Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp'ta Çevrimiçi Oluşunu Gizlemek 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

WhatsApp’ta Çevrimiçi Oluşunu Gizlemek 2023

WhatsApp’ta Çevrimiçi Oluşunu Gizlemek nasıl yapılır diye merak ediyorsanız çok haklısınız. Değişen teknoloji ile birlikte akıllı telefonlar hayatımıza girerken, bu telefonlarda iletişim açısından da WhatsApp dünyanın en popüler uygulaması olmayı çok kısa süre öncesinde başardı. Ancak uygulamada özellikle insanların sürekli bir şekilde çevrimiçi olduğunuzu görmesiyle size ulaşabilmesi imkanı yer alıyor.

Bu nedenle WhatsApp’ta çevrimiçi oluşunu gizlemek konusunda sizde araştırmalar yapıyor olabilirsiniz. WhatsApp dünyanın en fazla kullanılan iletişim platformu olması ile birlikte çevrim içi oluşunuzu gizleme imkanı da sizlere sunuyor.

Güncellenen bir özellik ile birlikte gelen bu imkan sayesinde çevrimiçi veya çevrimdışı durumda görünmeyi tercih edebiliyorsunuz. Bu durumda da WhatsApp çevrimiçi oluşunu gizlemek için çok basit bir işlem gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp’ta Çevrimiçi Oluşunu Gizlemek Nasıl Gerçekleştirilir?

Eğer sosyal medya ve iletişim açısından WhatsApp uygulamasını çok yoğun kullanıyorsanız, bu popüler uygulamada çevrimiçi veya çevrimdışı durumunuzu siz düzenleyebilirsiniz. WhatsApp çevrimiçi gizleme özelliği uygulamanın ayarlar menüsü içerisinde çok basit bir şekilde kullanılır hale getirilmiştir.

İşlemin gerçekleştirilmesi adım adım anlatılabilecek kadar pratik bir yapı oluşturmaktadır. Bu açıdan öncelikle uygulama içerisinde “Ayarlar” menüsüne girmeniz ve burada “Gizlilik” alt menüsünü takip etmeniz gerekecektir. Açılan “Gizlilik” menüsü içerisinde bulunan “Durum” adımlarını tercih ettiğinizde yine ayrı bir menü ile karşılaşacaksınız.

Sıradaki açılan menü içerisinde “Kişiler” seçili durumda bulunuyorsa, bu kişilerin tamamının sizin çevrimiçi olup olmadığınızı görme imkanına sahip olduğunu anlayabilirsiniz. İşte bu noktada kişiler yerine “Hiç kimse” seçeneğini tercih ettiğinizde, çevrimiçi özelliğini kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Daha Fazla Oku: Whatsapp Hakkımda Sözleri : Öğrenci, Kısa, Ağır, Aşk

WhatsApp’ta Çevrim Dışı Görünme Özelliği

Bir akıllı telefon uygulaması olan WhatsApp’ta internet bağlantınız bulunduğu sürece çevrimiçi görünmeye devam edebilirsiniz. Bu noktada WhatsApp’ta çevrimiçi oluşunu gizlemek için yine Ayarlar-Gizlilik-Durum seçenekleri içerisinde 3 farklı seçim ile bu durumu değiştirebilirsiniz. 

Açtığınız “Durum” menüsü içerisinde;

  • “Kişilerim” bölümüne tıkladığınızda, listedeki herkes çevrimiçi olduğunuzu görebilecektir.
  • Eğer liste içerisinde “Şunlar hariç kişilerimle paylaş” sekmesine tıklarsanız, bu sayede listeye dahil ettiğiniz kişiler dışında herkes sizi çevrimiçi görecektir.
  • Son bir seçenek olan “Sadece şu kişilerle paylaş” butonuna tıkladığınızda da sadece belirli kişiler sizi çevrimiçi olarak görecektir.