Ana SayfaOyunValorant Sesli Sohbet Ayarları Nasıl Olmalı?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Valorant Sesli Sohbet Ayarları Nasıl Olmalı?

Valorant sesli sohbet ayarları nasıl olmalı konusuna değineceğimiz bu içeriğimizde sesli sohbet ayarlarını nasıl yapabileceğinize dair bilgiler vereceğiz. Valorant strateji ve dikkat isteyen bir savaş oyunudur. Rakibin nereden geleceğini tahmin etmek ve ona göre hareket etmek çok önemli. Tabii takımı yönetmek, takım arkadaşlarınız ile doğru planlamaları yapmak da oyunun gidişatını etkileyen bir faktör.

Tam da bu noktada takımınız ile yaptığınız sesli sohbetlerin anlaşılır ve gerekli seviyelerde olması gerekir. Aksi taktirde birbiriniz ile iletişimi doğru sağlayamaz ve takım halinde çalışamazsınız. Peki Valorant sesli sohbet ayarları nasıl olmalı gelin hep birlikte inceleyelim.

Valorant Sesli Sohbet Ayarları Nasıl Olmalı

Ayarlamalarınızı yapmaya ilk olarak mevcut mikrofonunuzdan yamalısınız. Eğer oyundaki arkadaşlarınız ile iletişimde problem yaşıyorsanız, yüksek ihtimalle mikrofonunuzu kullanmak için oyuna izin vermemişsinizdir. Bu durumdan kurtulmak için tek yapmanız gereken PC’nizde “Ayarlar” ve “Gizlilik” menüsüne gitmek. Buradan daha detaylı bir şekilde mikrofonunuzu hangi uygulama ya da programlara açabileceğinizi seçebilirsiniz. Buna rağmen sesli sohbet özelliğini kullanamıyorsanız ses ayarlarını sıfırlamanız gerekir.

Valorant Ses Ayarları Nasıl Sıfırlanır?

Valorant sesli sohbet ayarlarını şu adımları takip ederek sıfırlayabilirsiniz:

  • Oyunu açın ve sol üst köşede yer alan çark simgesine tıklayın.
  • Ardından Ayarlar > Sesli sohbet > Ses seçeneklerini takip edin.
  • Karşınıza çıkan menüde giriş ve çıkış cihazını “Varsayılan Sistem Cihazı” olarak değiştirin. Ayrıca başka bir cihaz kullanıyorsanız, onu seçmelisiniz.
  • Ses ve mikrofon düzeylerini en az %50 olarak ayarlayın.
  • Takım sesli sohbet bölümünün açık olduğundan emin olun.

Valorant sesli sohbet ayarları nasıl olmalı işlemini bu sayede doğru bir şekilde yapabilirsiniz. Aynı zamanda sesli sohbet bölümünde sesiniz gecikmeli olarak karşıya iletiliyorsa, sesli sohbeti kapatıp tekrar açabilirsiniz. Ayrıca benzer bir içeriğimiz olan “Valorant Klavye Tuşları” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.