Ana SayfaHaberDeniz Sezonu Ne Zaman Bitiyor?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Deniz Sezonu Ne Zaman Bitiyor?

Yaz aylarının sonlarına gelinmesiyle birlikte “deniz sezonu ne zaman bitiyor?” sorusu sıkça sorulmaya başladı. Ülke genelinde hava sıcaklıklarının da artmasıyla birlikte bu sene mayıs ayının sonlarına doğru pek çok ilde deniz sezonu açıldı. Antalya, bu yıl deniz sezonunu erken açan illerdendi. Hava sıcaklıklarının artmasıyla beraber sahile akın eden vatandaşlar, denizin ve güneşin tadını erken çıkardılar. Çocuklar kumdan kaleler yaparken ebeveynler de denizin keyfini sürdüler. Bol bol güneşlendiler.  

Deniz Sezonu Ne Zaman Başladı?

Antalya Konyaaltı plajında deniz sezonu bu sene mayıs ayının başlarında açıldı. Güneşli havayı görenler Konyaaltı sahilinde yoğunluk oluşturdu. İstanbul’da ise Avrupa ve Anadolu yakasındaki plajlar 15 hazirandan sonra hizmet vermeye başladılar. Menekşe, Güneş, Caddebostan, 1, 2, 3 plajlarında düzenli aralıklarla deniz sularının temizlik oranları ölçülerek ve gün boyu kumsallar temizlenerek vatandaşların gönül rahatlığıyla plaja girmeleri sağlandı.  

Muğla’nın Bodrum ilçesindeyse mayıs ayının sonlarına doğru halk denize girmeye başladı. Muğla’da özel plajlara giriş ücretleri bu yıl 150 Türk lirasından başladı. Verilen hizmetin kalitesine göre bu fiyatlar da arttı. Dünyada önemli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’da tatil sezonunun başlamasıyla birlikte otellerde ve özel plajlarda da hareketlilik başladı.

2 ay boyunca denizin, kumsalın ve güneşin tadını çıkaran vatandaşların denize olan hasreti sona erdi. Vatandaşlar bu sezonda da her yıl olduğu gibi plajlara akın etti, saatlerce güneşlendi, çocuklar kumdan kaleler yaparken ebeveynleri denizin ve güneşin keyfini sürdü. Ağustos ayının gelmesiyle birlikte artık deniz ve tatil sezonunun sonuna doğru yaklaşıyoruz. Peki “deniz sezonu ne zaman bitiyor?”

Deniz Sezonu Ne Zaman Bitecek?

Genellikle “deniz sezonu ne zaman bitiyor?” sorusunun cevabı “eylül ayının sonlarına doğru biter” cevabıdır. Bu sene için de eylül ayının sonlarına doğru biteceği tahmin ediliyor. İstanbul’da ise plajlar genelde 15 eylüle kadar hizmet vermektedir. Avrupa ve Anadolu yakasında bulunan plajlar çoğunlukla 15 Haziran – 15 Eylül tarihleri arasında vatandaşlara hizmet vermekte, 15 eylülden sonra kapanmaktadır. 

Deniz Sezonu Ne Zaman Bitiyor yazımız burada sonlanıyor. Benzer bir içeriğimiz olan “Ayçiçeği En Çok Hangi Bölgede Yetişir?” makalemizi inceleyebilirsiniz.