Ana SayfaSosyal MedyaTumblr Kapandı mı 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Tumblr Kapandı mı 2023

Tumblr Kapandı mı sorusu 2018’den mi bu yana hala sorulmakta olan bir sorudur. Halen aktif bir şekilde çalışan uygulama olduğunu söyleyip açıklamasına geçebiliriz. Uygulama el değiştirdikten sonra App Store tarafından yayından kaldırılmıştır. Sebep olarak ise cinsel içeriklerin paylaşılmasının engellenmemesi ve çocuk istismarının önüne geçilmemesi gösterilmiştir. Böylesine bir yaptırım ile karşılaşan Tumblr geri adım atarak içeriklerin filtrelenmesine karar vermiştir. Bu adımın ardından tekrardan App Store’da yer almaya devam etmiştir. Eğer ki sizler erişim problemi yaşıyorsanız bunun farklı sebepleri olabilir.

Tumblr Nedir?

Tumblr’ın dediği gibi “her şeyi zahmetsizce paylaşalım”. Metin, resimler, alıntılar, bağlantılar, müzik ve videolar dahil olmak üzere tarayıcınızdan, telefonunuzdan, masaüstünüzden, e-postanızdan veya nerede olursanız olun içerik yayınlayın. Bir blog ve bir sosyal ağ sitesinin (Facebook ve Twitter gibi) bir melezidir. Kullanıcılar daha geleneksel bloglarda bulunan daha uzun günlük tarzı girişler yerine genellikle kısa metin alıntıları ve hızlı fotoğraflar yükledikleri için sıklıkla “mikroblog” olarak anılır.

Tumblr Kapandı mı?

Tumblr kapandı mı sorusuna yanıt verildiğinde hayır cevabını alsak da bazı kullanıcılar erişim sorunu yaşayabilmektedir. Ancak bu sorunun ağ bağlantısı kaynaklı olma olasılığı yüksektir. Eğer erişim sorun yaşıyorsanız aşağıda yer alan adımları takip etmeniz sizlere yardımcı olabilir.

  • Öncelikle internet bağlantınızda bir sorun olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var.
  • Farklı bir internet bağlantısı ve farklı bir cihaz ile deneyerek sorunun sizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenebilirsiniz.s
  • Uygulama önbelliğini temizleyerek tekrardan denemeniz size faydası olabilir.

Bu adımları uygulayarak sizler de bir problem yaşıyorsanız sorunu çözebilirsiniz. Eğer ki erişim problemi yaşıyorsanız Tumblr kapandı mı sorusu sormak yerine bu adımları kontrol etmeniz size daha yararlı olacaktır. Benzer bir içeriğimiz olan “Tumblr Hesap Silme 2022” adlı makalemize de göz atabilir, Tumblr hesabınızı nasıl silebileceğinizi hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.