Ana SayfaKripto ParaBinance Short Nasıl Açılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Binance Short Nasıl Açılır?

En büyük kripto borsalarından birisi olan Binance içerisinde birçok işlem yapılırken akla sık sık gelen sorulardan bir tanesi Binance short nasıl açılır sorusudur. Bu soruya cevap vermeden önce Short işlemi nedir ondan kısaca bahsedelim. Kripto para fiyatlarında yükseliş veya düşüş meydana gelebilmektedir. Bu değişimlerde Long ve Short pozisyonları bulunmaktadır. Kripto paranın fiyatının yükselmesi beklentisi oluştuğunda Long diye tanımlanırken düşüş yaşaması beklentisi oluştuğunda ise Short olarak tanımlanmaktadır. Bu tanımların ardından şimdi sizlere Binance short nasıl açılır sorusunu yanıtlamaya gelelim.

Binance Short Nasıl Açılır?

Binance short nasıl açılır, sorusunun cevabı için aşağıda yer alan adımları okumanız yeterli olacaktır. Bu adımların ardından artık sizler de Binance üzerinden short işlem açabilir duruma geleceksiniz. Ancak bu işlemlerin birer yatırım tavsiyesi olmadığını unutmayınız.

 • Short işlem için cüzdanınızda USDT (TetherUS) bulunması gerekmektedir. İşlem minimum 5 $ istediği için bu değerden daha fazla dolara sahip olmanız gerekmektedir. Yeteri kadar USDT sahibi iseniz sonraki adıma geçebilirsiniz.
 • Transfer sekmesine gelerek Spot cüzdandan USD Vadeli İşlemlere elinizde bulunan bakiyeyi transfer etmeniz gerekiyor. Bunun için minimum 5 $ olmak üzere istediğiniz kadar bakiye transferi yapabilirsiniz.
 • Transferin ardından uygulamada üst kısımda spot kısmının sağ tarafında bulunan vadeli işlemler kısmına gelerek bakiyenizi kontrol edebilirsiniz.
 • Bu kontrol işleminin ardından alt tarafta cüzdan sekmesinin sol kısmında vadeli işlemler butonu bulunmaktadır. Buradan vadeli işlemleri seçmeniz gerekmektedir.
 • Karşınıza gelen ekranda sol üstte short işlem yapacağınız kripto parayı seçmeniz gerekmektedir. Karşılıklı iki okun bulunduğu yere basmanız gerekmektedir.
 • Kripto parayı da seçtikten sonra karşınızda al sat işlemleri gözükmektedir. Bu ekranda alım işlemi yaparsanız eğer long işlemi yapmış olacaksınız. Bu nedenle sat butonuna basarak short işlem sekmesine geçmelisiniz. Satış kısmını seçtiğinizde butonların kırmızı renk olduğunu göreceksiniz.
 • Limit emri kısmı açık olduğunda istediğiniz fiyattan short işlemi girebilirsiniz.
 • Short işlemi girdiğiniz için daha yüksek bir fiyat seçmeniz gerekmektedir ki kar elde edebilesiniz. Daha karlı bir pozisyon almış olacaksınız.
 • Piyasa emri seçerek sizler de kaldıraç kullanıp piyasaya göre hareket edebilirsiniz.
 • Kaldıraçta 2x seçtiğinizde, short girdiğiniz kripto para %50 değer kazanırsa bütün paranız likidite olacaktır. Bunun için kaldıraç değerinizin düşük olması sizin için daha güvenli olacaktır. (YTD)
 • Bu adımın da ardından ne kadarlık bir short işlem açacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Minimum 5 $ dolar olduğunu unutmamalısınız.
 • Kar ve zarar durdurma noktalarını belirlemek için bu işlemi yaptığınız ekranda alt kısımda kaldıracı ayarla butonunun üst kısmındaki kaleme tıklamalısınız.
 • Kar al kısmına piyasaya girdiğiniz değerin altında olması gerekmektedir.
 • Zararı durdur kısmına da piyasaya girdiğiniz değerin üstünde girmelisiniz.

Bu değerleri girince alt kısımlarında tahmini kar gözükmektedir. Tüm bu adımları uyguladığınızda Binance short nasıl açılır sorusunun cevabını öğrenmiş olacaksınız. (YTD) Ayrıca benzer bir içeriğimiz olan “Binance Geri Ödeme Kuponu Nedir?” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

Türkiye’de ortaya çıkan borsa dolandırıcılarına kesinlikle itibar etmeyiniz ve Binance gibi global borsaları tercih ediniz. TrBinance platformunda da üyelik açın ve hiç komisyon ödemeden paralarınızı Türkiye’deki banka hesaplarına çekin.