Ana SayfaSosyal MedyaBaşkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Mümkün mü?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Mümkün mü?

Başkasının whatsapp mesajlarını okuma birçok kullanıcının öğrenmek istediği bilgilerden birisidir. Güven problemi yaşayan kişiler, çocuklarının güvenliğini sağlamak isteyen kişiler, kendi güvenliğinden endişe eden kişiler başkasının whatsapp mesajlarını okuma yöntemine başvurmaktadır. Bunun mümkün olduğu bazı yöntemler mevcuttur. Ancak yapmanın legal yöntemler içerisinde olup olmadığı tartışılmaktadır. Yine de bulunduğunuz durum içerisinde bu kararı vermek size düşecektir.

Whatsapp Web Kullanarak Başkalarının Mesajlarını Okuma

Başkasının whatsapp mesajlarını okuma yöntemlerinin en başında Whatsapp Web gelmektedir. Bu yöntem aynı anda iki farklı cihazda oturum açabilmenizi sağlamaktadır. Eskiden kullanıcının internetinin açık olması zorunluluğu bulunuyorken günümüzde kullanıcıdan bağımsız olarak da whatsapp web’i açık tutabilirsiniz.

Whatsapp Web kullanarak başkasının whatsapp mesajlarını okumak isteyen kişiler bu durumu gizlice halletmek ister. Bunun için de mesajını okumak istediğiniz kişinin cihazında birtakım işlemler yapmanız gerekecektir. Zaten oturum açmak için de karşıdaki kişinin cihazına kısa süreliğine erişmeniz gerektiği için bu durum zorluğu arttırmayacaktır. Peki whatsapp web ile başkasının whatsapp mesajlarını okuma nasıl gerçekleştirilir gelin bunu sizlere adım adım açıklayalım.

Whatsapp Web ile Başkalarının Mesajı Nasıl Okunur?

Başkasının whatsapp mesajlarını okuma whatsapp web ile mümkün olsa da bu durum biraz sosyal mühendislik gerektirmektedir. Mesajını okumak istediğiniz kişinin cihazına erişmeniz gerekmektedir. Eriştiğinizi varsayarsak aşağıdaki adımları takip ettiğiniz takdirde başarılı bir şekilde okuyabilirsiniz.

  • Eriştiğiniz cihazda whatsapp uygulamasına girdikten sonra sağ üstte yer alan üç noktaya basmalısınız.
  • Karşınıza çıkan Bağlı Cihazlar kısmına tıkladıktan sonra cihaz bağla butonuna basmanız gerekmektedir.
  • Bu adımın da ardından farklı cihazdan whatsapp web’ e girerek sizlere verilen QR kodunu taratmanız gerecektir.
  • Tarattıktan sonra whatsapp web’e erişiminiz bulunmuş olacaktır. Bu durum sonunda mesajları okuyabiliyor olsanız da gizliliğinizi korumak için telefondan whatsapp web bildirimini kapatmanız size fayda sağlayacaktır.
  • Bunun için de bir kez oturumu kapatıp telefondan gelen son Whatsapp girişi bildirimi gelmesini bekleyip üzerine uzun basılı tutarak bildirim kategorilerine girmeniz gerekiyor. Oradan da “Diğer Bildirimler” kısmını bulup kapattığınız takdirde whatsapp web’e giriş çıkışınız bildirim olarak gitmeyecektir.

Başkasının whatsapp mesajlarını okumak mümkün mü sorusuna cevap verecek olursak bu adımların ardından başkasının whatsapp mesajlarını okuma mümkün olacaktır. Ancak sadece elinizde numarası bulunan kişilerin whatsapp mesajlarını okumanız mümkün değildir. Bu adımları uygulayacağınız kişinin güvenliği ya da kendi güvenliğiniz yaptığınızdan emin olduktan sonra yapmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde başınıza kötü olaylar gelebilir. Ayrıca benzer bir içeriğimiz olan “İnstagram Ana Sayfa Gelmiyor Hatası Çözümü” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.