Ana SayfaKripto ParaTRYC Coin Nedir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

TRYC Coin Nedir?

TRYC coin, Türkiye’deki herkesin kendi parasıyla yeni finans dünyasına katılmasına izin veriyor. TRYC Coin Nedir sorusunu da bu minvalde cevaplayacağız. Blockchain teknolojisinin gücünü kullanarak Türk lirasına dayalı değerlerin dünya çapında kullanımını artırmak hedefiyle kurulan TRYC, Türk halkının yeni finans dünyasına uyumunda önemli bir destekçi olacak. Türk insanının kendi parasını yeni dünyada ve nereye giderse gitsin USD ve EUR ile aynı kolaylıkla kullanabilmesi için önerilen bir proje olarak TRYC, Türk Lirası’na dayalı bir kripto varlığın öncü kimliğini tanıtmak için uygulanmaktadır.

TRYC Coin Nedir

TRYC, Türk Lirası’nı taban olarak kullanan bir coindir. TRYC Coin Nedir diye soruyorsanız bunu, USDC Coin gibi düşünebilirsiniz. Nasıl USDC coin her ne olursa olsun USD ile aynı değere sahip TRYC de her ne olursa olsun TRY ile aynı değere sahip olacaktır.

TRYC coin, Paribu tarafından kurulmuştur. Maksadı ise blok zinciri ekosistemine katkı sağlamaktır. Bu coin kripto para dünyasına katkısıyla bilinen ve yatırımlar üretmek üzere kurulmuş olan Stoken şirketi bünyesinde oluşturuldu.

İlginizi Çekebilir: En iyi Coin Sitesi Türkiye

TRYC coin’in altyapısı sağlamdır, Ethereum blok zinciri üzerinde çalışır. Blockchain platformu üzerinde oluşturulan her TRY Coin için belirli bir banka hesabında 1 Türk Lirası tutulur. Yani fiziki bir para karşılığı bulunur. Ayrıca bağımsız şirketler tarafından periyodik olarak kontrolleri yapılan bu sistem, TRY olmadan üretilememektedir.

Stoken, banka hesabında eşdeğer TL tutarak ürettiği TRYC’yi kurumlardan aldığı TL karşılığında sunuyor. Yani; bunlar kripto varlık alım satım platformları, cüzdan çözümleri, finans kurumları ve KYCAML standartlarına uygun fonlar olabilir. TRYC Coin Nedir ile ilgili aşağıya coin nasıl üretiliyor gösteriyoruz.

TRYC Coin Nedir?
TRYC Coin Üretimi

Neden TRYC Coin?

TRYC Coin, Türk Lirası’nı baz aldığı için, coin bazlı fiyat dalgalanmalarına maruz kalmaz. Riski en aza indirmek ve parayı korunmak aynı zamanda merkezi olmayan finansal sistemlerde de bulunmak isteyenler için bulunmaz nimet. Aynı zamanda yeni ürünlerin geliştirilmesine olanak sağlamak amacı nedeniyle de TRYC coin önemlidir..

Bu Coinin kullanım potansiyel olan alanlar oldukça fazladır. DeFi ekosistemi ve NFT pazarında işlem yapmak bu kullanım alanlarından sadece iki tanesi Dünya çapında düşük ve şeffaf ücretlerle token transferi yapmak ve STK’lara, hükümete bağış yapmak için de kullanılabilecek güvenilir bir üründür.

TRYC Coin Nedir
TRYC Coin Yakımı

TRYC Mining Mümkün mü?

TRYC Madencilik yapımına uygun bir coin değildir. Üretim ve kullanım alanları çok farklıdır. TRYC toplam 50 milyon adet arza sahiptir. Tabi talep arttığı zaman üretimi de artabilen bir sistemde kurulmuştur. Sistem TRYC üzerinden kar etme amacına sahip olmadığı için arzı ne kadar artarsa artsın bir risk taşımamaktadır. Çünkü reel olarak TRY karşılığı banklarda tutulur. TRYC almak için Paribu’ya kaydolabilirsiniz.

TRYC Coin Nedir yazımız burada sonlanıyor. TRYC Coin ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.