Ana SayfaOyunTFT En İyi Komp Listesi (Güncel)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

TFT En İyi Komp Listesi (Güncel)

En güncel TFT en iyi komp listesi sayesinde rakiplerinizi yenmek çok daha kolay olacak. Doğru diziliş ve seçimlerle şampiyonlar arasındaki yerinizi siz de alabilirsiniz. Başta Sion kompu olmak üzere Jhin ve akademi Lux kompu bilgilerini sizler için derledik. Gelin en iyi TFT komplarına beraber bakalım.

TFT En İyi Komp Listesi

  1. Sion Kompu
  2. Akademi Lux Kompu
  3. Jhin Kompu

1-Sion Kompu ve Şampiyonları Listesi

Söz konusu Sion komp sayesinde rakiplerin yenilmesi için azman, koruyucu ve seçkin özellikler sizleri bekliyor. Yapılacak en büyük tercih ise azman özelliğinin bulunması ve iki birim yer kaplamasıdır. Bunu kabul etmeniz durumunda Sion eşyalarının bulunmasıyla benzersiz bir kazanım olacaktır.

Var olan TFT en iyi komp şampiyonları özelinde Sion, Galio, Seraphine, Samira, Taric öne çıkar. Oyun başladıktan sonra istediğiniz şampiyonları kullanma şansına sahipsiniz. Devamlı olarak bunların seçilmesiyle daha güçlü bir etki olacaktır. Orta oyun için ise Talon şu an için ideal durumdadır. Bu seçimle güzel bir seri elde edilmesi de mümkündür.

Sion Komp İtemleri Neler?

Var olan Sion ana taşıyıcısı için Adaletin eli ilk önemli itemdir. Ayrıca Ebedi Kılıç da verilebilirken Gargoyle Taşzırhı da yine etkilidir. Bunların haricinde Mücevher eldiven kullanımı vardır.

Daha Fazla Oku: TFT Full Haylaz Dizilimi

TFT En İyi Komp

2-Akademi Lux Komp Listesi

Başta Lux olmak üzere hem Vex hem de Viktor büyük hasarıyla öne çıkar. Büyü hasarıyla etkili olan Akademi kökenli şampiyonlara sahip oyuncular bu komp seçiminde bulunur. TFT en iyi komp açısından şampiyonlar ise Lux, Vex, Viktor, Yuumi, Janna, Malzahar, Taric, Swain olarak sıralanır.

Vex üzerine yapılacak komp inşası çok daha iyi bir rol oynar. Arka sıraya Lux, Malzahar ve Viktor üçlüsü alınır. Savunmaya verilecek hasar açısından bu komp listesi belirleyicidir. Önlerindeki Janna ve Taric korumacıdır. Mavi Güçlendirme ve Ebedi Kılıç bu komp listesi itemleri olarak kendisini gösterir.

3-TFT En İyi Jhin Kompu

Jhin için en önemli unsur patlayıcı eşyalar olurken Yummi, Miss Fortune, Braum, Jnna, Leona, Orianna en iyi yardımcı şampiyonlardır. Ön cephe için Braum, Yummi, Leona destekleyici unsurlardır. Tanklama görevini bunlar yapacak olup MF ve Jhin ise son darbeyi indirir. Dev Katili ya da Son Fısıltı TFT en iyi komp özelinde Jhin itemleridir.