Ana SayfaKripto ParaBinance Pool Nedir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Binance Pool Nedir?

Madencilik havuzu da denilen binance pool nedir? Sorusu gündemde yerini korumaktadır. Binance pool, birden fazla bitcoin madencisinin birliktelik oluşturduğu kazancı ve giderleri paylaştıkları alandır. Diğer bitcoin madencilik havuzlarına göre çok fazla avantajı vardır. Bitcoin madencilik sıralamalarında ilk sırlarda yerini korumaktadır.

Binance, kullanıcılarına çok daha farklı ticaret açılarıyla para kazandırmaya devam ediyor.2020 Nisan ayında faaliyet giren Binance Pool (Bitcoin Madencilik Havuzu) ile kullanıcılar daha yüksek rakamlarda kazançlar sağlıyor.

Bitcoin Madencilik Havuzu Nedir?

Madencilik ile uğraşanların binance pool nedir? Binance pool avantajları nelerdir? Gibi sorulara cevaplar aramaktadırlar. Sizlere bu soruların cevaplarını vereceğiz. Bitcoin üretimi,adı ASIC olarak bilinen yüksek donanıma sahip bilgisayarlarca yapılmaktadır. Bireysel bakımdan herkes madencilik yapabilir.

Binance Pool Nedir

Bitcoin madencilik havuzu(binance pool) birden fazla madencinin kolektif yapılanmasıyla oluşturulan madencilik türüdür. Havuzların ise bireysel madenciliğe göre çok daha fazla avantajı vardır. Havuzların en büyük avantajı ise kazançların ve giderlerin paylaşılmasıdır. Binance pool nedir? Ne zaman kurulmuştur? Binance Pool 2020 Nisan ayında kurulmuş bir alandır.

Binance Pool Nedir? Avantajları Nelerdir?

Binance pool nedir? Kripto para dünyasının ilki sayılan Bitcoin, geleneksel madencilik işlemleri ile üretilen dijital para birimi olarak biliniyor. Merkezi olmayan bir para birimi olduğundan dünyanın her bir yerinde bireysel olarak madencilik yaparlar. Bitcoin madenciliği yaparak kazanç sağlamak istiyorsanız madenci havuzuna üye olmanız gerekiyor.

Dünyanın en güvenilir kripto borsası Binance, madenciler için oluşturduğu Binance Pool ile diğer borsalardan daha fazla para kazanmanızı sağlıyor. Sunduğu avantajlar sayesinde birçok bitcoin madencisi Binance Pool hesabına geçiş yapmaya başladı. Binance Pool’un avantajları nelerdir?

Binance aşağıdaki linkten üye olup ödülleri toplayabilirsiniz;

Ücretlerin Sıfıra Kadar Düşmesi

Binance Pool açılmasından sonra büyük ilgi gördü. Bu ilginin üzerine Binance, madencilik havuzu ücretlerinde bir kampanya hazırlayarak 15 Ekim 2020’den 15 Ocak 2021’e kadar %0 ücret aldı. Daha sonra da bu rakamı yüzde 2.5 a çekmiştir. Lakin bu rakam halen diğer madencilik havuzlarından çok daha düşüktür.

Binance Pool Nedir

Binance İkili Birikimler

Binance Pool nedir? Sadece madencilik yapanlar mı kazanır? Binance pool bir madencilik havuzudur. Binance Pool, yalnızca madencilik yapanlara fayda sağlamıyor. Bitcoinleri havuza aktararak para kazanmayı düşünenlere belirli fırsatlar sunuyor. Kullanıcıların sahip olduğu BTC’leri yatırma karşılığından ürünün vade tarihinde hangisi avantajlı ise BTC veya BUSD cinsinden getiri getirmektedir.

İlginizi Çekebilir: Binance En Az Kaç TL Yatırılır?

Havuz Birikimlerinde Yüzde 30 Getiri Getiriyor

Binance Pool’un tercih edilmesinde en büyük etken nedir? Bu sorunun cevabı da çok net havuz birikiminden kullanıcılarına yıllık %30 ek getiri kazandırmasıdır. Bonus BTC de kazandırma imkânı veren Binance Pool, bu ayrıcalıklı yapısı ile diğer madencilik havuzlarına göre çok fazla verimli oluyor.

Daha Yüksek Yıllık Getiri Sağlamaktadır

Madencilik havuzlarında tercih sebebi olan en büyük unsur yıllık getirisidir. Diğer madencilik havuzlarında bu oran oldukça düşüktür. Diğer havuzlara göre yüzde 14,5 daha yüksek APY sunan Binance Pool, madencilik deneyimini ödüllendirici hale getirmektedir. Binance Pool’un tercih edilmesindeki en önemli etken de budur.

POS Staking Hizmeti Veriyor

Madenciler bitcoin üretmenin yanı sıra varlıklarını stake ederek de para kazanıyorlar. Staking, varlıkları belirli bir süre kilitleyerek ödül kazanma terimidir. Binance Pool, TRX, ATOM, TEZOS, DOT ve diğer birçok popüler stake projesini destekleyerek servetlerini stake etmeyi amaçlayanlar için avantajlar doğuruyor.

Elektrik Yardımı

Bilindiği gibi bitcoin madenciliğinin en olumsuz yönlerinden biri çok fazla elektrik tüketmesidir. Bu tüm dünyada çokça tartışılıyor. Ayrıca aşırı elektrik tüketimi madencilerin gelirlerinin düşmesine neden oluyor. Binance Pool, madencilik havuzunda kullanıcılarına elektrik desteği sunuyor.

Daha Fazla Oku: Binance BUSD Nedir? Komisyon Ödemeden Coin Ticareti Yapmak