir.
Discord Sunucu Kurallar Örnekleri 2022

İlginizi Çekebilir: Discord Emoji Paketi Ekleme [En İyi Paketler]