Ana SayfaOyunSteam Seviye Atlama (2023)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Steam Seviye Atlama (2023)

Steam seviye atlama konusunu anlatacağımız yazımıza geçmeden önce Steam’da Seviye atlama nedir ile ilgili bilgileri paylaşacağız. Steam kullanıcıları, hesaplarını yükselterek ve profillerine rozetler ekleyerek başarılarının reklamını yapabilirler. Ancak, Steam profilinizin seviyesini yükseltmek için çeşitli teknikler vardır ve yeni kullanıcılar sıklıkla hangisinin en etkili olduğu konusunda kafa karıştırır.

Bu makale size Steam’in seviye belirleme sistemi ve Steam seviyenizi nasıl yükselteceğiniz hakkında daha fazla bilgi verecek, bu yüzden profilinizi bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız okumaya devam edin.

Steam’da Seviye Atlama Nedir?

Steam seviyei hesabınızda görülen seviyedir. Örneğin kullanıcı ilk kez hesap açtığında kişinin seviyesi 0 olarak görülmektedir. Daha sonrasında birkaç oyun alır ve topluluk bölümünde yer alan rozetler görevlerini tamamlarsanız seviyeniz yükselmeye başlar.

İlginizi Çekebilir: Steam Bahar İndirimleri 2022

Steam Seviyesinin Avatajları Nelerdir?

Steam seviyesi atlama bu kadar önemli olmasının sebebi seviyelerin kullanıcılara bazı avantajlar sunmasıdır. Bu avantajlar içerisinde şunlar bulunur:

  • Eğer levevliniz 10’un üzerinde is o zaman hızlandırma kartı düşürme şansınız %10 artmaktadır. Diğer bir deyişle bedavafan ayda 30 ya da 40 kuruş kazanmak anlamına gelmektedir.
  • Eğer seviyeniz 20’nin üzerinde ise o zaman bu şansınız da %20 oranında artacaktır. Bu şans seviyenin yükselmesi ile doğru orantılı bir şekilde yükselecektir.
  • Steam seviyelerinin sunmuş olduğu bir diğer avantaj ise seviyesi 10’nun üzerinde olan hesap sahiplerinin vitrin açma şansı tanımasıdır. Bu vitrin sayesinde takas edinmek istenilen eşyalar sergilenebilir. Diğer bir yandan Açılan bu vitrinlerde ekran görüntüleri ya da hakkımda yazıları ile de değerllendirilebilmektedir.
Steam Seviye Atlama

Hızlı Bir Şekilde Steam Seviye Atlama

Steam ile ilgili temel noktalara açıklık getirdikten sonra asıl önemli olan Steam seviye atlama konusuna geçmek istiyoruz. Steam’ da hızlı bir şekilde seviye atlamak için 3 farklı yöntem bulunmaktadır.

1-Topluluk Görevlerini Yerine Getirmek

Bunu gerçekleştirmek için ön koşul hesabınızın kısıtlı olmamasıdır. Diğer bir deyişle daha öncesinde hesabınıza en az 20 TL olacak şekilde yatırım yapmış olmanız gerekmektedir. Topluluk görevlerini yerine getirerek seviye atlamak için öncelikle Steam hesabınızda isminizin üzerine gelmeli ve açılan menüden rozetler kısmını tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekranda standart rozetlerin yanı sıra sahip olduğunuz oyunların da listelendiği bir sayfa açılacaktır.  Bu sayfadan topluluk görevlerine girmeniz gerekmektedir.

Bu ekranda henüz tamamlamadığınız görevleri sönük bir şekilde göreceksiniz. Ayrıca yanlarında açıklamaları da bulunacaktır. Topluluk görevleri son derece kolay görevler olduğu için 10 dakika içinde tamamlayabilir ve 5. seviye olabilirsiniz. Ayrıca topluluk lideri ünvanını da alarak havalı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

2-Bedava Steam Oyunları ile Seviye Atlamak

Steam da yer alan ücretsiz oyunları oynamak Steam seviye atlama için kullanılacak yöntemlerden birisi olmaktadır. Genellikle 10 ile 20 arasında değişen rakamlarda bulunan ücretsiz oyunların her biri 2 Xp kazandırmaktadır.

Bu sayının az olduğunu düşünüyorsanız ve endişelenmenize gerek yok. Çünkü bu oyunlar hergün güncellenir. Bu sayede düzenli olarak oynanması halinde yüzlerce Xp kazanılabilir

3-Kart Düşürerek Seviye Atlamak

Steam’da oynanan hemen hemen her oyunda rozet işlenebilmektedir. Üstelik bu oyunların içinde bedava oyunlar da bulunmaktadır. Bu oyunlardan sonra kart düşürüp rozet işleme seçeneğiniz olduğu gibi kartları satabilme şansınız da olmaktadır.

Ancak kart düşürmek için bir iki saat boyunca oyun oynama zorunluluğu bulunuyor. Eğer buna harcayacak zamanınız yoksa o zaman Master veya ASF programları indirip arka planda çalışmasına izin vererek otomatik olarak koleksiyon kartı düşürme sağlayabilirsiniz.

Kısaca özetlemek gerekirse Steam seviye atlama için kart düşürmek gerekir ve bu kartlar da oyun oynayarak ya da yukarıda bahsettiğimiz programlarla mümkün olmaktadır. Steam Seviye Atlama rehberimiz burada son buluyor.