Ana SayfaSosyal MedyaWhatsapp Business Nedir ve Ne işe Yarar?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Whatsapp Business Nedir ve Ne işe Yarar?

Whatsapp Business nasıl açılır? Whatsapp Business Nedir? Yenilenen özellikleri var mıdır? Business için başvuru yapılır mı? Facebook grubu her gün farklı bir yenilikle karşımıza çıkmakta. Whatsapp işletmelere özel Whatsapp Business’i tanıttı ve çok sevildi. Günümüzde işletmeler, müşterilerine hizmet vermesini kolaylaştıran bu teknolojiden yararlanıp işletmelerini büyütmektedir..

Whatsapp Business Nedir sorusunun çok sorulması ülkemizde işletmelerin kurulduğu manasına geliyor. Whatsapp Businessnın pek fazla avantajı mevcut. WhatsApp, teknolojinin potansiyeli ile öne çıkmakta ve şirketlerin sıklıkla kullandığı uygulamalardan biri haline geldi. Bu makalemizde, WhatsApp işletme hesapları hakkında daha fazla bilgi sağlamaya çalışacağız.

Whatsapp Business Nasıl Onaylanır?

Whatsapp Business Nedir

Whatsapp Business Nedir? Whatsapp Business nasıl onaylanmaktadır? Soruları çok sık araştırılan sorular. Bunları sizler için cevaplıyoruz.

Whatsapp üzerinden Businessnızı doğrulamak veya onaylamak için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Bu işlem için bir miktar süre geçmektedir. Hesap sahibinin herhangi bir şey yapmasına gerek yoktur. İş bilgileri sürekli olarak değerlendirilir. Uygun hesaplar Whatsapp tarafından otomatik olarak onaylanır.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp Aero Nedir? WhatsApp Aero Özellikleri

Whatsapp Business Nedir? Şartları Neler?

Peki, Whatsapp Businessnın onaylanması gereken şartlar nelerdir? WhatsApp Business açmak isteyen herkesin belirli gereksinimleri karşılaması gerekir. Ancak bu koşullar çok fazla değildir. Tek ihtiyacınız olan sabit mobil cihazınızda bir WhatsApp hesabı. Standart bir hesap, tek bir cihazda bir iş hesabıyla aynı anda kullanılabilir. Peki diğer şartlar neler? İnceleyelim

  • İşletme lisansı mevcut olmalıdır. Bu herhangi bir zamanda sunulabilir halde hazır olmalıdır.
  • Businessnız için farklı bir telefon numarası belirtmelisiniz.
  • Tüm özellikleri kullanabilmek için Business sözleşmesinin kabul edilmesi gerekir.

Whatsapp Business Ne işe Yarar?

WhatsApp Business, küçük işletme sahipleri düşünülerek tasarlanmış, Android ve iPhone için ücretsiz bir uygulamadır. WhatsApp Business, mesajları hızlı bir şekilde otomatikleştirmek, sıralamak ve yanıtlamak için araçlar sağlayarak müşteri etkileşimini kolaylaştırır. Ayrıca WhatsApp Messenger’a benzer şekilde görünecek ve çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Mesajlaşmaktan resim alışverişine kadar, alışkın olduğunuz her şey için kullanabilirsiniz.

Artık uygulamada mevcut olan özellikler arasında:

  • Bir şirketin adresi, e-postası ve web sitesi gibi önemli bilgiler bir işletme profiline dahil edilmelidir.
  • Etiketler, konuşmalarınızı ve mesajlarınızı düzenlemenize ve keşfetmenize yardımcı olur.
  • Tüketicilere hızlı yanıt vermek için mesajlaşma araçlarını kullanın.

Bir işletme değilseniz, bu ek yazılımı indirmenize gerek yoktur. WhatsApp Messenger hesabınızı ücretsiz olarak kullanarak arkadaşlarınız, aileniz ve işletmelerinizle iletişim kurmaya devam edebilirsiniz.

Whatsapp Business Nasıl Anlaşılmaktadır?

Birinin kullandığı hesabın bir WhatsApp Business mı yoksa kişisel bir hesap mı olduğunu belirlemenin birkaç yolu vardır. Bu olasılıklardan ilki profil görünümünde gösterilir. Business profilinizde yeşil bir onay rozeti var. Ancak, şirket adı da görüntülenir.