Ana SayfaSosyal MedyaTumblr Hesap Silme 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Tumblr Hesap Silme 2023

Tumblr Hesap Silme konusuna değineceğimiz bu içeriğimizde Tumblr hesabımı nasıl silerim?sorusunun cevabını vereceğiz. Tumblr platformu, özellikle ülkemizde milyonlarca kullanıcıya ulaşmış ve kişilerin interaktif olarak birbirleriyle iletişim kurabildikleri popüler bir sosyal medya ağıdır. Son zamanlarda Instagram ve Twitter gibi platformların yükselişe geçmesi, Tumblr’ın eski popülerliğini kaybetmesine neden olmuştur. Hal böyle olunca birçok kullanıcı, Tumblr hesap dondurma ve silme işlemlerini sıklıkla araştırmaktadırlar.

Tumblr hesap silme 2022 adımlarına geçmeden önce blog yazılarını kontrol etmekte ve almış olduğunuz temaları cihazınıza aktarmakta yarar var. Bu durum, temanın ve blog yazılarının hesap silme işlemlerinden sonra tamamen ortadan kaybolmasıyla ilgilidir. Ayrıca tüm bu işlemler için Tumblr destek ekibinden de yardım alabileceğinizi belirtmekte yarar var.

Tumblr Hesap Silme Adımları Nasıl Gerçekleştirilir?

  • Tumblr hesap silme 2022 işlemlerini gerçekleştirebilmek için öncelikle https://www.tumblr.com/login?redirect_to=%2Faccount adresine giriş sağlıyoruz.
  • Daha sonra sağ köşede yer alan “Hesap Kutusu’’ bölümünden “Ayarlar” sekmesine ulaşıyoruz.
  • Ardından “Diğer’’ seçeneği üzerinden hesabımıza giriş yaparak “Blog Silin’’ bölümünden “Blog Kaldırın’’ ifadesine geçerek bloğumuzu tamamıyla kaldırıyoruz.
  • Bu adımlar, Tumblr hesap silme işlemlerinin tam olarak gerçekleşmesini mümkün kılmayacaktır.
  • Blog kısmını sildikten sonra Tumblr hesabınızı kalıcı olarak kapatabilmek için sol üst kısımda yer alan ayarlar sekmesinden istediğimiz bloğu seçerek “Kalıcı Olarak Sil’’ tuşuna tıklıyoruz.
  • Bu adımdan sonra karşımıza çıkan “Bir Dur Bakalım’’ uyarısındaki sayfayı detaylıca inceledikten sonra e-posta ve şifremizi girerek “Tumblr Hesap Sil’’ bölümüne tıklıyoruz. Bu sayede Tumblr hesap silme 2022 adımları başarıyla tamamlanmış olacaktır.

Tumblr Hesabını Kalıcı Olarak Sildikten Sonra Ne Olur?

Tumblr hesap silme işlemlerini kalıcı olarak tamamladıktan sonra şahsi blog URL adresine bir daha ulaşabilmeniz mümkün olmayacaktır. Sildiğiniz blog sayfası sadece size aitse Tumblr hesabınızın silme işlemlerinin ardından takip ettiğiniz blog sayfalarının aboneliklerinde de çıkmış olursunuz. Fakat yine de aynı e-posta adresini kullanarak yeni bir blog sayfası oluşturabileceğinizi ve kolayca kullanmaya başlayabileceğinizi de belirtmekte yarar var. Konu ile ilgili benzer bir içeriğimiz olan “Telegram Hesap Silme” adlı makalemizi de inceleyebilirsiniz.