Ana SayfaSosyal MedyaWhatsapp Yabancı Numara Engelleme
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Whatsapp Yabancı Numara Engelleme

Whatsapp yabancı numara engelleme teknikleri sayesinde son dönemlerde artan spam aramalardan kurtulabilirsiniz. Gün geçtikçe numaralarımız yabancı kişilerin eline geçmekte ve rahatsız edici aramalar alabilmekteyiz. Bu gibi durumlardan rahatsız iseniz eğer hemen yazımızın devamında yer alan adımları okuyabilir ve bu duruma son verebilirsiniz.

Whatsapp üzerinden gelen bu aramalar ülke genelinde oldukça artmış durumdadır. Bunun arkasında e devlet verilerinin sızdırılmış olma ihtimali bulunmaktadır. Bu yönde artan dedikodular oldukça yaygın olmakla beraber iki adımlı doğrulama gibi önlemlerin gelmesi de bu problemi destekler niteliktedir. O halde lafı daha da uzatmadan Whatsapp yabancı numara engelleme işlemleri nelerdir gelin birlikte görelim.

Whatsapp Yabancı Numara Engelleme

Whatsapp yabancı numara engellemek için aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

  1. Öncelikle Whatsapp uygulamasını açınız.
  2. Sağ üstte yer alan üç noktaya basarak ayarlar sekmesine tıklayınız.
  3. Karşınıza gelen ekranda gizlilik bölmesine giriniz.
  4. Burada aşağı kaydırarak “Aramalar” sekmesine giriniz.
  5. Bu ekranda bilinmeyen kullanıcıları sessize al butonu sizi karşılayacaktır.
  6. Bu ayarı aktif ediniz.

Yaptığınız bu işlem sayesinde yabancı numaralar sizleri arası dahi rahatsız edilmeyeceksiniz. Sabit bir arama tarafından sıklıkla rahatsız ediliyorsanız da o kişiyi engellemeniz oldukça yardımcı olacaktır. Peki bu nasıl mı gelin onu da birlikte görelim.

Whatsapp Yabancı Numara Engelleme

Whatsapp’ta Yabancı Numaralar Nasıl Engellenir?

Whatsapp’ta yabancı numaralar nasıl engellenir derseniz eğer gelin onu da inceleyelim. Öncelikle engellemek istediğiniz sohbeti açınız. Sonrasında üst kısımda yer alan profile tıklayınız. Bu ekranda sayfayı aşağı kaydırarak göreceğiniz engelle butonunu kullanabilir ve bu kişiyi engelleyebilirsiniz.

Böylelikle o kişinin sizler ile direkt olarak iletişim kurmasının önüne geçebilirsiniz. Ancak bu çözüm genel olarak herkesin sizlere yazmasını engellemeyecek sadece sizlerin engellediğiniz kişinin yazmasının önüne geçecektir. Bu şekilde 4-5 kişinin ardından engelleyeceğiniz hesap sayısı azalacak ve eninde sonunda rahat bir whatsapp kullanımı deneyimleyebileceksiniz.

En kesin çözüm ise yeni bir telefon numarası edinmek olacaktır. Bu şekilde verilerinizi en baştan oluşturacak ve kimsenin elinde olmayan telefon numaranız ile sıfırdan bir süreç yaşayabileceksiniz. Bunun dezavantajı ise tanıdığınız kişilerin rehberinde yer alan telefon numaranızı güncellemeniz gerekmesidir.

Whatsapp Web QR Kod Algılanmadı Hatası yazısı hakkında bilgi edinmek isterseniz eğer web sitemizde yer alan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.