Ana SayfaHaberUzaktan Eğitim Ne Zaman Başlayacak?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Uzaktan Eğitim Ne Zaman Başlayacak?

Dünya çapında gelişen korona virüs salgınının getirdiği olumsuz koşulların ardından pek çok kişi uzaktan eğitim ne zaman başlayacak sorusunun cevabını merak ediyor. Özellikle çocuklarını endişeli bir şekilde yüz yüze eğitime gönderen aileler daha güvenli bir eğitim talep ediyor.

Okulların yüz yüze eğitim verdiği 2021-2022 ilk dönemi itibari ile de uzaktan eğitimin geri gelmesi isteniyor. Bunun nedeni ise artan vakalar, önlem eksikliği ve yeni varyantlar oluyor. Bütün bu olumsuz koşulların ardından uzaktan eğitim ne zaman başlayacak sorusu geliyor.

Öğretmen Bilişim Ağı Kuruldu!

Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim için öğretmenlerini kendilerini bu alanda geliştirebilmeleri için Öğretmen Bilişim Ağı’nı kurdu. Artık öğretmenler mesleki eğitimlerini bu platform üzerinden gerçekleştirecek. 21 Ocak ve 7 Şubat 2022 tarihleri arasında olacak olan mesleki eğitimler pandemi döneminde eğitim en verimli bir şekilde gerçekleşebilmesi adına katkı sağlayacaktır.

Öğrencilerin 2 haftalık yarı yıl tatiline girmesinin hemen ardından öğretmenler de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Öğretmen Gelişim Ağı ile birlikte çevrimiçi düzenlenmiş olan seminerlere katılacaktır.

Uzaktan Eğitim Ne Zaman Başlayacak

2022 Yılı Eğitim İçin Yeni Bir Dönem Olacak!

Uzaktan eğitim ne zaman başlayacak sorusunun yanında önümüzdeki eğitim öğretim döneminde nasıl bir eğitim ile karşılaşılacağı da henüz bilinmemektedir. Bilim Kurulu tarafından yapılacak olan kabine toplantıları ile birlikte kararlaştırılacaktır.

Değerli kurumlar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalara göre yüz yüze faaliyetine ara verilecek son kurum olan okulların ilerleyen dönemde nasıl devam edeceği büyük merak konusu olmaya devam ediyor.

Daha Fazla Oku: En İyi Meslek Lisesi Bölümleri 2022

Uzaktan Eğitim Ne Zaman Başlayacak

Uzmanlarca yarı yıl tatili bitmeden önce gelecek dönem için yüz yüze mi yoksa uzaktan eğitim mi şeklinde devam edileceğinin açıklanacağı tahmin ediliyor. Şu an için herhangi bir açıklamanın gelmediği de belirtiliyor.