Ana SayfaOyunPUBGPUBG Mobile FPS Gösterme (PC-iOS-Android)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

PUBG Mobile FPS Gösterme (PC-iOS-Android)

Oyun oynarken ne kadar performans aldığımızı öğrenmek için PUBG mobile fps gösterme hakkında araştırmaları sık sık yaparız. Bu FPS değeri ne kadar yüksek ise aldığınız performans o kadar yüksektir. Eğer ki düşük seviyelerde ise bu değeri öğrenmek oyun performansınızı arttırmak için bizi harekete geçirecektir.

PUBG Mobile FPS gösterme platformdan platforma farklılık gösterebilmektedir. Android iOS ve PC de FPS gösterme işlemleri için bu yazımızda yer alan bilgiler size yardım sağlayacaktır. O halde gelin birlikte bu işlemlerin nasıl yapıldığını görelim.

PUBG Mobile FPS Gösterme

Pubg Mobile FPS gösterme günümüz şartlarında çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bunun için çeşitli programlar üretilmiş olup hepsi son derece performanslı bir şekilde çalışmaktadır. Sizler de bu adımları takip ederek oyun içerisinde kaç kare aldığınızı öğrenebilirsiniz. Eğer ki düşük seviyelerde ise donanımınızı yükseltecek ya da performansınızı arttıracak adımları araştırmalısınız.

PUBG Mobile FPS Gösterme PC

Pubg Mobile’de FPS gösterme PC üzerinde çok kolay bir şekilde yapılır. Bilgisayar üzerinde bunun için Fırat programını indirmeniz gerekir. Bu program sayesinde cihazınızda ne kadarlık RAM kullanımı olduğunu ne kadarlık bir sıcaklık değerine ulaştığınızı ve oyun içi FPS değerlerini görebilirsiniz. Sadece bunlar ile sınırlı kalmayıp daha birçok özelliği bünyesinde bulundurmaktadır.

Ayrıca emülatörlerin bazılarında ise direkt olarak bünyesinde FPS gösterme özelliği bulunmaktadır. Bunun için PUBG’nin kendi üretimi olan GameLoop programını kullanmanızı tavsiye ederiz.

PUBG Mobile FPS Gösterme iOS

Apple cihazlarda içerisindeki FPS değerlerini görmek için pek de uygun yollar bulunmamaktadır. Güncel olarak tek alternatif Jailbreak işlemlerinden faydalanmak olacaktır. Ancak sırf fps görmek için de jailbreak yapmanızı tavsiye etmeyiz.

  • Cihazda güvenlik açıkları oluşturacaktır.
  • Cihaz garanti dışı kalacaktır.
  • Cihazda sorunların meydana gelme olasılığı artacaktır.

App Store üzerinde yer alan hiçbir uygulama oyun içerisinde aldığınız FPS değerlerini size tam anlamı ile yansıtamayacaktır. Yapmanız gereken tek şey oyunun kasıp kasmadığını kendiniz anlayabiliyor olmalısınız.

PUBG Mobile FPS Gösterme Android

Pubg Mobile FPS gösterme Android cihazlarda daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Bunun için Samsung ve Xiaomi gibi cihazlar ek destek sağlamaktadır. Eğer ki destek sağlamayan bir cihazınız var ise Root işlemlerine gerek duyulmaktadır.

Samsung cihazlarda PERF Z uygulaması sayesinde siz de oyun içerisinde aldığınız FPS değerlerini kolay bir şekilde görebilirsiniz.

  • FPS Değerlerini
  • GPU Kullanımını
  • CPU Kullanımını
  • Cihaz Sıcaklığını

Ayrıca yukarıdaki gibi cihaz sıcaklığını, işlemci kullanım oranını ve daha birçok bilgiyi de görme imkanınız bulunmaktadır.

PUBG Mobile Adam Görme Hilesi Nasıl Yapılır? yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklerimize göz atabilirsiniz.